• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Coz je asi ideal, ne?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ony existuji clanky, jak treba manzele, co jsou spoluvlastniky patentu Holeho, na antivirotika (mj i HIV) jsou defacto nestastni, pac jsou zasypani takovymi hroznymi sumami za patenty, ze to nejde realne utratit. Podporuji tak studenty na kdecem od oxfordu po harvard, vedu, vyzkum, ale stejne furt vic pribejva, nez dokazi vyuzit. Mluvime o miliardach, nebo stovkach miliard usd.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: 1) Vsak tam nikde nepisu ze je vyvoj SW levny. Pisu konkretne:

    "Naklady: Mimo trosky hardware "jen" spoustu penez (vyplata) pro tyhle lidi."

    2) Chytas se tech nakladu, ale ja tam mam spoustu bodu, napriklad bod "financovani".
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ooooh, tohle je na velikou diskuzi.

    Napsani os typu linux je desive nerentabilni, proto taky microsoftu upadaji windows. Stoji to miliardy usd jen to udrzovat, aby to fungovalo vsude...

    Kdyz kupovali ibm redhat, meli podminku, ze koupi vsecko, jen ne redhat distro.

    Redhat to odmitl.

    Tzn: ne, vyvoj software neni levny, distribuce neni levna a udrzet na zivu cele to vsechno je imho nesrovnatelne drazsi nez jedna vakcina.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: (A naopak - "SW patenty" jsou pitomost prave proto, ze si leckdy nekdo sedne, zamysli se a rekne "jedno tlacitko na eshopu pres ktere se rovnou nakoupi"; sorry baby, tohle neni vyzkum a nevidim zadny duvod proc by neco banalniho melo mit patentovou ochranu. Rozdil vidim prave v tom, kolik ten vyzkum stoji - hodne: melo by to mit moznost patentove ochrany; malo - smolik pacholik, nemelo by to mit moznost patentove ochrany.)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Srovnavas software s farmakama, coz je neporovnatelne.

    SW

    Financovani: Reklama, data a vliv ve FB; reklama a provize za SW a content v Google; provize za SW, content a HW v Apple atd atd.

    Kde byl OSS pred temahle moznostma financovani? Ano, nic moc.

    Vyvoj: GIT a par podobnych sluzeb, k tomu spousta high-IQ vhodnych lidi

    Roste to vice mene nekolika smery (operacni system, apache... atd atd snad si rozumime). Stavis z jedne verze na druhou.

    Nakady: Mimo trosky hardware "jen" spoustu penez (vyplata) pro tyhle lidi.

    Vyroba kopii: Banalni
    Distribuce kopii: Banalni.

    Farmaka

    Financovani: Jen z toho za kolik je prodaj, obcas dotace. Kdyz jim seberes moznost vydelat $$$ na cene leku, nulova schopnost financovani.

    Vyvoj: To same co SW, k tomu laboratore za $$$, akreditace tech labek za $$$, testovani nezavadnosti za $$$, blaznivy HW na simulace. Potrebujes elitni vyzkum vyroby, jestli to co jsi vymyslel vubec nejak skaluje ve vyrobe.

    Roste to vsema smery. Jsou jasne postupy, ale prece jenom kazdy lek zacinas tak trochu od nuly. Ne jako jadro v Linuxu, kde nemusis zahodit vsechno z predchozi verze ;-)

    Vyroba kopii: Elitni vyrobni procesy, linky, vybaveni, lidi, normy, vsechno.

    Distribuce kopii: $$ naroky na bezpecnost, teplotu, splneni norem atp.


    Zamestnej se, klidne jako clovek z IT, do MSD nebo Novartis... a uvidis sam.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: chvalim! A nektere fotky, co jsem udelal na cestach, byly i na obalkach velkych casaku, treba o cestovani, stejne jako na blozich a ezinech.
    Takovy hate od fotografu, kteri se tim zivi, jsem jeste nezazil.
    Otazka je: co mi brani tu fotku proste darovat, misto abych ji prodal?
    Je snad horsi?
    A treba mi nekdo zaplati dalsi vylet, jen proto, ze ceka, ze daruju dalsi dobrou fotku.

    Lenost hledat nova reseni vyustila az jako oxymoron v patentech.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Samozrejme je z pocatku obtiznejsi hledat obchodni model pro to, ze nemuzes tajit informace a poustet je jen kdyz se ti to hodi, ale ze se hraje s otevrenou rukou, a vsichni to vedi, a stejne nekdo hraje lip.

    Konecne kazda tajna sluzba vi, ze utajit se nic neda.

    Uz jsem to psal, ale Cina minuly tyden ukradla vsechny archivy dokumentu o ockovani proti cov19, co jen jich Zeneca a Pfiser meli.

    Dokonce to i zverejnili, ale nekompletni.

    To je totalita.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: (jo a posilam prispevky do Wikimedia Foundation - musim se pochvalit, jinak to nikdo neudela :-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: to je statniho na androidu, apple, redhatu? Vsecko ze 70-99% open source
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Tipnul bych, ze naopak.

    Closed-source farmaka: Investuje se do toho jako o zivot, viz rozpocty zminenych firem.
    Open-source: Zase by z toho byl nejaky statni vyzkumak.

    Myslim ze soucasny stav, kdyz z tech leku jsou za rozumnou dobu generika je OK.

    Chyby to ma, ale jine moznosti jich typicky mely jeste vice.

    Pripadne: Nutit nekoho do open-source je pitomost. Ne vzdy je to vyhodne pro vsechny zucastnene. Rikam jako clovek ktery ma rad OS a leckde (ale ne vsude) ho vyuziva.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jen dotaz... da se to vyrobit lip? (Nemyslim si)

    [ GAMATES @ Meeeeee!!(kozicky)!! - Otevreno pro verejnost ]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pokud si myslite, ze moc mluvim, a moc pisu. Budte radi, ze nevite, co vsechno nerikam a nepisu.

    Hraje Bob Dylan a me je smutno. Taky obdivuju, co dokaze rict. A to se asi nikdy nezmeni.

    Ukapla mi slza, ale mozna je to jen alkoholicka sebelitost. Jen si nejsem jist, jestli sebelitost muze zahrnovat me poznani sveta. Fakt nevim. Myslim, ze svet neni ma predstava.

    Nikdy jsem nechtel nikoho mucit a zabijet, ani za vsechnu bavlnu sveta, za vsechno zlato, ropu, nebo poteseni v sexu, drogach a bouchackach.

    Mozna jo.

    Nastesti kluci neplacou, tak necham zpivat Dylana a zapalim si proste dalsi cigaro.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Osobne si myslim, ze krivka vznikla z funkce “poznani”, pokud by Hive Mind mel vsechna data, by byla vyrazne strmejsi nez exponenciala. (A ted si Overdrive nafackuje)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: vis, jak se v shadowrunu dostal matrix na ulici, ze? A co z toho bylo? Treba cyberware....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: a i kdyby si kdekdo dolozil to, co dnes zname tim, co zna jen nekdo, neposunulo by to ty, co dnes neznaj nic, o spoustu let dopredu? Treba by z nich byli pak tahouni poznani, co vis?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GILHAD: a kazasskej server, kam dnes hrozne (50% ;) vedcu cpe sve poznatky, proste proto, ze se odsamdsad ucili?

    GNU/Linux taky dlouho nefungoval,...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Jako bylo by to hezky, ale nejspis by to nefungovalo
    - museli by vsichni, vsechno a odted naporad (jinak vyhrava ten, kdo si necha svoje pro sebe a doplni o cizi - coz v rozsahu USA/EU/Rusko/Cina si nedovedu predstavit, stejne jako s kolosama typu google, FB, ...)
    - financovat vyzkum, nebo fabriky? Prodavat bude ten s fabrikama ...
    takze by vyzkum byl prevazne hobby a detaily, ktere stihnu hodit na pult driv nez to konkurence, nebo boli me, ale ne konkurenci

    Ono "kazdy podle svych sil, kazdemu dle jeho potreb" zni taky hezky, ale holt by to potrebovalo znacnou prevahu lidi, co uprednostni to "ze vsech svych si" nad tema co uprednostni "vsechny sve potreby" ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kuci, co si rekli, ze o squattuji Pripjat

    Chernobyl Flat Repair LikeDid they see us??
    http://www.youtube.com/watch?v=tMCLs_b9oXw
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam