• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: tohle hje ten recept, jak jsem mel ve 3 rano chut na vajicka, a kus jsem jich sezral primo ze skorapky, ze zbytku jsem pouzil bilek na ten pokus s hrebikem v bilkove kulicce a zloutek jsem hodil fdo hrnku ze soli...

    Strouhat to asi furt nejde, ale jako vajicko do baglu to uz funguje.

    Zas takova hitovka to neni.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Unboxing, vajecny zloutek suseny v soli... ma to konzitenci zele medvidku,





    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nechci toho malo, ze? Podle me, kupovat tohle vsechno v materialu a naradi, klidne za to dam rok prace v korporatu, bez dane.

    Dulezite je, ze vyuziju i veci, co jini vyhazuji, med nabojnoc, ocel pillbniku, rezavou litinovou pabnev, omniovky od okurek, odstrizky kuzi.

    Je to samo daleko vic na picu, nez si koupit novou vahu, metraz nebo brouseny nastroj a cistou panev. Ale v prubehu casu jsem dosel k tomu, ze setrim i kus uriznute uschle liskove vetve, pac je z ni zkazdou chvilku klika, nebo ohnutej hrebik, ze kteryho je o chvili pozdej sici sedlarska jehla.

    Nesmi toho byt metraky, pac jinak je to hromadeni picovin, to se mi deje jen se zradlem, ale naradi a materialu jsem v zivote nikdy nemel dost. (Stejne jako mista na disku a penez v penezence).
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Co by se mi hodilo, tak treba 10 zeleznych kramli... jo, takova ta vec, jak zradlo do kone, akorat tim clovek nespina papiry, ale klady dreva.

    Taky i i treba nebrousena, treba rezava, dvoumuzna pila.

    Klidne i jodne jety rasple a pilniky (ty chci kvuli materialu, hodi se mi uhlikata ocel s vysokym hrc)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: jakekoliv “cerne naradi”...

    To jsou takovy ty drobnosti jako prubojniky, rucni vrtacky, nebozezy, uhelniky, vsechny druhy klesti, kladiv, seker.... zajima me i krabice pouzityc a vytazenych hrebiku. Lici kleste na olovo, majzliky,... proste vsechno naradi, co nepotrebuje k zivotu elektrinu.
    Dyz by nekdo mel zbytecny soustruh, ooooh, to bych i zaplatil.
    Kovadlina, ohybacka na plech i trubky,...

    Name it.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nechcete mi nekdo darovat? Aneb schanim za odvoz/zadaco:
    - litinove nadobi - jakekoliv, od dutch owen, pres panev, kotlik, zapekaci misku... i hodne poskozene (ne diry durch, ale rez nevadi, ani priboudliny)
    - remoska - kterakoliv... pouzivam ji v podstate v prubehu dne furt...
    - krabice flasek ze skla se sroubovacimi uzavery - podťtrebuju jich v prumeru,... tak... neomezene mnozstvi
    - jakekoliv zbytky kuze a lepsich latek (taky uz aspon v beznem metru, z 30x10cm kousku sit nehodlam, moc time consuming, ale treba 2bm lnu, nebo tak, co se doma jen vali,... u kuze je mi to jedno, chci i kousky 30 na 5 nebo tak)
    - zbrojni prebytky - ne uplne pouzivane oleje, medene nabojnoce vsech razi, krabice brokovych patron.... nepohrdnu i prebyjenym nebo nechtenym strelivem, ktere neni delaborovane u nabojnic mi jde jak o mosaz, tak v nekterych pripadech o mustry (treba na mustr na nabojovy pas, svetlicomet 12/76 uz zije)
    - chemikalie... nezajimaj organicka rozpoustedla a degradujici ropne vyrobky, zajima cokoliv od lithia a sodiku po skalice a oxidy kovu... nezajimaj spatne uskladnene veci, ktere clovek musi uz jen vyhodit
    - chemicke sklo a fyzikalni mereni... jasne, osciloskop, stabilizovany zdroj, mikroskop.... tady se meze nekladou. Mit dalsi par setinlovych vah, krabici pipet,... vubec bych se nezlobil
    ...

    Proste to, co by clovek nasel v bazaru, kde si toho lide nevazi, pac to nepotrebuji a nekomu se to muze hodit.
    Zas ne uplnej trash. Kbelik se zatuhlym cementem si dokazu zkurvit sam.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---

    Dyz bych vydal kucharku ve smyslu survival & maximum self sufficiency

    3 hlasy od 2 respondentů

      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Jinak rozdelil jsem recepty na:
      - survival a funkcni veci z 18.st - minimum ingredienci, levne ale sehnatelne ingredience, vyuziti vseho, vcetne lesu luk a mezi (taky psu a potkanu)
      - survival advanced - vyuziti divnejsich veci, pri vyssim skillu se daj pouzit do predchozi kategorie, jako nahrazovadla, ktera jsou navic i lepsi, ale kdo nesusil a nemlel cervy, nevi...
      - luxury - tedy kdyz mas a muzes poridit cokoliv, kucharske finty, ktere jeste nejsou na urovni molecular cooking, ale uz jsou na urovni “wow, tak takhle se to dela, kdyz to chces fakt hodne, nebo fakt rychle, nebo fakt... vychytane”

      Plus zavedl jsem kategorii:
      - moje recepty, ve kterych jsem fakt dobry, a z 10 pokusu se mi podari 9 vsecko v pohode (pozor, furt je tam 10%, ktery se nepodari, a ty pak pouzivam pro nizsi varianty kucharky)...

      Zaroven kategorie z minima maximem, typu konzervace, kvaseni, zpracovani co nejvic kusu zvirete a podobe


      Asi to budu jeste chvili ladit, ale rysuje se z toho kucharka ve smyslu “overdrivova cerna kucharska magie, aneb kvaskovy chleba macene v krvi vericich”...

      Ideal by byl, aby to slo ruku v ruce se zaklady lovu a zaklady pestovani.

      Na vcely nemam koule, resp, nedokazu to pobrat jen z knizek, musel by me tim nekdo provest, v prubehu roku.
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      OVERDRIVE: Hele je to lunchmeat, nic jineho, ale kdyz to dobre okorenis uz na zacatku, neni to tak hrozny, jako original z konzervy.

      Uvazuju, ze bych si fakt koupil konzervovac, jenze ja se tech veci, co nejsou v soli, nebo octe, vcelku bojim.
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Hehe he. Tak ono to fakt funguje. Salam ze zbytku ala “salam junior” fakt maka. Nikdo mi doma nerek, ze mu to nechutna. Coz je co rict. Ale pro eleganci (formu) to fakt chce strivko a trosku cervene repy. Pac maso, kdyz se vari, zesvetla. To nepusobi dobre.

      Ale vsem to chutnalo. Wow!

      Az prijde konec sveta, budu delat uzenky z potkanu a verim, ze nekteri lide si prijdou i pridat. At se picnu, jestli ne.
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Meh

      Harry Potter with Guns - Extended HD
      http://www.youtube.com/watch?v=tS3y1Q3mFVw
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Rozhod jsem se udelat pizdets... ee... kalbasa... ee furt ne.

      Prote: znate takovy ten salam, co ja kupuju tak psum na odmeny... proste uplne hladka vec. Takovy, ze vetsi to co je v parkach...

      Funguje to takhle: vem kus prasete, na mnoztvi asi 1/4 tehoz z kravy, pridej trochu sadla. Rozmixuj s ledem (jde o jemne nadrceni smesky, idealne je to hodne podchladit a jeste pridat led jako drticku, do mixeru).

      Vem neco mouky, neco vejca, neco mlika. Smychej.

      Pridej sul, muskatovy orech... ja pridal celou “korenici smes #1: sul, paprika, muskat, pepr, zazvor, kurkuma”

      Pridej stavu z repy, kvuli barve. Ja ji zrovna nemel.

      Var 40 min pri 85-100*C ve strivku ve vode.

      Strivko se plni tak, ze to nacpes do sacku, ustrihnes rozek a tlacis..

      Nemaje strivko, vymyslel jsem 2 zpusoby... naplnit to do obrezane plechovky od piva, fazoli, cehokoliv... sice pak dostanes produkt bez obalu, ale ten uz jde obalit treba plast folii...

      V mem pripade to varim v lekarnicke doze... neco jako omniovka od okurek, akorat to nema zuzene hrdlo, takze z toho bude proste ruzovy klatil...

      (Recept starenky oggove byl neco jako: vem vsechny ty zbyle kousky prasatek, kralicku a kravicek s oveckama, vyvar na sliznaty roztok, obarvi cervenou repou; predehrej sklenicky na sampus, typu “pistala” a chladnouci smes do nich nalij, pozvolna vychlad... opatrne vyklepni, podavej ve vzprimene poloze, spise chlazene... pozn: ruzovy klatil casto zpusobi mnoho smichu mezi stolujicimi. Mozno podavat s vtipne zakomponovanymi kopecky jahodove zmrzliny.)


      Tak to ted vyrabim... pac mi zustaly zbytky mas asi od 4 vareni. Co uz s nima.

      Chce to dobrej mixer. A led.
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Taky vas zajimalo, jak svitit bez vosku?

      Medieval living: How Did Medieval Peasants Light Their Homes?
      http://www.youtube.com/watch?v=IxBsbzUKnAs
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Recenze na prahu... ma recht ten boris

      PRAGUE REVEALED: Scammers and thieves - Welcome to Czech Republic
      http://www.youtube.com/watch?v=f18OZkRw4V0
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Skoda, ze systemove i vecne nepujde udelat teamy dobrovolniku, co by chodili pichat lidi. Myslim, ze by se moc vakcin rozkradlo. Navic nevim, zda ockovani neni “medikace” a tudiz to spravne nesmi delat ani sestra.

      Ale klidne bych lidi pichal, dobra brigoska. Jehly mi neva, tak co.
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Me by treba zajimalo, jak se resi odmitnuti:

      Tedy nekdo je treba ted z patricne skupiny, je mu nabidnuto ockovani, on odmitne (treba v domovech)...
      A) zapise se nekam?
      B) bude znovu osloven?
      C) muze si to pozdej rozmyslet?

      To mi pripada jako uzitecna prace s planovanim.

      Pac rekneme, ze babicka to odmitne, pak si to rozmysli, ale v ten moment uz treba bude jina prioritni skupina, ve smyslu “ok, tak duchy mame hotovy, dem dal”


      Taky me napadlo, ze agent Bures by moh udelat loterii. Treba neco ve smyslu “kdyz 3 mesice nevydas jedinou EET uctenku, budes zarazen do slosovani o vakcinu”

      Blatny je vahavy strelec, a podle meho se zas deje to co za Adama a Primuly, kdy nikdo nevi, co s tema vakcinama.

      Uz ted jich zustava na sklade vic, nez je naockovanych.
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Nemam rad, takove to “ja jsem vam to rikal”, ale kdo neveril, ze vakcin bude vic, nez lidi, kteri je budou chtit, pripadne maj moznost se k nim dostat, a zkazi se to nekde v mrazakac, tak ma nadeji, ze konecne... uveri. Chjo.

      Faktem nicméně je, že tuzemští lékaři stěží spotřebovali 33 tisíc dávek vakcíny, které do Česka doputovaly do konce loňského roku. A od té doby dorazily další desetitisíce dávek. Odborníci se přitom shodují, že právě rychlost je v celém očkovacím plánu to zásadní.
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Tadydle jsou nejake prakticke statistiky vrhu kostkou a jejiho cinknuti. Skoro bych z nich odvozoval, ze kdyz by nekdy, rekneme v poslednich 20 letech, bylo v Ove pretizene krematorium, uz by stal novy blok, nebo jak se tomu u krematorii rika.

      09:39
      PŘETÍŽENÉ KREMATORIUM. Z krematoria v Ostravě byly o víkendu převezeny desítky zesnulých ke zpopelnění jinam. Informoval o tom dnes ředitel Krematoria Ostrava Ivo Furmančík. Krematorium je jediné v Moravskoslezském kraji a jeho kapacita nestačila na zpopelnění zesnulých, jejichž množství se v posledních měsících i kvůli koronavirové pandemii zvýšilo.


      Via iRozhlas
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Myslim, ze MuRu se stahnul do klastera a venuje se tomu, ze z Modreho Mechu, ktery se zivi emocemi a zije pouze v duchovnich rovinach, tak se z nej snazi vypestovat bonsai.
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Nejslozitejsi postava byl MuRu.
      Jmeno vzniklo tak, ze se Podnapily Sorbak motal po byte svejch rodicu a pronasledoval velikou vrnici muru, ktera mu tempem muram a satnim molum vlastnim, s prehledem unikala.
      Prohlasil obdivne:
      “Ta mura je guru”... no a bylo z toho jmeno pro postavu. Asi jako kdyz jsem mu ja pojmenoval Orciho Bijce jako Urscummunga, coz je praveky lesni demon v podobe pololidskeho divocaka z Les Mytag.

      Kazdopadne udelat si postavu, ktera ma perk “pacifist”, ktery zpociva v tom, ze chodi neozbrojena a umyslne nikdy nezabije, to byl ponekud orisek, ve svete, kde lita horky olovo asi tak casto, jako kdyz Amici nosili demokracii do Vietnamu.

      Desne bych si jej chtel jeste zahrat.
      Byl to mag se specializaci na magicke kvetiny, ktere sbiral, katalogizoval a destiloval ci pestoval.

      Ono totiz udelat si potvoru draka nebo zombii, to napadne kazdyho, ale udelat si Hrbitovnik, coz je masozravej, rychle se pnouci brectan, kterej cloveka s klidem sezere, kdyz se ten jde vysrat do housti, to taky neni moc k videni.

      Nebo kytka, ktera sice zere vsechny patogeny a radiaci, takze je to super lecivo na kde co, ale zaroven je to hlavni slozka potravy morskych krakenu, a navic to roste jen tam, kde je fakt vysoka toxicita, nebo zle magicke pozadi.

      To jsou runy, nebo aspon akci vlozky, ktere muzou byt i dost cupr.

      Ale moc se to nechytlo a Muru zkoncil jako uprchlik nekde v zatopenem Seattle, poborenem zemetreseni a naslednou tsunami.

      Ale jednou za cas se na svobodnem trhu nejaka nova kytka objevi. Komercne jsou dost uzitecne plisne, ktere zamezuji kouzelnikum v astralnim pruniku povrchy, na kterych rostou.

      Taky modry mech, coz je kytka ovsem ciste astralni (a vykradena z Hlidek)
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      Jednou jsme hrali jen ja a Sorbak. Weekendova akce, ktera spocivala v nasttipani asi 5m^3 dreva.

      Vvymyslel jsem si postavu Thomase Tamavenka, coz byl saman psiho totemu, ktery umel jen jedno kouzlo, a to jeste nevedome: “pochop fungovani technologie”

      Takze interni humor proti stereotypum:
      Troll
      Saman
      Technik

      Cely ten run zpocival v tom, ze jsem vymyslel ruzne improvizovane ChoBoty, tedy Cho-dici Ro-boty.

      Nejvetsi uspech mela pixla od kokakoly s malickou baterkou, vrtulkou a 2 rannym tazerem, ktera obletovala predem oznacene way-pointy (a na nekterych se mohla rechargnout).

      Ta slavila nebyvaly uspech o par runu dal, kdyz pronasledovala Burkharova riggera, a pokazde, kdyz mela dost energie, tak jej strelila tazerovou sipkou, a nez se probral, zas byla nabyta. Vyhoda byla vyrobni cena do 10nuYenu, takze jsem jej tim dokazal sikanovat docela dlouho.

      Zabavny Chobot byla taky krabicka od mydla na koleckach, vybavena taktez baterkou a nevystrelovatelnou tazerovou sipkou, a hlavne velmi kratkou forsazi.

      Puvodne se to pouzivalo na loveni mysi. Kdyz to poznalo hlodavce, snazilo se to ve vhodny moment akcelerovat a bodnout ho elektrickou sipkou.

      Taky tim slo sikanovat Burkhara.


      Myslenka puvodniho runu byla takova, ze tyhle bastliky spolu soutezily o to, kdo bude uspesnejsi, a podle toho je Tamavenk ladil a vylepsoval.

      Thomas Tamavenk Trol Technik Totemista, se nakonec stal NOC a zalozil si korporaci TT service & security a zacal delat drony ... proste UCAS sen.

      To byl asi muj nejoblibenejsi run ever, pac ve dvou, asi 2 dny a furt z toho padaly veci, na ktery Shadowrun ROZHODNE nebyl urcenej, ale kupodivu to cele davalo smysl.

      A to drevo jsme poresili navic taky.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam