• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Sory za ty i/y a spol, to uz tak mam, no
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Napsal jsem jinam:
    —-

    O vanocich jsou dobre rana, jak nikdy jindy moc ne. Vzbudit se a mit uprostred pokoje zeleny stromek
    To je hezky

    Me vcera hrozne ponicila vychazka do mesta, kdy vsechny nadnarodky maji otevreno, ale skoro zadny maly podnikatel.

    Takze kousek od nas, jedina hospoda, co tu mame (a moc dobra, pac delali zverinu), tak vyvesila ceskou vlajku a asi zkrachuje, pritom kfc a mcDonalds jedou.

    Kamoska, co se zivi umeleckou vyrobou, tak regulerne zije ze zbytku z popelnic, pac nema kde prodavat (a ja jsem kreten, meli jsme sednout do auta a jed k ni nakoupit darky, ted uz to nenapravime, ale dostanete tedy neco hezkeho pozdej)... pritom nadnarodky a francizy v supermarketech maji normalne otevreno a je tam hlava na hlave.

    Ona by mela stanek na namesti. Jaky je v tom rozdil?

    Dostalo me, ze nemuzu za dcerou, pac mezi nama je hranice, pritom je to blbost z dvou stran:
    A) ona i jeji mama souhlasi, ze se potkame i bez testu a tak (lidske pravo na rozhodnuti?!)
    B) maji stejne nakazenych, jako cela Evropa, tak proc bych mel byt najednou cizinec, dokud se neotestuju

    Vzdyt to jsou tak pokrytecke blbosti.

    Cela USA ted tahne za jeden provaz (no za dva, demokrati a republikani), a nase slavna Evropska Unie udela silenejsi hranice, nez za zelezne opony, jen se na nich nestrili

    A je to ten samy stat, co me uhani exekuci kvuli 3 tisicim nedoplatku na dani, je to ten sami stat, co povolal studenty mobilizaci, zaplati jim za pul roku a jeste jim to zdani, ze povinne museli jit makat.
    Je to ten samy stat, ktery vymyslel, ze do ustavu socialni pece zacne navazet pomucky a testy 23 a 24.12. Asi, aby se lidi, co delaji pro stat nahodou nezadusili kosti z kapra, pac to nemohli udelat o 14 dni driv, nez lidi z tech ustavu na vanoce odjedou k rodinam.

    Jo jo, jen se z toho neposrat. Necitit intenzivni potrebu zmenit se z cloveka, ktery pomaha, v cloveka, co ma za cil co nejefektivnej skodit.

    Nemyslet, cigaro, panak, usmev smerem ke stromecku.

    Kdyz jsem jako mladsi zarputile tvrdil, ze stat je neuzitecna kradez, kdosi vzdy rekl: a mel bys bez nej dalnice, nebo jadernou elektrarnu?... prehodnotil jsem sve nazory a zacal nosit ceskou vlajku na leve klope.
    Ted jsem se o 10 let pozdej znovu zamyslel, a uvazuju, kde muj tehdejsi oponent vidi nove dalnice, kde vydi funkcni zemedelstvi, podporu vedy a prumyslu, kde vidi novy blok elektrarny.... kde vidi vlastne cokoliv, co by vzniklo za poslednich 30 let “svobody”.
    Ja nic takoveho nevidim, kdyz teda nekoukam pres hranice do Polska, treba.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    OVERDRIVE: pri olejovani platna lanovym olejom + oxidom zelezitym bacha, treba to nechat cele stat/visiet niekde, kde samovznietenie nemoze sposobit poziar (oxidacia lanoveho oleju na olejozivicu prebieha za katalyzy oxidmi kovov tak rychlo, ze sa olejovane platno moze samovznietit). tiez neskladovat zvysky toho oleju v nejakej drevenej sope alebo na povale, z rovnakej priciny.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Do vyroby a dilny bysem ji nechtel, ale jsem rad, ze ji to bavi...

    Mmchodem patri k tomu pisnicka:

    Emanuel Bacigala z Popradu
    Vyfasoval karbobrúsku zo skladu.
    Tú starú Boshku karbošku poškodenú trošku,
    A poďho rezať zo železa ohradu.
    Už si dneska minul štyri kotúče,
    Čo s tým robíš, Bacigala, do púče?!
    A včera flexku Narexku, ná kdes to videl, v Tescu?
    Však vedúci ťa s vodováhou utlče!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Vysvetlujte zdrogovanej mládeži,
    Že sa im nenačíta brúsny kotúč na veži.
    Sa tu s tým prdkáš a trtkáš, furt sa tu s tým šmrdkáš,
    Tri dni sa tu jebeme a čas beží!
    A nedrž mi tú karbobrúsku pri uchu,
    Celý život ťa mám vodiť za ruku?!
    Zatlačil jak Rambo, kotúč letí stavbou
    A vedúceho trafil rovno do krku.
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem.
    Ja toho Bacigalu zabijem.
    Ja toho Bacigalu zabijem.
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    Ja toho Bacigalu zabijem!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ale treba adela zdatne pomaha... hele Adlo, nechce se ti sesit ten prototyp? Ja uz si na tom vyzkousrl ruzne veci, s tim co mame, tak to chce jen sikmy steh... jen nevim, jak dlouhy potrebujes reminek:
    - tak si trouba napocitala, ze 20 der je 53cm, potrebovala 40 der, tak si ustrihla 90cm... to nevymyslis

    Procez teda 10 min stehovala, a zapomela, ze pred otocenim se musi pristehovat opaskova spona...

    Tak jsem si ji naderoval, rozebral 1/2 jeji prace a sla spat... tak si tak stehuju u podcastu, a najednou mi chybi diry. Rikam si: WTPF?! (Aneb dopice, coze?), no a zjistil jsem, ze i predni strana je slicovana tak, ze diry nesedi, misto na dne jsou na vrchu kapsy....

    Takze Adla pomohla. Znicilsa 90cm pasku z kuze (nastesti recykluju a z uplnych zbytku si delam naramky, z nichz kazdy je delany jednou technikou, co jsem se naucil, nebo vymyslel - reminder, rozplest to muzu dycky, zejo)


    No a pak jeste ztravila 3/4h sitim neceho, co musim cele rozebrat, nalicovat a znovu usit...


    Chybama se clovek uci (ne, ze bych zadne neudelal, proto je to prototyp a predchazela papirova sablona a sablona z kartonu (ta je i kvuli setreni kuzi, abych rezal dily bezestrat))...

    Ale pico!!!


    Sleduj spicku a prdel tuzky:



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Sipkove sipy, ktere jsem zatim jen ulozil, pac nemam cas je post-produkovat; snad je pujde zpracovat (od -kurovat) i po tydnu.

    Ted varim rybi polivku a zitra bramborovej salat a kuchnout rybu,... bo neni cas pico...


    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: I dyz granaty mi pripadnou spis velikonocni nadilka.... mozna na Mikulase? ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ehm ;)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jeste jednou polivka

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Polivkovy koncentrat se dari uplne bezvadne... zabralo to vicemene cca 8h velmi pomaleho vareni a 2 filtrace pres platno. Voni to teda dost uzasne.

    Uvazuju zkusit to s trochou soli, ale buh sud, zda to stuhne, pak.

    Zdrave to moc asi neni, co vim, tak vyvar z kosti je po nejake dobe neuro-toxicky, ale to cigara taky, takze...

    Zustalo z toho tak 1cm od dna hrnce.

    Z 3/4kila masa (ktere nebylo vyhozeno) a kosti (ty vetsinou vyhozeny byly, neco slo psum)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jop, vyrobil jsem jeste jedno zavazedlo... VYRAZNE!!!! Mensi nez to cervene, pac neni urcene k opusteni domu a dlouhodobemu pobytu, ale je to zavazedlo “suplikove” ... obsahuje, krom satelitniho telefonu vicemene presne to, co ma typek tady, navic je cerne, uplne civilni a vcelku hnusne. Jedine, co z neho couha je celta, kterou chci vymenit za olejovane platno, coz je prvni projekt po vanocich:
    - oxid zelezity
    - terpentin
    - vareny lneny olej
    2x2m lneneho platna s vecvakanymi oky s kusy paracordu, pouzitelne na vsecko co celta, akorat se z toho materialu da sit dalsi vybava a dohromady to vyjde pod treba 500,-, zalezi na mnozstvi vyroby. Chci si z toho usit sacky do batohu a zebradlo, pac je to fakt hodne voduvzdorne, pritom se s tim pracuje jako s latkou

    Green Beret’s Bug out Bag | Survival Prepper | Tactical Rifleman
    http://www.youtube.com/watch?v=ToonXShDAFk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jeste nemam vsecky darky ;)

    leather braided dog lead
    http://www.youtube.com/watch?v=XTQKz05x2u4
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Schovavam, potrebuju, a mam rad valciky

    Finishing a Leather Braided Chain
    http://www.youtube.com/watch?v=NJRWFV0UNzU
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Takhle nejak? ;)

    Simple Solar Power System for an off grid Cabin
    http://www.youtube.com/watch?v=xal5xzC0MOc
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tohle z toho vychazi, mas hromadu vyvareneho masa (no hromadu, asi 3/4kg i s kostma). Je nesolene, vyvarene, co s nim.

    Uvarit do polotvrda mrkev, cesnek, cibuli,... proste zeleninovej vyvar za 10min, sul klidne pridej, ale neni nutne...

    Pak hod mrkev na suchou panev se susenyma provensalskyma bylinkama, osmahni az do hneda spodku mrkve, nemychej...

    Pak do toho hod obrane maso z vyvaru, prosypane dalsim provensalskym korenim a adekvatne soli, trochou pepre

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dalsi 2 “survival jidla”, jedno vychazi z druheho... tohle je x hodin vareny vyvar z kotlet s kosti. Bohuzel nic uzitecnejsiho nemeli.

    Ted se to zas par hodim vari na velmi malem plameni, ve vodni lazni. Nemam slow cooker a taky jsem chtel videt, zda to pujde dik vode na ohni... zatim to jde.

    Ma z toho byt portable sou, tedy defacto neco jako masox, kolagen plny chuti z toho vyvareneho masa, rozmychej ve vode, mas polivku. Vejde se do krabicky v kapse...

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: Nerikej hop, dokud mi nenatahnes elektriku ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A cabin in the woods....(how to make it a reality)
    http://www.youtube.com/watch?v=AYMusvQk3-Q
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Ve srubu jsem jednou tahal elektriku. Nikdy vic to videt nechci.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Driving a hand pump well at a remote off grid Wilderness Camp
    http://www.youtube.com/watch?v=Vm422bfrjws
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam