• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hehe he. Tak ono to fakt funguje. Salam ze zbytku ala “salam junior” fakt maka. Nikdo mi doma nerek, ze mu to nechutna. Coz je co rict. Ale pro eleganci (formu) to fakt chce strivko a trosku cervene repy. Pac maso, kdyz se vari, zesvetla. To nepusobi dobre.

    Ale vsem to chutnalo. Wow!

    Az prijde konec sveta, budu delat uzenky z potkanu a verim, ze nekteri lide si prijdou i pridat. At se picnu, jestli ne.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Meh

    Harry Potter with Guns - Extended HD
    http://www.youtube.com/watch?v=tS3y1Q3mFVw
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Rozhod jsem se udelat pizdets... ee... kalbasa... ee furt ne.

    Prote: znate takovy ten salam, co ja kupuju tak psum na odmeny... proste uplne hladka vec. Takovy, ze vetsi to co je v parkach...

    Funguje to takhle: vem kus prasete, na mnoztvi asi 1/4 tehoz z kravy, pridej trochu sadla. Rozmixuj s ledem (jde o jemne nadrceni smesky, idealne je to hodne podchladit a jeste pridat led jako drticku, do mixeru).

    Vem neco mouky, neco vejca, neco mlika. Smychej.

    Pridej sul, muskatovy orech... ja pridal celou “korenici smes #1: sul, paprika, muskat, pepr, zazvor, kurkuma”

    Pridej stavu z repy, kvuli barve. Ja ji zrovna nemel.

    Var 40 min pri 85-100*C ve strivku ve vode.

    Strivko se plni tak, ze to nacpes do sacku, ustrihnes rozek a tlacis..

    Nemaje strivko, vymyslel jsem 2 zpusoby... naplnit to do obrezane plechovky od piva, fazoli, cehokoliv... sice pak dostanes produkt bez obalu, ale ten uz jde obalit treba plast folii...

    V mem pripade to varim v lekarnicke doze... neco jako omniovka od okurek, akorat to nema zuzene hrdlo, takze z toho bude proste ruzovy klatil...

    (Recept starenky oggove byl neco jako: vem vsechny ty zbyle kousky prasatek, kralicku a kravicek s oveckama, vyvar na sliznaty roztok, obarvi cervenou repou; predehrej sklenicky na sampus, typu “pistala” a chladnouci smes do nich nalij, pozvolna vychlad... opatrne vyklepni, podavej ve vzprimene poloze, spise chlazene... pozn: ruzovy klatil casto zpusobi mnoho smichu mezi stolujicimi. Mozno podavat s vtipne zakomponovanymi kopecky jahodove zmrzliny.)


    Tak to ted vyrabim... pac mi zustaly zbytky mas asi od 4 vareni. Co uz s nima.

    Chce to dobrej mixer. A led.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Taky vas zajimalo, jak svitit bez vosku?

    Medieval living: How Did Medieval Peasants Light Their Homes?
    http://www.youtube.com/watch?v=IxBsbzUKnAs
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Recenze na prahu... ma recht ten boris

    PRAGUE REVEALED: Scammers and thieves - Welcome to Czech Republic
    http://www.youtube.com/watch?v=f18OZkRw4V0
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Skoda, ze systemove i vecne nepujde udelat teamy dobrovolniku, co by chodili pichat lidi. Myslim, ze by se moc vakcin rozkradlo. Navic nevim, zda ockovani neni “medikace” a tudiz to spravne nesmi delat ani sestra.

    Ale klidne bych lidi pichal, dobra brigoska. Jehly mi neva, tak co.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Me by treba zajimalo, jak se resi odmitnuti:

    Tedy nekdo je treba ted z patricne skupiny, je mu nabidnuto ockovani, on odmitne (treba v domovech)...
    A) zapise se nekam?
    B) bude znovu osloven?
    C) muze si to pozdej rozmyslet?

    To mi pripada jako uzitecna prace s planovanim.

    Pac rekneme, ze babicka to odmitne, pak si to rozmysli, ale v ten moment uz treba bude jina prioritni skupina, ve smyslu “ok, tak duchy mame hotovy, dem dal”


    Taky me napadlo, ze agent Bures by moh udelat loterii. Treba neco ve smyslu “kdyz 3 mesice nevydas jedinou EET uctenku, budes zarazen do slosovani o vakcinu”

    Blatny je vahavy strelec, a podle meho se zas deje to co za Adama a Primuly, kdy nikdo nevi, co s tema vakcinama.

    Uz ted jich zustava na sklade vic, nez je naockovanych.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nemam rad, takove to “ja jsem vam to rikal”, ale kdo neveril, ze vakcin bude vic, nez lidi, kteri je budou chtit, pripadne maj moznost se k nim dostat, a zkazi se to nekde v mrazakac, tak ma nadeji, ze konecne... uveri. Chjo.

    Faktem nicméně je, že tuzemští lékaři stěží spotřebovali 33 tisíc dávek vakcíny, které do Česka doputovaly do konce loňského roku. A od té doby dorazily další desetitisíce dávek. Odborníci se přitom shodují, že právě rychlost je v celém očkovacím plánu to zásadní.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tadydle jsou nejake prakticke statistiky vrhu kostkou a jejiho cinknuti. Skoro bych z nich odvozoval, ze kdyz by nekdy, rekneme v poslednich 20 letech, bylo v Ove pretizene krematorium, uz by stal novy blok, nebo jak se tomu u krematorii rika.

    09:39
    PŘETÍŽENÉ KREMATORIUM. Z krematoria v Ostravě byly o víkendu převezeny desítky zesnulých ke zpopelnění jinam. Informoval o tom dnes ředitel Krematoria Ostrava Ivo Furmančík. Krematorium je jediné v Moravskoslezském kraji a jeho kapacita nestačila na zpopelnění zesnulých, jejichž množství se v posledních měsících i kvůli koronavirové pandemii zvýšilo.


    Via iRozhlas
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Myslim, ze MuRu se stahnul do klastera a venuje se tomu, ze z Modreho Mechu, ktery se zivi emocemi a zije pouze v duchovnich rovinach, tak se z nej snazi vypestovat bonsai.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nejslozitejsi postava byl MuRu.
    Jmeno vzniklo tak, ze se Podnapily Sorbak motal po byte svejch rodicu a pronasledoval velikou vrnici muru, ktera mu tempem muram a satnim molum vlastnim, s prehledem unikala.
    Prohlasil obdivne:
    “Ta mura je guru”... no a bylo z toho jmeno pro postavu. Asi jako kdyz jsem mu ja pojmenoval Orciho Bijce jako Urscummunga, coz je praveky lesni demon v podobe pololidskeho divocaka z Les Mytag.

    Kazdopadne udelat si postavu, ktera ma perk “pacifist”, ktery zpociva v tom, ze chodi neozbrojena a umyslne nikdy nezabije, to byl ponekud orisek, ve svete, kde lita horky olovo asi tak casto, jako kdyz Amici nosili demokracii do Vietnamu.

    Desne bych si jej chtel jeste zahrat.
    Byl to mag se specializaci na magicke kvetiny, ktere sbiral, katalogizoval a destiloval ci pestoval.

    Ono totiz udelat si potvoru draka nebo zombii, to napadne kazdyho, ale udelat si Hrbitovnik, coz je masozravej, rychle se pnouci brectan, kterej cloveka s klidem sezere, kdyz se ten jde vysrat do housti, to taky neni moc k videni.

    Nebo kytka, ktera sice zere vsechny patogeny a radiaci, takze je to super lecivo na kde co, ale zaroven je to hlavni slozka potravy morskych krakenu, a navic to roste jen tam, kde je fakt vysoka toxicita, nebo zle magicke pozadi.

    To jsou runy, nebo aspon akci vlozky, ktere muzou byt i dost cupr.

    Ale moc se to nechytlo a Muru zkoncil jako uprchlik nekde v zatopenem Seattle, poborenem zemetreseni a naslednou tsunami.

    Ale jednou za cas se na svobodnem trhu nejaka nova kytka objevi. Komercne jsou dost uzitecne plisne, ktere zamezuji kouzelnikum v astralnim pruniku povrchy, na kterych rostou.

    Taky modry mech, coz je kytka ovsem ciste astralni (a vykradena z Hlidek)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jednou jsme hrali jen ja a Sorbak. Weekendova akce, ktera spocivala v nasttipani asi 5m^3 dreva.

    Vvymyslel jsem si postavu Thomase Tamavenka, coz byl saman psiho totemu, ktery umel jen jedno kouzlo, a to jeste nevedome: “pochop fungovani technologie”

    Takze interni humor proti stereotypum:
    Troll
    Saman
    Technik

    Cely ten run zpocival v tom, ze jsem vymyslel ruzne improvizovane ChoBoty, tedy Cho-dici Ro-boty.

    Nejvetsi uspech mela pixla od kokakoly s malickou baterkou, vrtulkou a 2 rannym tazerem, ktera obletovala predem oznacene way-pointy (a na nekterych se mohla rechargnout).

    Ta slavila nebyvaly uspech o par runu dal, kdyz pronasledovala Burkharova riggera, a pokazde, kdyz mela dost energie, tak jej strelila tazerovou sipkou, a nez se probral, zas byla nabyta. Vyhoda byla vyrobni cena do 10nuYenu, takze jsem jej tim dokazal sikanovat docela dlouho.

    Zabavny Chobot byla taky krabicka od mydla na koleckach, vybavena taktez baterkou a nevystrelovatelnou tazerovou sipkou, a hlavne velmi kratkou forsazi.

    Puvodne se to pouzivalo na loveni mysi. Kdyz to poznalo hlodavce, snazilo se to ve vhodny moment akcelerovat a bodnout ho elektrickou sipkou.

    Taky tim slo sikanovat Burkhara.


    Myslenka puvodniho runu byla takova, ze tyhle bastliky spolu soutezily o to, kdo bude uspesnejsi, a podle toho je Tamavenk ladil a vylepsoval.

    Thomas Tamavenk Trol Technik Totemista, se nakonec stal NOC a zalozil si korporaci TT service & security a zacal delat drony ... proste UCAS sen.

    To byl asi muj nejoblibenejsi run ever, pac ve dvou, asi 2 dny a furt z toho padaly veci, na ktery Shadowrun ROZHODNE nebyl urcenej, ale kupodivu to cele davalo smysl.

    A to drevo jsme poresili navic taky.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jeden z “hracu” se chodl vzdy spis socializovat a intoxikovat, nikdy necet pravidla a odmital si vyrabet postavu. Sorbak mu tehda pridelil trpaslika fajtra z archetypu, a hrac jej stihnul za run zabit dost brzo.
    Aby se nenudil, dostal dalsiho,... prvni byl Tori, druhy Glori,... no i toho zabil znova,... takze dostal Fnoriho,...

    Napadlo me, ze nekde asi existuje pracovni agentura, ktera zamestnava jen postradatelne, bojechtive jedince, a tak jsem jich objednal rovnou rodinne baleni, neco jako zaplat 10 a 2 mas zdarma.

    Kupodivu to klaplo, akorat
    A) agentura zacala zvedat cenu za kus
    B) mam dojem, ze Fnori se dostavil rovnou ve trech exemplarich
    C) stejne nakonec dosli
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem tentyz GM, id Sorbak, v obdobi, kdy uz vsichni vyrabeli ty nejroztodivnejsi charaktery, ja hral bezpohlavniho zmenence schopneho vyhrat olympijsky desetiboj s prstem v nose, nebo taky plamenometneho psa, ktereho pouzivali ostatni ala Divoci a Zli, a tak...

    Tak Sorbak si poridil medvediho bojoveho samana s perkem “blatant magic”, tedy zjevna magie.

    Myslim, ze autori pravidel zamysleli neco jako vizualni efekticky, zpivajiciho a bubnujiciho samana a podobne.

    Sorbak si to prebral tak, ze jeho bojovy medvedi saman vzdy pri kouzleni zacal DESIVE SMRDET.

    To fakt chces!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pul ctvrte rano, hraci uz nalomeni ruznymi intoxikacemi a unavou. Gamemaster si ovsem na zaver runu pripravil logickou hadanku, na kterou byl asi patricne hrdy, pac ji mel fakt vymakanou. Takovy ty vecicky, ala Indiana Jones:

    GM: pet minut popisuje pasticku... nejaka kulicka, bludiste, pruzinky, soska jesterky, paka, tlacitka... bla bla

    Ja (hacker, uprostred jungle, bez konektivity): ty hele ja nevim, to je nejaky desne komplexni...

    Optam se ostatnich, zda vyklad nekdo pochopil. Rigger spi se psem na gauci, kouzelnik bali speka, uz asi 3/4h, fajtr si vari ranni kafe.

    Hele tak muzes to zopakovat?

    GM: kulicka, pruzinky, packy, soska jesterky.... 5min vydava zvuky

    Ja: aha. Hele a muzu si to hodit na kostkach?

    Padne nejaky absurdni uspech.

    GM: no a mate dohrano, packy zapackovaly, pruzinky zapeuzily, kulicka cinkla, vypadla jesterka...

    Vsichni totalni vytlem, pac u nas se malokdy mohlo “jen si to hodit”...

    Gamemaster znechucene uklizi planek hadanky, jiste dobre pripravene. O tom dodnes nepochybuji
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: no, ja tusil, ze budou lide, ktere inspiruju.
    ;)

    Mmchodem my se ted s Adlou domlouvame temer vyhradne tim, ze pretextovavame melodie typu zluta ponorka, medvidek z bogoty,... ale nejcastej pretextovavany je tady prave Voskovec, Werich & Jezek.
    Konkretne Ezop a Mravenec, ja jeste rad Davida a Goliase, a adla do toho zpiva jednu, co neznam, o Jackovi a Whiskey (tou si me dobira v momentech, kdy ji tvrdim, ze jsem se naposled koupal loni...)

    Nicmene nase Shadowruny prave od jiste doby zacaly pripominat presne tenhle druh absurdniho humoru.


    Eskalace v momente, kdy jsme se k NPC jako hraci zacali chovat asi, jako Monty Pythonuv Letajici ansambl, takze dochazelo k tomu, ze jsme NPC omotanou kobercovkou mucili za pomoci kytice meciku a lanyzove bomboniery (pravda, volne utrousene hlasky “na toho si dejte pozor, pro zabavu zapaluje slabsi soudruhy” tomu taky napomahaly)...

    Ale jako skupina stojici pred dvermi:
    Dnes kopes do dveri ty, ja kopal minule.
    No dobre, ale ty ho svazes kobercovkou, me uz to zas az tak neba...

    A to byl jen zacatek.

    Ono s tema mecikama to bylo nejak tak, ze se nasly jako logo (asi nejake divize Aresu) v nejakem dokumentu, procez:
    Povez nam o tech mecikach, co je to zac?
    Ja? Ja nic o zadnejch mecikach nic nevim, jaky meciky?!!
    Postava odejde do kramu s kytkama.
    Tohle jsou meciky, ty tupce, jakto, ze o nich nic nevis?!
    Druha postava otevre bombonieru, ktera prisla s meciky (no nekupt to)..
    Das si bombon?
    Ne ja cokoladu nerad.
    Ahhaaa, takze si das bombon.

    Hele, me to vyslichani neba...
    Hele, dej si jeste bonbon, dobry ne? Zdravy na zuby, cloveku to zvedne naladu.

    Tak reknes nam co sou ty meciky?! Me uz to neba.

    Hele, na ni bacha, oskliva je, jak sedum nestesti a z nudy zapaluje slabsi soudruhy...

    Dobre dobre, reknu!!! To je Ares.
    No vidis, dej si jeste bombon. A mas tady nekde vazu?

    Vazu, proc proboha?

    No, aby ti nezvadly kytky ne?

    —-


    Postavy na Sibiri. Jedna dostane headshot, a mazou s ni nekam do nejakyho Yakutskyho spitalu.

    Dobry den, zde jste na oddeleni kyberneticke chyrurgie, muzeme vas udelat krasnejsi, silnejsi, rychlejsi...

    Jasne doktore, to chapem, nam by ale tak trochu stacilo, dyz by tady kamosovi prestalo tahnout do hlavy...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: No jo, jsou :) Ja to ctu te svoji a ona se chechta jak brabenec :)
    Tak rikam: A co ty jedna STEJNA?
    Ona: Ja nejsem stejna, ja jsem ta nejvetsi potvora ze vsech potvor!
    Ja (s nadeji v hlase): Takze ti muzu namontovat kolecka?
    Ona (kategoricky): NE! .... Ja mam stejne o kolecko vic!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: sou vsechny stejny! Ma zena mi taky zakazala namontovat psum kolecka. Tecka jedna, VYKRICNIK
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Kocicka komentuje: Vy jste ... vy jste ... Vy jste Tecka. Ne. VYKRICNIK!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zpet k memu oblibenemu psimu boxu na koleckovych bruslich ;)

    Chvili jsem se snazil si predstavit, jak by fungovala fyzika i jen normalniho lidskeho boxu, ale na koleckovych bruslich, a pak jsem to vzdal, pac to je netopejr s brokovnici.

    Kupodivu k tomu neni na youtubu zadne instruktazni video, ale jen, co sezenu dostatek koleckovych brusli...

    (Mmchodem Zoja ted hara, a psi samci jsou z toho na mrtvici, tak me napadlo, ze i fyzika psiho koitu na koleckovych bruslich,... aplikovatelne i na kone a tak. Jak to delaj chobotnice a netopejri, to nevim.)

    - overdrive, dej si par facek a piluli ze susenych zab...

    Ale koitus chobotnice s netopejrem... na koleckovych bruslich,... dost!!!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam