• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TMA: jo jo, ja to ani nebral jako hajeni nekoho.. konecne, kdyz by bylo jen o filmech, tak treba Joker je rozhodne zajimavejsi nez Batman v tom, ze minimalne v tech Nolanovych, tak Joker je jednoznacne nejlip zahrana role ze vech. Ostatni je v podstate takovy herecky cecko, ale typek, co hraje Jokera [nesleduju herce, ale prej se nejak jmenuje, a prej je mrtvej], tak je proste pa/ra/dni!

    Jako husta je az necekane z comixu Vrana.
    Kde Joker vicemene stoji na strane.... masoveho vrazdeni ve jmenu dobra?

    Mivam obcas takovy problem, ze si v knihach neceho vsimnu az HODNE pozdej, nez kdyz si to prectu....

    Stalo se mi to treba u Kulhanka, kdy v jeden moment jsem si uvedomil, ze Cesta Krve, kdyz bys to natocil timhle stylem, byla by HODNE hustsi nez nejaky Walking Dead. Sceny, kdy popisuje to, jak se konecne dostal do Afriky, kde se cele pozadi od zdecimovane Evropy lisilo o to, ze v Africe lide zili survival davno predtim, nez v mnichove zustalo par zombaku / mrtvaku, co zerou lidske maso... a pak jede, a vidi fabriku na vyrobu konzerv, kdy v naznacich vlastne popisuje, ze pred zombifikaci celeho sveta, tak se tam vyrabely KOMERCNE UZITECNE konzervy z lidskeho masa, proste sekery, spalky, udirny, seriova vyroba plechovek....

    Ja v tom ze zacatku videl jen hrdinu. Cowboy bez bazne a hany [taky Hany a honey], tak projizdi krajinou na svem ocelovem ori a msti bezpravi, a pomaha chudakum a syrotam. Jasne, jo. To tam samozrejme je, v prvnim planu. Na pozadi ovsem tak nejak, z pozadi veci dnesnich, vysvitne, ze jsme se na Afriku uplne vysrali, ze Afrika je pro nas... zeme, kde se testuju zbrane, kde korporacim nikdo nic nezakaze, kdy uprchlici nemaji zadnou realnou podstatu, a je spis dobre, kdyz se utopi nekde v mori, nez aby dosli na breh vicemene jakekoliv zeme...


    Videl jsem ted jedno survival video, kde typek rika:
    Dluzno si uvedomit, ze kdyz zkonci svet, tak...
    Predstavte si to tak, ze kdyz by najednou prestal jit proud, vsude a uplne, podobalo by se to tomu, kdyz hori barak. Nase spolecenstvi [eu-usa-lat_am] by bylo jako lide, kteri vyskakuji z hodne vysokeho patra, a hodne si nabijou hubu, dole na zemi. Prezije spis nekdo nahodou.
    Pro prumerneho obcana Mali by to znamenalo jen dalsi den, kdy nejde proud, a pro mnoho mnoho obcanu mnoha zemi, by to proste znamenalo jen dalsi den.
    Patro, ze ktereho vyskakuji oni je totiz mnohem niz k zemi.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TMA: Joker - Chapu.

    Realita - Chapu a souhlasim, presto porad radsi tu realitu. Navic i v realite nestiham (prace + 2 decka), jeste si k tomu pridavat ty virtualni svety...
    TMA
    TMA --- ---
    LAUNCHER: Nehájím Jokera. Jen ukazuju, proč může lidem připadat sympatičtější než Batman.

    A realita má nepěknou vlastnost, že v ní nejsou čisté typy, takže si vybrat nějaký vzor je těžké. Fikce je v tomhle flexibilnější, nemusíme čekat na někoho, kdo nebude kromě svých dobrých vlastností také pedofil/antisemita/...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kdysi jsem pokladal takovou otazku, zda jako Cech [Slovan] bys radej jsel delat na jatka to ja nevim Petersburgu [Leningradu] nebo do Chicaga, kdyz by jina volba nebyla. Proste si musis vybrat.
    A k tomu samo pak patrilo to, ze jsem si predstavoval, ze clovek, ktery na takovou otazku odpovi, tak se zamysli, proc odpovedel jak odpovedel.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: otazka je, zda nejsme pohrobci studene valky v tom smyslu, ze jsme ZVYKLI na to, ze nekde byl nejaky nepritel.

    Uz jsem sem psal, ze "Muz bez valky, je muz bez miru." a sklidil jsem za to ne posmech, ale nesouhlas.
    Ja jsem nikdy nerikal, ze chci jit nekam nekoho zabijet, dokonce mi vadi i zabijet zvirata, ktera jim a kdyz nemusim, proste radej zvirata nejim, z tohohle duvodu, ale ze stejneho duvodu nejsem vegan.

    Objevilo se to ted id LORNES, ktere by mohlo vedet, jak to bylo s tim cisarem, co v Japonsku zakazal zabijeni zvirat, az z toho byl hladomor... off topic ted.

    Kazdopadne se obavam, ze valka, boj, nasili, dokonce i znasilneni, sikana, nasili na zenach ... name it.
    Ze to nejsou vedlejsi produkty miru, ale lidskost.

    Vzdy jsem mel rad myslenku, ze delfini si o lidech mysli, ze jsou idioti, pac vylezli na breh, a vymysleli digitalni hodinky.... ano, budiz.

    Kdyz se pak podivas na dokument o morskych savcich, o kosatkach... uvidis zas a znova valku, boj, nasili. Mozna bez nastroju, ale treba ta racionalita tam je.

    Trosku mam dojem, ze zrovna comixy a akcni filmy nam pomohli oddechnout si, kompenzovat. Rambo, Terminator, Smrtonosna Past, Batman, Spiderman, .... zas se vratim k dokonalym Watchmenum [a memu vzoru V jako Vendete, potazmo pak i k Jacku Rozparovaci v podobe komixu Z Pekla]... to jsou uz metazanry, ktere pochopili, ze terrorismus muze opravdu vest k revolte proti totalite, ze totalita muze byt i absolutini dobro, ze neci hnuti mysli znamena X-Y zavrazdenych prostitutek. A to vsechno je pravda. Neci, nebo i spolecenska. Nebo treba laska, nebo treba... hmm lust... chtic?

    Podivej se na Sedum, podivej se na True Detective, na Pustinu... vsechno jsou to lidske, savci pravdy.

    A pak ctes treba Laska v Case Tmy, o tom, jak lidi, kteri nikdy uplne nechteli budovat zadny stat v pousti [Izrael], jen proste nemeli kam jit, pac z getta to vedlo rovnou do koncentraku, tak jak zivori v cizi zemi, ktere nerozumi, nechteji tam byt, a chteji psat knihy o tom, proc tohle slovo znamena neco jineho v tom kterem konceptu.

    To je vcelku desive.

    My si dokazem predstavit valku, demokracii, diktaturu, plizivou totalitu, jako cosi, co je ... meta? Jako cosi, co uz vzeslo jen z instinktu k moci, nasili, preziti, ...

    Japonsko, ktere, pokud uz vubec pojmenovavalo ulicice, jmenovaly se nejak jako Luk a Sip, nebo mec, ktery zabiji nepratele,... zaroven ta sama zeme, ktera v dobe, kdy jsme tady meli spinu a hladomor, tak mela dokonalou organizaci, lide se tam koupali, a i ten nejchudsi byl z dnesniho pohledu bohatsi nez mnoho bohatych v Evrope. A zaroven to byla zeme, ktera defacto neustale vedla obcanskou valku.

    Terry Pratchett kdysi napsal, ze tma neni opakem svetla, je pouze jeho nepritomnosti.
    Spolecnosti, kde by eugenika byla normalne prijimana, a nebylo by to tak, ze co clovek, to podvratak, jake by asi byly? Tisic let miru, na ledove pustine. Mnohozenstvi z duvodu toho, ze ve vetsine rodin chybi muz? Den trifidu? V jako Vendetta? Pravo a poradek? Survival v Sarajevu, ktery si porad jeste mnoho mojich kolegu pamatuje? Dokonale a na cas jezdici vlaky.

    Pravo, poradek, mir. Ve sluzbach koho? Kdo je hrdina? Batman nebo Joker?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Batman je zasadni v Dark Knight Returns, jakoze comixu od Millera [co delal uzasnou serku SinCity - pro me dobrou do tretiho dilu, pak uz se vykrada].
    Psychologie te postavy je do jiste miry patologicka, prave podobne jako u Jokera. Od toho se pak odvozuje prave to zkoumani patologie jak spolecnosti, tak jednotlivych clenu v teamu MinuteMan ve Watchmenech.
    Nekdo rad predvadi silu, nekdo rad oblecky, nekdo chce prosazovat nejakou svou pravdu, nekoho k tomu dohnali okolnosti.... nekdo, treba Rorsach je vicemene vsechno z toho, ale kdyz koukas na jeho zapisky, vidis, ze je to jen silenstvi na strane zakona.
    To je dobry komentar k vsem temhle -manum a spol. Nakonec je to vlastne produkt spolecnosti, stejne jako se Garfield prerodil do RedMeatu a porad to lidem prijde vtipny. [me rozhodne, oboji].
    Myslim, ze tyhle fikcni / amazing svety jsou mimo jine dulezite proto, ze ac je to veskrze prijimano jako umeni poklesle, v konecnem dusledku kdejaky Marvelovsky blbecek vypovida o svete v dobe, kdy to vzniklo.

    Ja jsem treba rad, ze jsem se identifikoval se Spider-Manem v dobe, kdy to nebyl jeste [dnesni] nactilety blbecek, ale byl to geek, ktery si nemel moc s kym co rict, pac on chtel jako novinar resit pravdu, ale misto toho narazil na bulvar, misto rozhovoru o chemii se musely resit mezilidske vztahy, a misto normalniho zivota na vysoke, tak si de-facto uziva svou soukromou obcanskou valku, ve ktere jsou lide vicemene jen ti, na ktere padaji trosky, a ti, kdo rozhoduji jsou ti blbouni nebo chytraci v kostymech.

    To je znameni doby.

    Kostym je sako, kostym je uniforma... mam rad kostymy, mam jich hodne, obleky a kozene bundy, modraky a vataky, uniformy i oblecneni, ve kterem jsem jen vas soused Tomas Petru, a nic vic.... znameni doby, symboly... Batmana jsem nikdy moc nezboznoval, misto toho mam radej Loba, ktery sice zabiji, ale chova se jako cowboy, ktereho naprcala heavy-metalova kytara.
    Mam prad Johna Consantina z Hell Blazer serie, pac takhle magie imho proste funguje, a za vsechno se plati, jak za caru pika, kofeinovou tabletku, tak za to, kdyz prosis Boha, boha nebo cokoliv z pekla.
    Mam rad Punishera, pac je to v konecnem dusledku sice vrah a zabijak, ale stoji na strane, kterou chapu... urcite zrovna tahle postava se vyvyjela politicky, uplne si o to rika v US pomerech, kazdopadne je to proste mstitel, ktery ....

    Vsechno je to jen minuteman problem... kdo hlida hlidace? rika rceni v latine [quo ipsos ipsodietes custodiete, nebo tak nejak].... ve Falloutu 2 se objevila hlaska

    "Nazory, to je jak dira do prdele, kazdy jednu ma, a vsechny smrdi" [Opinions are like ass holes, everybody have one and all of them stink/ mozna je to odnekud citat].

    Tim bych nerad relativizoval, v tom smyslu, ze si myslim, ze pravdu ma i Joker, pravdu ma i Batman, nebo pravdu nema nikdo z nich... ma. Stojim na strane Batmana, i kdyz Jokera chapu.
    Je to moje dira do prdele, ktera smrdi.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TMA: Nemam rad Batmana: Rozmazleny fracek, ktery zdedil velky majetek, o ktery nasledne kvuli sve neschopnosti vice-mene prisel. Neschopny managementu, misto aby postavil efektivni team a do prvni linie posilal jine vhodnejsi adepty, idealne v hodne lidech naraz, posle tam sam sebe. K tomu neschopen strategie - resi drobne putky na jedne strane mesta, zatimco velke veci se potichu deji na druhe strane mesta.

    Stejne tak nemam rad Jokera - Neschopny v konstruktivni praci. Nasledne mucici a vrazdici psychopat.

    Kdyz uz nejaci role models, tak spis Sergey Brin atp.

    Obecne nemam rad tyhle svety fantasie, ja radsi realitu. Ale to jsem ja.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    TMA: Jo, studena valka se v tomhle smeru ukazala jako funkcni koncept.
    TMA
    TMA --- ---
    TMA: A celé to spočívá v tom, že nemáme pořádného vnějšího nepřítele, který by nás spojoval se sousedy. Lidi potřebují mít my--oni skupiny, ke kterým se vztahují. My-dobří, oni-špatní. Bez toho si tohle rozdělení začnou budovat svépomocí. A jestli to skončí Češi--imigranti nebo bíli--černí, bohatí--chudí, křesťani--židi, křesťaní--muslimové, muslimové--nevěřící, muži--ženy, mladí--staří nebo jak se nedá dopředu odhadnout.
    TMA
    TMA --- ---
    OVERDRIVE: S Jokerem lze soucítit. Batman je rozmazlený fracek, kterému nic nechybí (v pohledu prostých lidí peníze automaticky přinášejí štěstí). Joker je proti tomu šikanovaný chudák, který prostě jen bere spravedlnost do svých rukou. V lidech je pocit, že "Systém" selhal.

    Když se podíváš na vládnoucí třídu všude po světě, tak ten pocit budeš mít taky. A je celkem jedno, jestli jsi ANOista nebo antibabiš, MAGA nebo antitrump. Ten pocit, že ti nahoře nehájí zájmy těch dole je univerzální v obou táborech... Jen se liší v tom, jakou tvář nosí iluzorní "spasitel."

    A proto Joker. Špína zdola. Jeden z NÁS. Jeden z utlačovaných. Rebel. Hrdina.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Nekde jsem zaslech, ze zijem v dobe, kdy Joker je oblibenejsi nez Batman...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak s tema lidma, co jsou na mistech, kde nemaji: v zadnem pripade to nehodlam generalizovat, to ani nejde. Ale je to hrozne zvlastni zkusenost a rek bych, ze mi kulturne neco unika.

    Predstavuju si to tak, ze v komunite asi existuje fakt jakasi podpora, a kdyz kluk vyrazi na studia, a smerem IT, stane se nejakym zpusobem posvatnym, umetaji mu cesticky a nikoho nezajima, ze na konci studia je clovek, ktery nic neumi. Ted je z neho ing. a prinese nam bohatstvi.

    Rikal mi kamos, ze mel na trainingu (tusim na firewally) asi 10 takovejch lidi, a krom toho, ze neznali zaklady, tak to navic pry probehlo tak, ze v Ostrave jakoze vsemu rozumeli, vsechnodobry, no a kdyz se vratili domu, zacaly chodit emaily s dotazama, na kterych bylo uplne jasne videt, ze ten clovek vubec nepochopil nic.


    Rikal, ze mel dojem, jako by jmenem tech vyskolenych psali uplne jini lidi.


    Kdyz treba na serveru pustis “chmo -R 777 /“


    Rekurzivne das vsude prava kazdemu. Jenze tak to nefunguje. Mnoho programu si hlida, ze jsou nastavene jako dostupne pro nekoho, pac, pokud by to tak nebylo, nebude fungovat to, ze *nix systemy jsou viceuzivatelske a usery oddeluji.

    Cose Tistane jako prvni je, ze se k serveru neprihlasis pomoci ssh....

    Takhle rozbity system vicemene neni sance opravit, bez nejake formy zalohy.

    Kdyz to ten samy clovek udela pres dve vysvetleni a durazne vytky potreti,....
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Na me to bylo trochu moc intenzivni :-) Zvladnul jsem to, ale preferuji lehci temata, abych si u toho odpocinul :-) Nicmene i pro citlivky jako ja, souhlas s tim co pises, tez bych doporucil ke shlednuti.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    dev.edalnice.cz :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ty PICO!!! Tak Joker od HBO, je... intenzivni. Pravicackej (po Emericku). Zadne vymluvy, proste sestup do silenstvi, az na vrchol.
    Doporucuju.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem Joker od HBO, chapu, ze je to franchise, ale minimalne prvni 2 dily, co jsem zatim videl, tak jsou zatim funkcni model.

    Podobne jako v Hateful8, vyvrazdeni Minie’s Haberdashery neni zadna cowbojka, ale spis kazuistika...

    Survival comes a many ways...

    A muzes udelat veci i blbe. Mimo jine proto se tu venuju jisty cas i vrazdam a organizovanemu zlocinu.

    Pac to je survival of fittest. Budiz. Nepopiram.

    Mam radej zajimavejsi soundtracky ale nepopiram Fight Club, ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Skrytý půvab byrokracie: Hladomor v SSSR
    http://www.youtube.com/watch?v=YgWD8jYDLPQ
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: me to pripadne, ze kdyz reknes “makal jsem s, a snazili se...” je to o level jinde nez “makal jsem s... a spletli si obor, ja potreboval laboranta, a oni nepoznali drevo od pazourku”

    Nechci byt nejak naduty, popravde? Ja sam jsem mega flakac a jeste navic maximalne nevzdelany. Ohmuv zakon a trojclenka, nasobilka a pythagoras = moje maximum. Takovy ... ja nevim, delnik od Amishu?

    Ale doprdele, kdyz uz nevim, co je uhlova rychlost, aspon minimalne na podruhe pochopim hrncirsky kruh (a za 5 dni jej snad i ovladnu, ale...)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: wo tom zadna. Ja mluvim rekneme za korporat nebo firmy se 100+ lidma, spis 500+, tam se pak propadirujou takovy typy.... treba u nas, kdyz mas podfukare, ten clovek je dobrej. Imho.
    Muzd bejt krivej, jak za gros kudla, muze bejt cigos, co si to vyrval na radismus, ale kurva ma nejakej skill, aspon priblizne takovej, kde se zrovna nachazi, nebo chce nachazet.

    Ale Indiani mi obcas pripadnou, ze jim nekdo rek, ze v IT jsou prachy, a onemocnel jim kamos, 3 dalsi museli past kravu a najddnou... pice Ing. z university.

    A pak se ho zeptas na veci, co u nas vi chytrejsi decko, ve smyslu : ohmuv zakon, nebo netmaska na ipv4, nebo ja nevim... polivicni lodni uzel?

    Proste me nenapada nic dost zakladniho... a zjistis, ze ta bytost je sadrova figurka, pomalo ana nadejemi vlastniho kmene.

    Jako i dobry, ja jsem vcelku hippik a davam lidem prilezitosti, takze ho zacnes ucit nasobilku, jenze ne. Proste to fakt nemaka. Ale on furt tvrdi ze dobry (muze to byt i ona).

    Tak zacnes sestupovat niz: misto sachu zahrajem lode, ok? Takze a3, zasahnul jsem?

    A zjistis, ze to (on/ona) nechape logiku slupce A, a radku 3 v tabulce a-f, 0,9...

    A v ten moment vis, ze kdyz mas dva kabely: cernej a modrej a obcas je tam zluto-zelenej, nedostanes kontantni vysledek, kdyz reknes neodsoubovavej fazi....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam