• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Blogysek:

    Lol. Sedim, umim na hojej svicarsko - belorusko, ze hyena nema rozumny kafe. Prsi mi na hlavu, ale trojte preso a 6 leta tequila. Prijdou dva ozrali slovaci, malo zubu, hodne let, hodne borovicek. Ze jestli nemam prachy. A cigara. Ja ze nemam. Ale cesky. A oni, ze jak ze nemam a co si kurva dovoluju mluvit na sk cesky. Tuhle hru znam, sedim dal, ale “zavazu si boty”... uplyne 1/2h, hokej dohran, a ja jsem si uz cet, cas jit domu. Zahradka v 7*C a prehankach = nic moc. No. Potkal jsem je mezi panelaky. A furt porvavali. Tak jsem prosel, a rvali mi do zad. Ok. Sednu si na lavicku u policejni stanice, kde bydlim, ale nebudu tahat problemy domu.
    Ze me prej kopnou do hlavy. Tak jsem vstal, pac kopacka fakt mohla padnout. Jeden dostal kolenem do kouli, druhej peprakem do xichtu. Peprak = nefunguje. Snazil jsem se odejit, abych netahal problem do hnizda, a ten peprnej zamnou a telefonem svolaval kolegy. Necekal uz, ze zajdu za roh, a tam si pockam. Tak dostal 2 bodla, jedno do nohy, a kdyz se zkacel, druhy do zeber. Otocil jsem bomber na barevnou vrstvu a o 30min jsem prosel kolem toho, co dostal koleno, a on me nepoznal. Taaaakze. Zas delam problemy. Ale bylo to zabavne. Uz delsi dobu jsem si nezatancoval. Kazdopadne mluvit na SK cesky znamena, ze bud okamzite dostanes 2-3 borovicky, nebo mas problem. Taky country for fucur, kukam. Pravda, tech borovicek jsem dostal za 3 dny asi 8.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dnes jen fotky... ee, obrazky


    SPECZ
    SPECZ --- ---
    New Army Night Vision Goggle ENVG-B (Enhanced Night Vision Goggle-Binocular)/ 2021
    https://youtu.be/-FMDJDlYb3o
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RAGE! Poprve v zivote fakt uprime zlo ve me nabylo vrchu. Vlastne ne. Vrchu nabylo, kdyz jsem mlatil baseballovou holi typka v Hannoveru, kde si za to ona mohla sama. Prisaham Bohu Vsemohoucimu, ze jsem mel radost a tancil jsem, pri kazdem kopnuti kanadou do xichtu. Ji to stalo 3 dny a pak vyskcila z okna a doplazila se na policejni stanici. Prisaham Bohu Vsemohoucimu, ze neprestanu, a zaplatim za to.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    To, ze rikam “dete do prdele” neni souhlas k analnimu sexu! #znasilneni
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Podle me, kdyz ti v base upadne mejdlo, mel bys jit hned na osetrovnu a nechat si zjistit typ mejdla. Aby bylo jasno.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jedinym pripustnym dukazem kradeze auta je test DNA. Jinak je to pomluva. Kdo ti ma vlastne verit, ze jsi nejake auto mel? He? No he?! Ted se ukaz.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Domaci tema poranu (jeste jsem nemel kafe) - je desive, jak unas neni zadny pravni ani eticky vhled; - je normalni ze i ja i zena bychom (byt jen pri podezreni z TC) byli “postaveni mimo sluzbu”, - svedectvi a psychologicky profil/posude JE DUKAZ; - pred volbama je KAZDY rok
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Nejlepsi!

    https://twitter.com/michalberg/status/1397476431169564673


    Jinak Adela, ktera usvedcila sveho pachatele, a zpusobila mu 3,5 roku natvrdo doma chodi po zdech a krici vzteky z “downplay”, ze je to kampan (jasan, volby, jenze volby mame kazdy rok, loni to byly rouske, zejo)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Doopravdy? Ahrenbergerovy a Buresovy rozkradacky pro me nejsou ani 10% tak dulezite obvineni, jako obvineni ze znasilneni byt jen jedne zeny. Tohle, ciste politicky je jaderna bomba svrzena na Hiroshimu.

    EVELINA
    EVELINA --- ---
    Zvu místní osazenstvo k nám na fesťák, pan domácí tohodle auditka sice asi nedojede, ale však můžete i bez něj ;)

    Info – Oakfest 2021
    http://oakfest.cz/info/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Ekologicke zamedelstvi - Priznavam, ze o tomto vubec nic nevim. Na prvni pohled bych clovek mohl rict, ze to bude mit nizsi vynosy, ale uz na ten druhy (napr. prestat pestovat repku) uznavam ze by to tak byt nemuselo.

    GMO: Nevim jak jsi to myslel. GMO me vubec nedesi a nevim proc by melo. Kdyz mi to chutna a/nebo vim ze to jist pro me dobro musim, tak to jim. Ty GMO rostliny schopne prezit v polopousti, to mi ukazovali v Africe nazivo a bylo to super, moc tomu fandim.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: No moc jsi me nepotesil :-(
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OVERDRIVE: Nerikam ze to tak neni, ale Lidl tvrdi ze tech 28 571 Kč. Najdi, zajimave.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Samozrejme pocitej s tim, ze ted nepujdou nahoru platy, at uz proto, ze to bude paradigma, nebo proto, ze nebude z ceho.

    Samo ti utece i ten zbytek lekaru a zdravotnickeho personalu, do toho cele IT.

    Jen my v Eu, jako firma s 25tis zamestnanci, ztratili jsme 30% zakazek. Mj. v podstate prestal existovat cely skandinavsky pracovni team, posunuli vse do pobalti, cz a in. Procez se ppsouva zas a znova vic do ind. Duvodem je to, ze to, co ma zena tady bere v korunach, podel na pul, a to brali ve Skandinavii v €.

    Moji kolegove v USA bezne meli 6-10k $ za mesic. Ja delal to same za 33k/czk. A je benzin a nakup stal 10x min nez me.
    Jenze oni uz praci nemaji. Popravde uz ani Ostrava. Zacali sme byt drazi a dostal to APAC. Takze za 2usd/den. Nepocitaje Australii, kterou taky zrusili.


    Tohle sleduj. Ne vyvoj platu v CR. Ja samo furt v platu rostl, ale za a) uz 2 roky stagnuju (pac na to seru), b) v IT v Ostrave pred 2 lety zamestnano bylo cca 5-7tis lidi, zustalo nas 2550. Ale mozna mame lepsi plat, to jo. Mozna.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Ekologice zemedelstvi
    A) neni nevhodne pro cr
    B) dislokace by vysla levneji i s decentralizaci, nicmene pridava to systemovou fragilitu, napriklad prave v pripade globalni krize... staci jen vytrzeni UK a stavky ve Francii

    Ekologicke zemedelstvi mmchodem neznamena, ze kazdou kytku budes single okopavat a nebudes hnojit, a tak.

    Ale hlavne zmena krajiny, napriklad k rozdeleni celin, a tudiz udrzeni vody v krajine, mikrozavlaham a mikro davkovani hnojiv. Zmena struktury plodin, nejen po strance typu plodiny, ale i jejich genotypu a fenotypu (gmo proste CHCES!!!).

    Treba to, ze 3.nejvetsi ekologickou katastrofou EU je plzak spanelsky, ktery uz totalne likviduje Moravu, a tak za rok az dva uplne zlikviduje i Cechy, to proste nevyresis tak, jak ted neco pestujem.
    To same 2.nejvetsi ekologicka katastrofa EU, a tou je kurovec.
    Samozrejme prvni pak je extremni vykyv pocasi, tzn budes mit roky na rejzi (akorat ne dost svetla) a pak roky, kdy ti vyhynou tisice hektaru lesa.

    A to se akceleruje, nepomuze jeden vodnaty rok.

    Treba Bruntalsko za (ted uz 3 roky) bude uplne bez lesu. A nova vysadba neexistuje, nebo je ji malo. Pac na to neni ani podpora, ani plan.

    Zas je to hrozne na dlouho vykladani, je to na 100x ... ale... nicmene jed se podivat na stovky let stara raseliniste na Rejviz. Tam neni nic, nez 2 ubyvajici jezyrka.
    To uz neobnovime nikdy, jenze my zatim ani neplanujem “izraelskou cestu”, tedy zacit v pousti sazet stromy, ktere uz nezazije vzrostle ani generace nasich deti.

    Pritom treba zrovna Izraelci to delaji uplne cilene, Sve-Fi-Nor just, ze stejne. Pridava se Britanie.

    Jenze tady se rozkrada vic jak za komance, a daleko jasnej. To neni cas resit problem typu les za 40-100let. Navic to ani nejde. Jak moje tak Adlina rodina vlastni nejake lesy a polnosti, a dostat na nejakou treba 10hA rozlohu dotaci? To poslednich 6-10 let je naprosto unteal.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Co se potravinove sobestacnosti tyce: proto neprosla ta Buresova sarada, s tim, ze 75% potravin musi byt z CR. Nejsme schopni vypestovat, tak namatkou:
    - brambor
    - cibuli
    - cesnek

    Nejsme sobestaci ve vyrobe masa. O ryzi ani nemluvim. Drobnosti typu cokoliv dalsiho uz jsou Off Topic.

    Mame spatne nasmlouvane zahranicni obchody, takze nesmime vyvazet vetsinu polni produkce jinam, nez prave do sousednich zemi, ktere maji ovsem nasmlouvane o rad vyssi dotace, takze se nam to nevyplati pestovat, pac to nikdo nekupuje.

    Za poslednich cca 5 let, co si tak hrube pamatuju, rozevrely se nuzky mezi agro produkci CR a dovozem tehoz o 30%.

    Cz neni konkurenceschopna v agro. Proto taky z kdysi nejbohatsiho regionu Olomoucka mas dnes jednu z nejvyssich nezamestnanosti rekneme v oboru. Tam, kde v Ostrave sli srat hornici a ocelari, tam v Olomouci sly srat veskere agro profese, a jsou z toho vsechno prodavaci v supermarketech.

    Ty koukas na nejaka globalni cisla, ale ocividne nekoukas na vyvoje v krajich. Vyplata kdekoliv nad 30 tisic neni ani median, ani prumer. Asi tak, jak ja nejsem zapocten jako obcan CR.

    Real je median kolem 18, prumer mozna tak 28.

    Nebudu se hadat, ale rek bych, ze znam stovky lidi, a rozhodne neznam ani dve desitky, co by mely 35K.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Prodavacka v lidlu, mmchodem v Ostrave nastup za 25k/hrubeho. Maji to primo na bilboardech, najdu, vyfotim. I kdyz mozna ne, pac vsechny Lidly, krom jedineho, jsou ted zavrene, ze pry rekonstrukce. Taktez vetsina Albertu a v dohledne dobe 2/3 peny marketu. V Ova zustaly otevrene za posledniho pul roku od kazde firmy, co ma supermarket cca 2kusy.

    Treba ja musim ted pouzivat auto, pac male kramy jsou zavrene snad vsechny, nebo aspon funguji v modu 9-13, a nejblizsi supermarket mam ted cca 5km daleko. A to bydlim 15min chuze od centra.

    Nemyslim, ze pokladnich ted bude nedostatek.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Mmchodem Dr.Max je jeden z hlavnich zlodeju, co se lekaren tyce. Nekale praktiky, desitky zalob na krku, mj za nerespektovani zadnych zakonu, vykoristovani a utlaku zamestnancu, nekale obchodni praktiky. Ty bych zrovna za priklad nedaval.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    LAUNCHER: Loni
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam