• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Vzdyt rikam, ze konzervy jsou uzitecny...

    Napada me zbytek vtipu, kterej si pamatuju s pozakomancu... bylo to neco jako:
    Otevru oci, na zdi Lenin.
    Otevru knizku, tam Lenin.
    Ucitelka otevre hubu, tam Lenin.
    Otevru konzervu a tam, ... Lenin.


    Otec v duchu tohohle vtipu, snazil se me pry, jako prvi slovo naucit Lenin.
    No, prej sem rek mama. Coz myslim otci udelalo radost, pac uspudil, ze rudy svine principielne nemuzou vyhrat.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: No, v konzervach je munice i z vychodu. 7,62*39 ti prijde v dreveny bedynce (jsou videt na ty fotce vedle hromady samopalu : [ SPECZ @ PALNÉ ZBRANĚ - Nemoderovaná diskuze - Tank projede vždycky .. ] v kazdy ty dreveny bedynce jsou dve zeleny konzervy ve tvaru konzervy s rybickama (jen trosku vetsi), k nim takovej megaotvirak (plech je tu o dost silnejsi nez na obyc konzerve). V konzerve je balik ze silne voskovanyho papiru, a v nem jsou jednotivy balicky (zase vosk. papir) s nabojema. Tusim ze ty jsou po petadvaceti kusech, ale jistej si tim poctem nejsem. No kazdopadne je to slusna matrjoska :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pane Dalasi, mame problem, na Zemi se riti obrovska ohniva koule o prumeru milion kilometru...
    Kolik mame casu pane prezidente?
    Hodinu a 57 minut...
    Dobre, ozvu se vam za 2 hodiny

    ;)))
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nakonec to vyhrala Vune Cibule v kombinaci s Attenboroughovym Life on this planet...

    Ja si dal ten melatonin a 2 dny jsem moc nespal, doufam, ze po dokumentu jeste nekdy vubec spat budu....

    Ze ja jsem neprosadil spagetti western (resp placene uloz-tam, abych to stihnul driv)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo, a ze by dneska spagetti westerny?


    PRAVÁ A LEVÁ RUKA ĎÁBLA / Lo chiamavano Trinità / cz / cely film /
    http://www.youtube.com/watch?v=yVNGxJErLBg


    Nebo


    MALÝ UNAVENÝ JOE ...continuavano a chiamarlo Trinità / Trinity Is Still My Name celý film cz VOD
    http://www.youtube.com/watch?v=lok20tpcZXk


    Hmm hmm,...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Formulace vubec vtipne:

    Uzivat jen pred predpokladanou dobou spanku, protoze muze zpusobit ospalost.

    Uplne mi bliknul ten 5.element:

    Dobry den, prosim ulozte se pohodlne, zapiname vam regulatory spanku, ktere vam ... BUDOU REGULOVAT SPANEK!
    (Super Zeleny!!!..... Zzzzzz)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hejt ono to nejde vyfotit, ale koupil jsem si melatonin a na te pixle je na ferovku napsano: Nevhodne pro deti... do18 let ;)))



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak odvozuju, ze Ruska vakcina nefunguje, a to z jednoducheho duvodu: Putin si aspon v Dume nechal schvalit dozivotni imunitu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Doba, kdy vojaci jsou nejchytrejsimi a nejschopnejsimi politiky v zemi? No toto.

    Nicmene zas a znova a znova a znova. Budu ho volit, financne mu podporim kampan, budu sbirat podpisy,...

    Petr Pavel 4 president!



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    50:50
    —- imho


    Skoda, ze s takovym modelem nepocitali Otci Zakladatele, ale v Cz je jedno prislovi , co by se dalo mozna pouzit: kdyz se dva perou, treti se smeje.

    Misto nevolitelneho Drahose a nevolitelneho Zemana se melo rict: ok narode, asi nepasuje ani jeden, tak nekdo treti, cuz?


    Ono je to i principielne logicke, v demokracii je 50:50 zcela neuzitecny stav. Proto nebyvali dva tyrani ale triumvirat a tak.


    Jo jinac usa ustava pocita s hlasy 50:50, v ten pripad vzdy vyhraje republikan, tak to proste maji. Spis je skoda, ze nepocitaj s moznosti odstranit oba neuspesne kandidaty a zacit znovu
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    "Píšete nám v komentářích, proč tolik propagujeme prevenci proti Covidu. A jestli nám někdo nehacknul účet. Tak vám to řekneme narovinu: protože tomu věříme. Protože se nám to osvědčilo. A stojíme si za tím. Nosíme roušky, držíme distanc, neshlukujeme se, máme eRoušku, nesdílíme na sítích nesmysly a chováme se v civilu rozumně. Stojíme si za tím a neuhneme. Musíme často pracovat s rizikem a vyhodnotili jsme si, že to je takhle nejlepší. Budeme rádi, když se přidáte."
    Generál Miroslav Feix, velitel Kybernetických sil

    (Via facebook, kerej nemam)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak v US-A je to teda o nejakejch cca 1500 hlasu pro Bajdna.

    Kdyz by se me dnes nekdo ptal, co bych chtel vzkazat Americe? To je jednoduchy:

    “God save the queen!”
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ono k tem Amikum to taky chce trosku kontext... kdyz vidis, jak delaj peppersky videa a tak, tak si rikas, to musej bejt nejaci magori... jenze ono je to jinak, zazil jsem to dost osobne ve Verizonu, kdyz v obdobi hurikanu lidi treba v Miami, kde jsme meli jednu z hlavnich serveroven [mmchodem mnohaurovnovy protiatomovy a protihurikanovy bunkr vybaveny tak, aby cela obsluha mohla defacto jakkoliv dlouho zustat v praci].... no kazdopadne oni fakt jako na nas hodili veskerou praci co mohli, a zakezli do protihurikanoveho bunkru.
    jasne, bylo normalni, ze v tom meli nejaky to ARko, brokadu a tak... Texasani treba kecali o tom, co si koupili za novou bouchacku na firemnich chatech vcelku normalne, ale tam spis je to o tom, ze oni maj baracek z drevenejch desek a 2" tramku, aby jim to nejeblo po palici, kdyz zacne foukat, a na zahrade/pod barackem, nebo tak, tak maj proste normalni malinkej kryt s vecma tak treba na tejden, vcetne toho, ze tam maj scrabble pro deti a tak...

    taky treba DESNE MOC LIDI DESNE NADAVALO, kdyz Verizon zacal rusit obycejne relatkove ustredny a medenne vedeni telefonu, pac jsou pomerne bezne oblasti v USA kde [a to ne jen kdyz fouka a padaj hovna s hakama] poste nejaky cas nejde proud... klidne tyden treba.
    Na medene lajne a relatkove ustredne si proste furt zavolas bohapustou indukci, ale k cemu jsou ti oticke draty a digital, kdyz nejde proud, he?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    me se treba desne lini, ze Amici maj v konzervach FAKT VSECHNO [videl jsem uz i konzervy s munici, sice asi nebudou zavarovany, ale ... no i kdyz 5.56 NATO asi klide 100*C prezije, bych rek].... no nicmene;
    Videl jsem ve videjich, ze maji treba:
    - konzervovanou vodu - je v tom teda nejakej chlor, takze se to musi nechat vycichnout a po otevreni uz to nejde zavrit, ale zas kdyz tim dolejes jinou, mirne hnusnou vodu... proste dobry
    - konzervovanou mouku - to mi pripadne mega dobry, pac skladovat mouku v nouzovych podminkach je FAKT pruda
    - konzervovane maslo - ne ghi ale opravdove maslo, ghi neobsahuje laktozu, je to vlastne spis takovy zivocisny tuk na smazeni/peceni, ale budiz, za me furt ghi lepsi jak zadny maslo v plechovce
    - konzervovanej chleba - me se teda libi i ten z MRE, kde mas neco tak o tlostce penezenky a velikosti tak 3.5" diskety, kdyz to otevres, tak se to nafoukne na pomerne solidni bochnicek bileho chleba ... je to drahe jak pica, aspon u nas
    - konzervovane koreni - a to i vicedruhove...

    proste predstav si cokoliv, co se vejde do kozervy aspon po kusech a amici to maji... to bych jako HODNE chtel, jsem velkym priznivcem konzerv a to i v dobe miru. dobre se to skladuje a to i na detasovanych mistech, vydrzi to vecne, nema tendenci se to rozmlatit, byt sezrano kde cim [krom lidi a tam stejne 1/2 populace neumi zachazet s otviraky ;]] - ehm ehm, to bylo nekorektni, ja vim, ze uz jsou takovy ty s tim koleckem ;]]]

    Navic kdo nekdy varil lusteniny, tak vi, ze treba cizrna nebo velky fazole jsou FAKT lepsi z konzervy za 9-15kc misto 20h prace
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RAINBOF: ja bych prave klidne koupil i ty expirovany, pokud by to bylo nekde jako ferova ulozenka, tedy jako nemuselo na to treba 20 let chcat a kazdyho pul roku to zmrznout a pak se zas rozpustit na primem slunci.... to konzervam moc nesvedci [mam konzervy pres 15 let prosle, a jediny problem je rez... delaj to hlavne stary Turecky].... ale neverim, ze jim uvnitr neco moc je.
    typicky takhle skladuju jidla, ktery jsem treba dostal, nebo od nekoho vzal, kdyz usoudil, ze 2 roky prosla konzeva jej sere.... a jsou to takovy veci jako cizrnova nebo lilkova... hmm? pomazanka? hmota... no proste hummus a takovej jeho divnej lilkovej kamarad.
    Doma to nikdo moc nechce zrat a ziskal jsem tojo asi 20 krabic. Jeden cas jsem to rozdaval kamosum, co docela dost smazii malo jedli, neco furt zustalo.
    Povazuju tyhle "nejedly" konzervy za uzitecnejsi nez ty "jedly", pac nemas chut se hrabat ve svejch nouzovejch zasobach, kdyz mas na neco chut [proto taky skladuju indicky jidla, ktery taky nezeru, pac je to hnus... ale jen dokud fakt neni hlad]
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    asi jak co ale myslim ze vetsina NZ bude vpohode. Otazka jak ted kdyz to dela HAMÉ a každej rok se toho par T vyrobi pro stat aby se nahradily ty expirovany...

    jedl jsem 10let prošlej lunchmeat (nejednou) z dědovo zásob a bez následků a chuť měl úžasnou :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MMchodem v casaku Vesmir jsem zaznamenal, ze kdesi v Britanii [tusim] se podarilo vykopat maslo... a ted budu fabulovat, ale treba nekdy kolem prvniho stoleti po jesu ho ulozili do bazin... co jsem tak zaznamenal, tak ho team vedcu nakonec normalne ochutnal a bylo jedle...

    nenasel jsem clanek ve Vesmiru, ale i Blesk pomuze

    Máslo staré 2000 let: Jak chutná a proč ho předci házeli do bažin? | Blesk.cz
    https://www.blesk.cz/...403811/maslo-stare-2000-let-jak-chutna-a-proc-ho-predci-hazeli-do-bazin.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyvoe, to jako cloveka fakt nadzedne... ale jako chapu z mnoha pohledu [ja to teda nejed, ale jeden vyucujici, co si uplne totalne ulital na prvni valce, tak tusim k 60. narozka dostal od stydentu KDcka nejake 1ww armady, ktery koupili za nejaky uplne mega husty prachy na nejake burze s militariema... normalne to pak jedli na hodine historie... nerikej mi, ze konzervy z Vietnamske valky, klidne 20 let prosly, tak budou nejedly... ani nahodou, pokud to byl deploy z vojenskych skladu, tomu neverim ani vubec...]


    Humanitarian Aid
    Supplies dwindled after the first year. Food all but ran out, the limited medicine was traded on the black market and people burned furniture to keep warm during winter in Sarajevo. The situation was dire.

    In July 1993, the longest airlift in history began, lasting until January 1996. More than 160,000 tonnes of food, medicine and blankets in over 12,000 flights supplied the capital.

    However, many Bosniaks in Sarajevo weren’t happy and felt the international community didn’t care that much. The food they desperately needed was either 20-years-out-of-date Vietnam War leftovers, pork-based or the infamous ICAR Beef.

    Locals said it was inedible. Stories claim stray dogs didn’t eat it. But that was the only thing they had.


    The Curious Case of Sarajevo’s Canned Beef Monument
    https://theculturetrip.com/...rzegovina/articles/the-curious-case-of-sarajevos-canned-beef-monument/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---



    MMchodem v Sarajevu [je tam i GPS] stoji ironicky pomnik mezinarodni humanitarni pomoci [no ja nevim jak ironie, jak bych si teda dokazal predstavit, ze zrovna v Sarajevu ty konzervy asi par lidi zachranily, a nejsem si tak uplne jisty, jestli zrovna zbytek sveta tam jako vyvolal ty masakry, za ktery treba vcera odcestoval za valecne zlociny jeden pan prezident do Haagu, zejo... pro doplneni: https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/kosovo-prezident-rezignace-zatceni-tribunal_2011051434_tzr ]

    ICAR Canned Beef Monument – Sarajevo, Bosnia and Herzegovina - Gastro Obscura
    https://www.atlasobscura.com/places/icar-canned-beef-monument
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TYVOLE WOW! sice je to z 2006, takze ne vsechny treba kontakty tam budou uz ted fungovat, ale to je asi poprve, co vidim organizovanou prrucku poskytnuti humanitarni pomoci na uzemi CR v pripade nutnosti [dam se poddat, pokud nekdo dokaze najit opravdu statni krizove plany, ja to chvili zkousel, a nemel jsem valneho uspechu]

    https://www.hzscr.cz/soubor/humanitarni-pdf-54.aspx
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam