• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak jo, HO, HO, HO... hajzlici!
    Uzijte Jezisa, at vam moc nezakrvaci koberec, a nejakej vtipnej obrazek bude nasledovat.

    Chtel jsem stromecek omotat lanama a rebkama [paracordama], dat tam obcas nejaky dotahovaci kolik, zaseknout pod to sekeru do parket, oprit o ni pilu, vysypat par hrebiku a darky omotat kobercovkou.
    To mel byt zaklad pro obrazek PF 2021, akorat mi to Adla zakazala ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zezacatku je to nacteni otravne, ale musim ocenit

    Terry Pratchett Zeměplocha Sekáč Audiokniha
    http://www.youtube.com/watch?v=rJzLCHYu2Ow
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Tak si tak jdu po ulici a potkam chlapika. Rikam si, je to Julek, neni to Julek ...
    Tak jsem zasel na gestapo, no a co myslite ? Byl to Julek !
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dnes jsem kupoval lnene platno (taky kridy, rezne nite, ruzne jehly, patentky, koncovky pasku, ... you name it...)... kazdopadne prodavacka, ktera ocividne nebyla blba a ocividne si prosla vsim, od Reckeho bordelu (meh, fakt jsem s ni kecal, no) az po vlastni prodejnu s metrazi, a to hned vedle prodejny se vsim ostatnim, od naprstku a jehly, po xandy,... tak mi nechtene ukazala trik, ktery se pouziva pri strihani (a vubec mereni) lnene tkaniny... de facto vytahnes jednu az dve nitky, treba jehlou, ona to davala nehtama, a zatahnes, jak kdyz zatahujes vacek s mincema, udela se ti sklad, ale hlavne rovna cara “po vlakne”

    Musim rict, ze na poprve je to mrdacka, ale az si budete sit kosili, nebo kabat z morene tkaniny, jeste si na me vzpomenete,...

    Tady je to v englictine

    Tips for cutting linen – Simple Crafty Life
    https://simplecraftylife.com/2014/12/01/tips-for-cutting-linen/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Taky se vam to nikdy driv nepovedlo?

    Turning A Feather Into A Pen - Historical Writing Series Part 1
    http://www.youtube.com/watch?v=k3aPOXkzNPk


    Popravde me zajima hlavne inkoust
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Jo jeste spektralni analyza by se mi hodila, a kdyz uz by to fakt jinak neslo, tak alespon stolni verze MRI...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Takhle prijdu domu a pod stromeckem lezi stabilizovany zdroj, osciloskop, generator modulovaneho signalu a elektronovy mikroskop.... jo, tak tohle se mi presne nestalo a nestane.

    Stejne jako tam nebude klicek od zapalovani Cobra Shelby GTS 1969, pumpa brokna trench sweeper, klicky od zapalovani A10 tank killer a jedno volitelne prani k Panu.

    Proste vanoce nefungujou jak by jeden cekal. Chjo ;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: Mmchodem desne se mi libila hlaska: tak jsem proste zrovna mel jeden pristroj na elektroliticke pokovovani v garazi, tak jsem to zkusil (v dany moment mu zavidim regulovatelny stabilizovany zdroj; meli jsme jeden v Labce, ale po rozpadu, majitel si jej samo odnesl... to je zrovna kus naradi, co bysem vcelku chtel a kurva se prodrazi)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: To je super!!!

    V podstate otiskne gramodesku, ja si z toho zas vzal nejakej (i) survival, a pokusim se vyrobit si zrcadlo, coz je taky vec, co by v 10.stoleti byl asi pekny zazrak... (furt narazim sakra na chemii, posledni dobou, jak na pajt driv; nechce se mi to ucit, nelibi se mi to, ale bez toho nemuzu delat na 80% projektu, co me zajimaj, sakra, spatky do skolnich ucebnic, no...)

    Vkladam primo link na video. A dik!!!

    Holograms on chocolate
    http://www.youtube.com/watch?v=UsDnkrDvkBo
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Survival to sice neni, ale vareni a civilizace rozhodne ano :)
    Hologram na čokoládě - RoboDoupe.cz
    http://forum.robodoupe.cz/viewtopic.php?f=10&t=1478
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uz jste nekdy varili vanocni jedli? Ne? Watch me! ;)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Polifka, po dnu suseni; v troube, uplne jen vetrakem. Jde o to, ze to jde uplne na prirodno, proste v pruvanu, ale ja nevedel, zda to ma smysl resit, a jak spravne postupovat, takze jsem sel nejrychlejsi cestou, za pouziti mnohe energie. Jinak by to slo na ohni, z nejhorsich kusu masa, ktere ale nezbavujes blan a chrupavek (ruzne ocasky a podobne). Dat pryc co nejvic tuku, ten casem “rancid”... nevim, proste chutna hnusno horce/kysele...

    Je to FAKT VYDATNE chutove, a FAKT SLANE JAK MASOX, a to bez jakekoliv pridane soli. Rozpousti se to pri cca telesne teplote na zelatinovou konzistenci, v horke vode je to rozpustnejsi nez zmineny masox.



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak jak nechces Adlu v dilne, tak ji chces na urady. Konecne po par hadkach pochopila, ze ja nejsem schopen podat danove priznani proto, ze se bojim jit na urad, podobne...

    Tak dneska Adla servala Slovensky Konzulat na 4 doby, jako urednik uredniky.

    Vypadlo z toho, ze Slovensko mi nemuze branit ve vstupu a to dokonce i bez testu, pokud mam tam nezletile dite a mam pouze oznamovaci povinost, coz plyne z Vyhlasky 50, (Ciadtka 29/2020, Vestnik Slovenskej Republiky), konkretne paragraf 4 odrazka (odstavec) r)

    Musim pouze informovat Ministerstvo prace, socialnych veci a rodiny Slovenskej Republiky, ze hodlam prekrocit hranice a musim mit Smlouvu s druhym rodicem, ze jsem otcem ditete (mam Mii rodny list)...

    V ten moment muzu volne pres caru, nasrat a rozmazat.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak uz koukam na treti prepperku, a prej ma ve sklepe cca 700 sklenic zavarenych potravin. Tak kdyz to vezmu jen podle sebe, tak jen z hub za jeden vecer, jsem letos vyrobil 40 sklenic ruzne velikosti.
    Kdyz bych zavaroval vsechno, co jsem sklizel, mel bych tak 200.
    U nas doma bylo uplne normalni, ze nez sestra onemocnela leukemii, po praci rodice sedli na kolo a do vecera zahradnicili.

    Kazdy rok jen okurek bylo zavarenych aspon 100 lahvi, ve spizi u babicek byly vzdy stovky lahvi zavareneho vseho, od padancat az po maso.

    Nikdy jsem to nepovazoval za prepperstvi, proste prebytky se zavaruji, delaj se vina a marmelady, ne?

    Chlast se u nas nepalil, nikdo z rodiny nechlastal (i kdyz treba demizon slivovice “pro hosty” tam taky byl)...

    Jedl jsem zavarene ovoce 40 let stare (jsou na nem data) a bylo uplne bezvadne...

    Dodnes miluju zavarene ovoce: merunky, svestky, jahody,... houby ve sliziku, dokonce i zavarene maso...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Na tohle jsem se chtel kouknout proto, ze je to National Geographic... videl jsem zatim jen prvni dva preppery.

    Jeden je tinfoil hat style, druhy je hromaduc.

    Kazdopadne oba maji neco do sebe v tom, ze maji tendenci pomahat komunite, nebo ji tvorit, neco ucit...

    Ta potravni pani je treba super, v tom, ze vede kurzy sebeobrany a to jak se zbrani, tak bez ni, pro normalni zenske... kdyz pak koukam na to, jak ty holky maj realne radost z toho, ze to aspon zkusi,... vim to, videl jsem to...

    To je vlastne hezke.

    Bej takhle extremni prepper je trosku neco, jako zit v baraku off grid, nebo vlastnit jen 100 predmetu.

    Mozna do toho celeho silenstvi nejak zapada moje predstava, ktera vychazi z ideje “pokud by ses ocitl v YZ stoleti v minulosti, co bys mohl nase predky naucit”...

    Mozna je to taky druh silenstvi, ted, v covid roce, tak mam cas i veci zkouset prakticky, delat na 10 projektech soucastne, po vecerech, nocich, v pauzach mezi tickety a meetingy, coz je bezva...

    Mnoho veci samo jen pozoruju, proste nemam naradi a material na stavbu domu, nebo netouzim si postavit vlastni nabytek, ale i jen videt, jak se veci delaji, tak mi pripadne uzitecne, jak lidi mysli, kde jsou finty, jak delat veci treba hrube, ale efektivne...

    V tom je koukani na nektery preppery zajimavy. Jsou to ruzne sileni lidi, nebo lidi, co ziji living history a vedou kolem ni, nebo byvali vojaci, kteri ti ukazou veci, ktery nechces zkouset, jen tak... mnoho z nich si prepperstvim tak, ci onak vydelava na zivot.

    10stop na 10 stop lnena placha ve lnenem oleji napustena, za 600USD budiz dobrym prikladem,...

    Kazdopadne je “jak se co dela, a to jeste v ruznych dobach a mistech” desna zabava, misto vecernicku.

    Jinak polivka se furt susi, zkousel jsem toho kousek ochutnat. Je to prirodne slane (nesolit!!!! Ani nahodou, v dobe vyroby) a kousek, asi tak co by se za nehet veslo, tak FAKT CHUTNA JAK POLIVKA, a to jeste i po dvou cigarech a hltu caje.

    Takze za me: susena polivka je teda fakt energeticky facha, ale do baglu rozhodne patri. Je to lepsi jak masox, ikdyz ne zasadne, ale je.



    Takze filmecek:

    I Hope I Am Crazy (Full Episode) | Doomsday Preppers
    http://www.youtube.com/watch?v=P2lTNwhtMi4
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo jo, spolecnost hodna zachrany, zena bagristka, Olga Hepnarova, Julek Fucik, udani za pivo na lavicce u benzinky a reky, pac bez PCR se pit nesmi, a stat, ktery nas chrani, aby se nase deti nahodou nejmenovaly Pulnocni Boure.

    Uvazuju, jestli, kdyz horel Rim, Nero si nerikal: “konecne, dost tech sracek”
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A tenhle mam od Adly.
    Vhodny k Jeslickam Betlemskym a tak... taky vcera pry proletela betlemska hvezda, po 2000 letech, takze jedem politicky korektni, a nedrzkujte, a mazejte ke sporaku a rodit deti...

    Takhle pred jeslickama 3 kralove, Marie, Jozef a dalsi volove a jinej brav....

    Josef s rouskou: co uz by se letos mohlo vic posrat?
    Porodni baba do ustenky burky: hele Josefe, mesias je holka
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Necham se v nem vyfotit i s jezdeckejma chelsa boots a kozenema katatama+ kloboukem.

    Ale holky uz mi tu davno lajky nedavaj, na tomoc varim a hraju si s trhavinama a sekerou,... kazdopadne se salou je to fakt tacti-cool; jako kazda uniformicka... ja na to teda nemam uchylku, ale zda se, ze holky jo, kdyzuz musim na ulici



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo, a pokud jste priznivci vojenskych vyprodeju, tam nemuzu nez doporucit vojensky svrchnik RAF; je teda modry, a to veskrze proto, ze je to original nehlazena dzinovina, tzv.janovske platno, nebo jeho prima obdoba.

    Proc bych jej doporucil i v barve, ktera jde kombinovat jen s hnedou a cernou?
    - stal 900,- i s postovnym
    - funguje urcite i do -7*C kdyz je v nem svetr, kostkovana kosile, a natelnik
    - je to dvouradak, takze na vetsine predku tela mas 2 vrstvy kabatu (samo je levo, i pravo zapinatelny)
    - Ale HLAVNE: kapsy... to se blbe popisuje, ale je to ten princip, ze zpodsivkoviny mas vnitrni kapsu, ktera je velika, ale dosahnes na ni z vnejsich kape “na ruce”, plus tahle svine navic kapsu “na ruce” nema prisitou primo k dzinovine, takze jinym sahnutim do kapsy, dostanes se orimo k cemukoliv, co mas na pasku... zbrane, noze, whatever,...

    Proc bych ho nedoporucil:
    - je to prevlecnik, ne perova bunda, clovek musi myslet na to, ze pod tenhle kabat patri cela zimni uniforma
    - je modry - spatne se to kombinuje, a chce to cit. Takovy ten “kravata - kosile”, jinak to nesedi k vetsine soucastnych hader
    - je to vyrazne... nosim to s jezdeckymi botami (chelsa boots) a kozenymi kalhotami z hlazene cerne kuze, az bude fakt zima, tak se svetlou salou, kdyz prsi, tak s hnedym plstenym kloboukem... a lidi se za vama otaci. Hlavne holky... princip: panacek v uniforme je kurva wow!; takze je to spis tacti-cool, nez gray man
    - pokud nemate svadlenu, necpete do kapes oste veci. Podsivkovina je sice kvalitni, ale je to pod 1mm tloustky leskle platno (bohuzel asi ne hedvabi, takhle pro “all ranks” kabat).... ja bych si jej nechal podsit prave hedvabim, se zachovanim funkcnosti kapes a tudiz strihu... a asi to i udelam, pokud vydrzi rok kazdodennosti


    Vyhoda kabatu je samo v tom, ze je to deka, treba ve vymrzlem vlaku. Nebo spacak, v pripade nouze..

    Pasek v pase je samozrejmosti, ale svazovani hader v zime zna asi kazdy, kdoneni blb.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam