• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Chtel jsem se optat jinde, co z kvasnych projektu povazuji lide za zasadni a maji fakt radi, ale pak jsem nechtel spammovat. Vynechavam alkohoy, vcetne medoviny, to je uplne jina trida, pac je nekonecna. Takze primarne jidlo:

    Takze bez ohledu na to, zda uz se vam to podarilo vyrobit, nebo jak dlouho to vydrzi, co by bylo ve vasich top 5?

    Za me chleba, resp i kvaskove placky, miso, airan - slany yogurt, ovesna kase na slano (fermentovana), tvaruzky, kysele zeli.

    Kdyz bych mel rict, co a jak, tohle by mi pokrylo celou kuchyni, a vsechno je to hrozne stabilni a pomerne “evropske”... treba nic proti kimchi, ale znam lidi, co fakt nee, kombucha, taky tak,... atd.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Oh jeah:

    A massive blackout in Mexico prompts renewed debate on its energy policy.
    https://slate.com/technology/2021/01/mexico-blackout-energy-policy-fossil-fuels-update.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    S adlou resim informovany souhlas s pitvou:
    A: ja vlastne asi nechci byt pitvana
    O: to je v pohode, za a) me nezajima nic, co je uvnitr, za b) pravdepodobne uhoris, nebo kratnes baterku od auta, nebo tak. Nebude co pitvat, jen ss to seskrabe do igelitu.
    —-
    A: co ty, chtel bys bejt pitvanej?
    O: jo, pac jak do me riznou, vylezpu zd me chapadla, zanori se patologovi do ust, nosu, oci a usi a pak uz tonepujde zastavit


    No, a takhle se po vecerech bavim(-e)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Protiepidemicky System barzoj a sheltie! Dnes jsem na to vymyslel 100+1 vtip. Furt se snazim vymyslet, co znamena skratka KRTEK, coz je Pes verze 2.0, spocivajici v tom, ze si zavazem oci a konecne pripustime, ze covid vyhral.

    Kazdopadne jeden pes se pripravuje na pandemii tak, ze furt zere, druhy tak, ze furt spi. Za me je to jako protiepidemicke opatreni vcelku ryzi PES.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo, venku je normalne zima! Jakoze hezky, snih na vetvich, rampouchy na lampach. Sice se mi vubec nechce, ale citim povinost jit se projit.
    Roman Tycka!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Chvilky pro demokracii mi vytanuly na mysli... jak rikal Betik: demonstrace, na ktere se sejde 70 tisic lidi a pak se pokojne rozejdou do svojich domovu, tak stoji za hovno.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Myslite, ze Marketa Pekarova Adamova je takova hrozna blbka, nebo, ze je to zas nejakej Maro Prchaluv projekt?

    Ona je fakt desne hrozne hrozna.

    Zas je jediny politik, co dnes neni vtipny
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Cuze? ;)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Asociace lanove drahy!!!!!!! Tyvole!!!

    12:30
    ASOCIACE LANOVÉ DRÁHY ŽÁDÁ REZIGNACI. Vláda je podle Asociace lanové dráhy nekompetentní, chce se proto spojit s dalšími zasaženými obory a vytvořit tlak na její rezignaci, nebo vyhlášení předčasných voleb. S povolením provozu tuto zimu se příliš nedá počítat, nelze ale riskovat, že kvůli novým mutacím koronaviru se neuskuteční ani další sezona. ČTK to v pátek řekl prezident Asociace lanové dráhy Jakub Juračka. (irozhlas)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Heeej! V 15:00 prej budou blokovat vladni instituce!!! Hospodsky privazany retezem ke Strakovce bude bozi!!! Ja si teda myslim, ze by bylo lepsi z tech hospod udelat cirkev (nemusi platit dane, a cervene vino bude zrejme povazovano za predmet nabozenske praktiky, neco jak rastafariani maji hulo;)

    Viva decentralizace politiky.

    Navrhuju v takovych hospodach olatit pouze bitcoinem.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tyjo, jsem si vzpomel, jak v knize Pravda (Pratchett), tak zacnou vydavat v ankh-morporku noviny, a chtej pod nazev deniku nejake motto: “Pravda vydesi!”

    Z toho vzejde.

    Puvodne tam melo byt “pravda vitezi”, a jen to nekdo spletl.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ten pocit, kdy vam dojde, ze cela nase vlada je rizena pomoci 4chanu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Proslycha se:

    Blatnik pry dnes ve 2h (v noci) vystoupi na TicToc s pisni Hrobar, odeny pouze v spatne zapnuty bily plast.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    To jsou zas gulvocky stastia! ;))

    Chapu, ze zakon asi nevyzaduje souhlas post mortem, ale vyzniva to bezva:

    Souvisí to se souhlasem pacienta. Občanský zákoník před řadou let zavedl nutnost souhlasu s pitvou. A tím pádem počet pitev prudce poklesl.

    INFO.CZ | Z nemocnice jsem byl zvyklý, že Blatný pracuje s daty. Jeho proměně nerozumím, říká Válek
    https://www.info.cz/...ce-jsem-byl-zvykly-ze-blatny-pracuje-s-daty-jeho-promene-nerozumim-rika-valek
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vcera mne rozesmal Amigdalin. Doplnek stravy a alternativni meducina, ktera se v tele meni na kianid.

    Skoda, ze uz je to zverejnene plosne, tim by slo vyresit dobra hromada pitomcu. V dobre vuli ;)

    Potravinářská inspekce varuje před doplňkem stravy ze Slovenska. Amygdalin se v těle mění na kyanidy | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/...ni-potravinarska-inspekce-amygdalin-varovani-zakaz-doplnek_2101281737_tzr
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uvazovali jste, ze nekoho zabijete, driv nez zabije on vas?

    Adela si chce udelat na sporaku kafe.
    “Hele, tady jel celou noc plyn.”
    A zacne mackat tlacitko piezo jiskricek.
    “Adelo, pokud by tady celou noc jel plyn, tak prave utikas od sporaku v podobe horici koule.”


    Achjo. To je fakt nestesti.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ma to vnitrni pravidlo:

    1:17, 2:26, 3:38, 6:55

    Uz to nebylo tak presne, ale pokracuje to
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    „otvorené fľaše zostali na bielych obrusoch. Uriáš držal Helenu za ruku. Nový výbuch, krištáľové lustre sa roztriasli, žena v šatni sa strhla a s krikom vybehla von.
    „Konečne sami,“ usmial sa Uriáš.
    Zem sa im triasla pod nohami a ľahký prach pozlátenej omietky sa trblietal vo vzduchu. Uriáš vstal a vystrel k nej ruky.
    „Práve sa uvoľnil náš najlepší stôl, Fräulein. Ak dovolíte…“
    Chytila ho za ruku, vstala a spolu vykročili k pódiu. Vysoké, piskľavé zvuky zvonka nevnímala. Ozvena výbuchov, čo nasledovali, trhala ušné bubienky. Omietka sa sypala zo stien ako piesok pri púštnej búrke a veľkými oknami vylietavala na Weihburggasse. Svetlo zhaslo.
    Uriáš zapálil sviečky na stole, odsunul Helene stoličku, chytil poskladanú servítku medzi palec a ukazovák, otvoril ju vo vzduchu a nechal zľahka dopadnúť na jej lono.
    „Hähnchen a Prädikatswein?“ spýtal sa, diskrétne pritom zametajúc sklo zo stola, z tanierikov aj jej vlasov.
    Možno to boli sviečky a pozlátený prach, trblietajúci sa vo vzduchu, kým vonku sadala tma, možno to bol chladivý prievan, prichádzajúci cez otvorené okná, zmierňujúci horúce, panónske leto. Možno to však bolo len jej vlastné srdce, krv, čo jej vrela v žilách, no spôsobili, že mohla tento okamih prežiť ešte intenzívnejšie. Pamätala si hudbu[…]“

    Citace z knihy
    Zrada
    Nesbø, Jo
    Je možné, že tento materiál je chráněn autorským zákonem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam