• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    MATT: a v cem je problem? klidne to udelam, vicemene to odpovida mejm fazolim, co se Ti na tom nedarilo, jen abych vedel, kam mam smerovat, az prijedes na navstevu, aby bylo jidlo dokonale...

    ja si prave v Brazilii zvyknul [skoro] na to, ze fazole v kombinaci s rejzi jsou zaklad potravy, pridava se k tomu susene trhane maso a maniok, pripadne polentove hranolky, a brambory jsou tam neco jako u nas ozdoba z rajcat [coz me vzdy po mesici sralo a vzal jsem si vzdy hranolky vsech ostatnich a prenechaval jim fazole a rejzi, jenze pak jsem mel hlad, a od te doby jdem podstoupil evoluci, a dokazu jist lusteniny k cemukoliv, a rejzi porad, ale brambory mam furt nejradej, taky vychazej pomer ziviny, vitaminy a tak, asi nejlip]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Transmetropolitan si mmchodem dej, budes taky vedet, o cemto je, vzhledem k ... no a tak
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: A zaroven mas svetlicomet ;)
    Ja jako asi tusim kdo jsi a tak, to je offtopic.
    Ja si Spidera a varianty necham, mlade vi, ze se mi tak rika, ja ji zas rikam Mala Hyena, nebo Stene, takze v klidu ...

    Ja nejsem nijak tajnej, coz neznamena, ze neexistuji slozky (to je ted sorr, ale trochu interni vtip se Spcz, mozna Lnchr, asi oi Glhd ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Dekuji za vysvetleni prezdivek :-)

    Ja mam prezdivku jen Launcher, uz hodne dlouho :-) Ale nejvic aktualne slysim na "tati" :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Https://sensoricNet.cz nebo .com

    Jmeno heslo: navstevnik
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BURKHAR: Tyvole!!! Ty budes asi VYRAZNE CHYTREJSI NEZ JA! Wow! Fakt? ;)
    Tak na to si dam kafe s rumem a jdu si cist Harryho Pottera

    Brou
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dokazem to postavit za 5 milionu stabilne...

    Chmu - to nedokazete, bude to stat aspon 100 milionu

    Tak jme postavili proof of concept se 40 senzory za 1,2 milionu

    A pak nas roznesli na kopytech

    Predam plnou opensource variantu reseni na gitu, pokud v tom nekdo bude pokracovat... od desek az po foreman serveru
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: π je 3,14159265, víc si nepamatuju, ale jde to spočítat. ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Stejne tak nejsou furt k dispozici datasety treba o covidu... sice je to statem zrizovana prispevkova organizace, tohle CHMU a UZIS, ale pokud mas stovky tisic na jednu instanci soudniho sporu, sud se.... ja to prohnal vsemi medii od CT az po Novu a Polar; nakonec se soudi Cesky Rozhlas, a stejne je zadupali.

    Stat se soudi se statem o data, ktera denne vznikaji.

    Ja jako hacker, ktery mel kolem sebe drona, i_a, cyberian, a asi dva off nyx, jsem to proste vzdal, v dobe, kdy to vzdali vsichni z teamu.

    Stalo me to cca 200 tis, ktere splacim doted, vydelal jsem cca 700 tis, ktere jsem investoval i do drogog ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Puvodni zamer bylo vzit data od CHMU a delat na nich prediktivni neuralku, ale dostat data z CHMU uz stalo Datove Zurnalisty z Ceskeho Rozhlasu cca 2 roky soudu a aktualne uz 3 pravomocne rozsudky v jejich prospech, z kterych CHMU vzdy vyklouzlo tak, ze data o znecisteni vzduchu a data meteorologicka (to jso mmchodem dve rozdilna temata soudnich sporu za stovky tisic korun) poskytovat musi, ale... a to ale znamena, ze datasety na netu furt nejsou, tak jsme si postavili vlastni senzor, ale... 500€ za kus a ceta techniku, tzn pro korporat, prumysl, stat,... a me uz se s tim nechce srat, pac pico pi neni 5,17 ale 3,14
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BURKHAR: 330€, poslu ti to jako skladacku, mam jich adi 50 v krabicich, deska, senzor, firmware v pajtnu.

    Pokud to chces jako krabici, potrebuju cca 1 000 000 czk. Servery bezi, unesou tak 10 k sensoru.

    K videni na https://sensoricNet.cz/com, akorat nevim, zda nejaky aktualne zijou, pac zivotnost je tak rok, tzn, chce to platit cetu techniku, kera je meni..

    Je to laserove bludiste ala senzory koure a vetraky, v hustem zatizeni muze vetrak odejit i do tydne (solanka ve vzduchu), nad kominem s petkama v bto dri rok cca... presnosti jsou na setiny miligramu na ^m3 ale z mnoha uhlu to muzes zpochybnovat/ladit.

    Je to proste laboratorni pristroj adaptovany na outdoor. Ma to v sobe wiifi, lte, nbiot, gps; samo se to prihladi na server a zjevi na mape, kdyz to pichnes do 230V zere to vcelku dost (laser), asi 200 mA, vysila to asi 50Mb dat mesicne, bez sifrovani, v podtsate podepsane popsane datasety. Vysila to v defaultu cca kazdych 12sec, ale muze i po hodinach, dnech, tydnech.

    Prodejni cena cca 500€ kus, aby to bylo zajimave
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uz jsem v posteli.... ctu si

    Mmchodem pozdej se ktomu pridala znalost, ze pavou vytetovany v base, hlavou dolu = sedim za fet, a chci se na to vysrat; hlavou nahoru = totez, ale jedu dal.

    Ja ho mam na predlokti, takze zalezi, jak Ty koukas, visco?

    Mmchodem Spider gang je jeden z tech min prijemnych ze SoCal & NoCal a uz jsem narazil na lidi z us-fokken-a, kterym jsem musrl vysvetlovat, ze nebodam lidi nozem do krku, kdyz se opiju ...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Spajdr jsem ja.

    Puvodne se mi rika Spider, pac jsem si to sam vymyslem, ctouc v nejakych 199x Spidemana v podani SemicArt, coz byly varianty ze 60.let.

    Proste:
    - nejlepsi je stat, tam kam ty miris
    - kde kupujes ty pilulky proti krase?
    - spidey, tvuj dokonalej soused, kterej snese vsechno

    Takovy ty hodne vtipny a ne pubertacky sracky, kdy Spiderman byl novinar, co stal vzdy na strane zakona a poradku, pac jednou to neudelal, a stalo ho to rodinu...

    Spider je moje hlavni prezdivka, kdyz jsem pak objevil, ze existuje Spider Jeruzalem, z comixu Transmetroplitan, kterej i politicky zastupuje vse, co si myslim, tak se to uplne srovnalo do late.

    Bylo obdobi, kdy jsem Transmetropolitan rozdaval lidem na DVD (v te dobe este nebyly usb ssd)...

    Takze JA JSEM SPIDER, asi jako je Slunko Slunko, Burkhar Pica z Trebica, nebo Sorbak Sorbakem, nebo Bota Botou. To je... no dnes uz... tss 30 let stara prezdivka.

    Overdrive pak pochazi z Mona Lisa Overdrive, vzniklo to v 1994 na serveru Mamedia, pozdej Mageo, pozdej Cyberspace, pozdej Nyx... tedy ceske vylepsene BBS, kde uz casto Spider byl... takze Overdrive


    Pouzivam Overdrive, Over23 (two-free, aka tekk), Over36 (3,6-di-acetil-morphin)... a variant...

    Do drzky si klidne dat muzem, Fight Club me vcelku bavi, ale po vzajemnem souhlasu. S tim, ze ja automaticky souhlasim.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: Ty čidla na prach mě zajímají. Kvůli kamnům a popelu.

    BTW, vyrůstal jsem v Sudetech v Děčíně a tam byl vzduch nejen vidět, ale dal se u nakládat lopatou. Když napadl sníh, byl do půl hodiny kropenatej jak dalmatin. Soudruzi se s tím nesrali.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Chudak. Dopici uplne vidim, jak jsme delali SensoricNet, a ja tam vyklada o poletavem prachu, o tom jak se na nej nabaluji toxiny a polutanty, a po nejakych krivkach se pak snizuje plodnost a tak, a nekdo rek... ale Feri rikal, ze v Ostrave neni bordel jak v Moste, a ja... no ja nevim jak v Moste, my tady merime cisla, s nima si neco muzeme pak delat, ja nevim kdo co, a nekdo rek... a co kdyz je pi 5,17, nevyslo by to uplne jinak?
    A ja: no jako vyslo, vite, ale my merime cisla, data proste, stabilnim senzorem... ano, vychazime z predpokladu, ze zrovna tahle data nekoho zajimaji, pac vite, unas je vzduch videt, a z publika se ozvalo: ale piku je pi pet a kousek...


    Ja ja uz v te dobe mluvil jen... pro forma, pac pi proste neni pet a kousek, howg.



    Dycky jsem myslel, ze to po me nekdo prevezme, po dvou letech, a ono se to rozpadlo, takze mame hardware, mame infra, existuje businiss model, jen me uz proste nebavi bojovat s “ekologama” co tvrdi, ze pi je nekde kolem peti, at dokazu nevinnu... mrdat.


    Flegr, ve stejne pozici,...

    https://video.aktualne.cz/...nadsadil-jsem-zachranilo-to-spoustu/r~d7ddc85c2e9b11eb95caac1f6b220ee8/
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    LAUNCHER: Overdrive.

    A navíc bezostyšně lže, ale to už beru jako diagnózu. Utváří svou "realitu" dle svých aktuálních potřeb. Vzhledem k tomu, že mám paměť a inteligenci řádově výš, než on, si pamatuji vše. To, co zde píše, jsou lži, kterým chorobně sám věří. Takže tak.
    MATT
    MATT --- ---
    OVERDRIVE: spis takhle ;)
    Brazilian Black Beans - Skinnytaste
    https://www.skinnytaste.com/brazilian-black-beans-5-ww-points/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Kdo nebo co, je "Spajdr"?

    PS: Doufam, ze nedostanu "po hube" :-))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam