• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    SPECZ: Běž mu lízat kule, patolízale.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    BURKHAR: Něco zábavnějšího bys v repertoáru neměl ? Už se maličko opakuješ.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Ty jsi pořád stejná egomanská narcistická piča. Asi zas půjdeš do ignoru. Je ti skoro 40 a chováš se pořád jako patnáctiletý zmrd. Vytáhni si už hlavu z prdele, Spajdře!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem, pokud taky radi fermentaci, a uz s receptama koncim...

    Mam rad brambory a zeli (idealne kysele, na tom je postaveny recept)...

    Finta: uvarit bramborovou kasi (tedy brambory, sul, mliko, maslo, voda), to asi zvladne kazdej

    Punkaci, co maj moc penez, koupi si bramborovou kasi v prasku a smetanu do kafe v prasku. Idealni na cundr.

    Vari se to za pomoci nemychani... tzn. Uvaris vodu, do ni postupne vsypavas prasek brambor, obcas dolozis praskovou smetanou....

    Kazdopadne do hotove kase zamychas (idealne osmahnute, ale nemusi se, idealne na cibulce, ale nemusi se), kysele zeli... promychat, netrepat. Pomer zeli ku bramboram 1:2

    Da se i s odlezelymi zbytky brambor, kde je pak ovsem zabavnejsi brambory smychat s moukou a udelat halusky... coz je recept pro pokrocileho ozraleho bacu

    Jak to trva vic jak 20min, delate to ble
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Furt jeste anglickej tyden, oni ti zmrdi ostrovni nejsou blbi. Ve fazolich je mmchodem na kostky nakrajeny salam z jeleniho masa se zelenym peprem.

    Definitivne luxusni “krmna davka”... behat jsem byl ovsem pred tim, nez jsem ji sned...

    Winter is comming, a ne, ze ne!

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A posledni, to jim taky furt... Disparity si bude pamatovat, ze jsem to mel kazdy rano k snidani na vysoke... chces k tomu ryzovar. Nejlevnejsi furt bozi... (inspirovala me k tomu jedna japonka na erasmu ve Svedsku, ktera pry mela neco???? Co to je nevim a shanim!!! Prej to vypadalo asi jako 2 keramicke desky... vrazila se do toho vecer rejze, ryba a voda, a na snidani to bylo akorat. To chci!!!)

    Kazdopadne
    - jasminova ryze, proplachnout, dokud neni cista voda, muzes pridat i trosku kvalitniho octa (po uvareni)... do ryzovaru na dno maslo/olivak, kus cibule, sul.. na hrnek ryze hrnek a pul vody
    - na panev maslo na nej filety z ryby, co ti chutnaj; nori, timian, ale jde i jen s paprikou a soli

    Rychla sprcha, rybu otocit, jist

    Idealne jeste pridat svestkovy kompot nebo uplne nejlip hrnek misa a slat z morskych ras a sezamu. Ale rejze, ryba a svestkovej kompot... klidne kazdy den


    No nic, dobrou
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Napada me jedno UZASNE jidlo, a ma 2 varianty, ta snadnejsi jsou sunkofleky, vlastne:
    - uvarit spagety
    - vyskvarit kosticky slaniny
    - horke spagaty smychat s rozmychanym vejcem s peprem a trochou oleje + slaninou
    - trochu posmazit na panvi

    (Rek bych, ze by to slo i ususit, nebo konzervovat a udelat z toho “vojenskej blaf”)

    Original carbonara se delaj tak, ze varis spagety ve slane vode, po case odeberes z nich vodu, v te rozmychas na panvi (kde uz mas treba lilek, nebo cuketu v mekkem stavu)... tak rozmychas vajicka... nechs TROCHU zhoustnout, polevas spagaty (slanina taky mozna)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jedna z nejlepsich snidani je ovsem drkova s dvema rohlikama.
    Na to mam tak nadherne vzpominky, kdy jsme s tatou delali vzdy v lete (jeste v trabantu a za komancu) roadmovie, spali jsme pod sirakem, umejvali se v rekach, a v rannich delnickejch hospodach jedli gulasovku nebo drtkovku.

    Drzkova je imho nejlepsi lek na studene nohy, kdyz jde clovek na 5h se psy do snehu Male Fatry.

    Ja si ted zvyknul mit furt vyvar, jeste lepe miso na sporaku, dyz do toho clovek nevrta spinavou lzickou, 3 dny to ustoji i v pokojove teplote, ohrivam to klidne cele furt, rychle a ekologicky pak klidne i jen hrnek, a tyhle polivky jim v prubehu dne tak nejak porad.

    Na to, ze vazim 65kg, tak vlastne strasne zeru. Myslim, ze v dobe covidove jim minimalne 5x denne, spis vic


    Stejne si chci udelat hospudku. Treba pro 10 lidi, do vyprodani navareneho, v predelanem byte.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ummmm.... wafle s brusinkam nebo boruvkama
    Palacinky s tvarohem a cokoladou
    Palacinky se spenatem
    Palacinky se sunkou
    Palacinky/wafle s javorovym syrupem
    ...
    Hmmm
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: dyz bys varil aspon caj, tak za me (a jde to i s kafem)...

    Do hrnku kafe pridat nejake okometricke mnozstvi oleje, ktery cloveku chutna (konopny je treba hodne... konopny).

    Kdyz to udelas jeste s mlikem, da se to naslehat ala late, a olej je rychla energie. Sak na nem je zalozena i mana, zejo.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: jj snidane v hotelech jsou poklad. Tam jsem se taky naucil snidat.

    Vynikajici na to byla Brazilie, kde vzdy k snidani byl i zluty meloun a mango. Kdyz si to clovek poleje rozpustenou cokoladou (prodavaj se i cokoladove polevy), tak je to WOW! (Lepsi s cokoladovym dortem)...

    Hodne vtipne jsou horke banany v cokolade, imho by to slo i v mikrovlnce, kde je nahrejes, a pak polejes tou cokoladovou “omackou”

    Znova opakuju: cerveny meloun solit, zluty polevat/posypavat cernou cokoskou, nebo kakaem, ananas popeprit cerstve drcenym peprem, do tataraku kapari, a nejlepsi snidane je kaviar na bagete s maslem a sklenicka sampanskeho nebo sektu

    Spanelske kafe k novinam je taky jak kickstart na baterku od auta:

    Cerne kafe, nesladke, plnotucne mleko, panak kvalitniho konaku

    Ale to pro nepice nefunguje (nemuzes pak ridit)

    Nekomu k snidani chutna kafe s kardamonem, dost to nakopava, ale me to kazi kafe.

    Samozrejme kakao s chilli, to je dobrej narez, ale chce si to pohrat a vyrovnat dobre chute
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak pokud radi kysele, coz ja jo, tak fast pickles styl salaty.

    Ohrejes ocet 3:7 (ocet:voda), s jakymkoliv korenim, co mas rad, zalijes horkym octem cokoliv... cinske zeli, zeli, mrkev na jemno, cibuli (muze byt i dost na hrubo), moc to nemaka s dyni, ale kdo rad krupave... okurky, por... cokoliv

    Dobre je to tak za hodinu, druhy den lepsi.

    Pokud tohle clovek udela vajickum, idealni jsou za 2-3 dny. Ja tam davam cervenou repu, pac jsou pak krasne fialove (zidovska vejce)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Ja se rano snazim chodit behat a po Mane mi to jde nejlepe.

    Ale miluji takove ty opulentni snidane na hotech. A tam si pak davam variaci na anglickou.

    Sam bych si to nikdy neudelal, neuvarim ani ten caj.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: me mana moc nejede. Kdyz fakt spechat, tak asi v klidu, snim to (vypiju), ale dosel jsem do stavu byti, kdy mam rad fakt exht snidani...


    Zatim nejzabavnejsi mi pripadne anglicka... idealne cela, takze fazole (z pixly), volska oka, rajcata ze suche, nebo i olejovane panve (delam je s vajicky dohromady), parky, slanina...

    Ted jsem si ujel na brokolici. Uz proto, ze ve slane vode je to za 5-7min hotove

    Dalsi je pak kuskus, zalejvam jej jen horkou vodou, nebo vyvarem (muze byt i masox)... nakrajis do toho najemno cokoliv... moje nej je petrzelova nat, rajce, cibule, balkansky syr... da se to i na sladko, treba med a orechy

    Evergreen jsou taky tousty, ktere ted adla vylepsila o rajcata nakladana v korenenem oleji, coz spolecne se sunkou a cheddarem je proste wow!

    Ale ja jsem obecne zeleninozravy, takze temer kazdy vecer delam misu salatu...

    Ted na lince stoji:
    - na jemno nakrajene zeli
    - na jemno cibule
    - stare balsamico (cerne)
    - trocha sojovky
    - konopny a olivovy olej
    - slunecnicova seminka


    Nedavno jsem delal:
    - zeli, balzamico, cibule
    - gratinovana mrkev (nakrajis na prouzky, 10min varis, prolejes studenou vodou, ja varim ve slane vode s kurkumou)
    - rasy
    - svetla horcice
    - timian
    - sul
    - pepr
    - olivovy olej
    - nakrajena vajicka na tvrdo (varim ve stejne vode jako rasy a mrkev, pokud nejsou spinava)


    Ty salaty z bileho zeli jsou lepsi az na druhy den, kdy zeli dik octu zvlacni, vecer je to jeste tvrde. Daji se pouzit listove salaty, cinske zeli, rukola, polnicek,... proste listy

    Ty vetsinou zpracovavam jinak, idealne vyskvarim slaninu a z trochy octa, cukru a vody udelam zalivku (nebo zas balzamico)...

    Dobry je jogurt, redkvicky na kousky, olej, jako zalivka...

    Bezne snim kilo zeleniny denne, nepocitaje v to orechy a semena, takze nejaky salat mam k snidani vlastne asi furt.

    Klasika je pak rajcatovy s koprem, mrkvovy s citronem a jabky...

    Zajimavavy “predkrm” je gratinovana repa... predvarit - schladit (nemusis)... obalit v kurkume, pokapat citronem, nebo dolozit zazvorem, hodit platky na panev, podavat horke (to miluje adela, bacha, nektera repa je horka nebo tak chemicky zemita)

    Samo pak ze sklenene “konzervy” celerovy salat. Ten je dost specificky, ale ja ho muzu. Prej je dobry s tatakou, ale tu nejim, takze nevim
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Asi jste mmchodem zaznamenali, ze vesmir byl na konci leta uznan nejakymi mezinarodnimi vojenskymi dohodami za mozne uzemi pro vedeni valky, ze?

    Nedavno jsem o tom nekde slysel mluvit Petra Pavla
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: Asi tak nejak... je to udajne protiteroristicka rutina v USA na federalni urovni.
    Nevim jak Rusove, Cinani a Galileo, GPS jako takove maj Amici, takze tam to bude jedna ridici seqvence.

    Kazdopadne ono to obsahuje i vypnuti internetu a mobilnich siti jako takovych, takze i kdyz mas gps, stejne ti pulka navigaci moc fungovat nebude a budes z toho mit takovou lepsi buzolu....

    Koukal jsem na to velmi zbezne a existuje i technika “geo-fencing”, ktera v pripade terroristickych utoku limituje prujezd jen pro proverena vozidla a omezi jejich rychlost na...

    Kazdopadne nenasel jsem ty counter terrorist routines o kterych se mluvi v nekterych prepperskych videich, ale je toho desne mrdy na prohledani a asi nevim, jak se spravne ptat.

    Mozna jsou to keci, co ja vim, zas pokud by vyhodili lidi z bts-ek a nechali si jen nejakou obdobu Tetry, rozhodne by to byla nemila situace... oni tim prepperi mmchodem podkladaj potrebu mit v baglu papirove mapy, s kterouzto souhlasim z vicero duvodu


    Jinak co vim, tak na Banske typek vyrabel gps a spol rusicku pro cza a bylo to velke asi jako krabice od bot + autobaterka, a rikal neco v tom smyslu, ze Ostravu tim pokryje celou
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Mana (takove to rozpustne "jidlo") + sunka, protoze miluji maso.

    Jsem hroznej clovek a je to priserna kombinace na snidani. Ja vim a stydim se.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Vstoupil jste do tajné konference, překvapil vyjukaného novináře šéf unijní diplomacie - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...ne-konference-prekvapil-vyjukaneho-novinare-sef-unijni-diplomacie-40342927

    trololo
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    MATT: To netusim.
    MATT
    MATT --- ---
    SPECZ: a jak se to dela? zavolas Trumpovi, at zmackne tlacitko? ;) a co Glonass, Galileo atd.. ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam