• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    Chystáte se? Byli jste? Doporučite? Co si o nich myslíte? Cokoliv pro příznivce (možná i odpůrce?) farmářských trhů!





    FARMÁŘSKÉ TRHY NA WEBU

    Nakoupené zboží na FT nejraději ukládám do:

    191 hlasy od 161 respondentů

      rozbalit záhlaví
      LOONA
      LOONA --- ---
      KAREN: 4 kč stála malá vejce, 5 Kč velká. Ale když mně je ta cena někde, já chci vajíčka od slepiček, kt. běhaj venku ;o)
      KAREN
      KAREN --- ---
      LOONA: a ceny mel jako za vejce z podestylky nebo bio??
      TAMARIX
      TAMARIX --- ---
      LOONA: Fakt?? To se docela divím. Já jsem tam zatím pokaždé viděla jenom bio vajíčka. Jak píše TRISSIE - vajíčka orazítkovaná být musí. Neorazítkovaná bych se fakt bála koupit, pokud by nebyli přémo od zdroje. Brácha jednou koupil neorazítkovaná vajíčka ve vietnamské večerce. Kdo ví odkud je měli.. :-(
      TRISSIE
      TRISSIE --- ---
      LOONA: orazítkovaná být musí - jediná výjimka je prodej přímo v místě snůšky (tzn. přímo na farmě).

      Což ale samozřejmě nijak neomlouvá toho tvého prodejce, který přeprodával vajíčka ze supermarketu...
      LOONA
      LOONA --- ---
      Mně se stalo na Kubáni, že jsem si koupila vejce od jednoho pána (ani ceduli s názvem neměl, tuším) a doma jsem zjistila, že jsou orazítkovaná a ještě navíc z klecového chovu. Myslím, že třeba fakt domácí vejce jsou od slepic pobíhajících venku a neorazítková. Nevím no... asi je důležité koukat po názvech - třeba poklady Znojemska a tak. Jsem z toho taková rozpačitá a fakt by se mi hodilo pár tipů, jak bezpečně zjistit, zda je někdo podvodník nebo skuteční pěstitel, kvůli kt. na ten trh jdu !
      TAMARIX
      TAMARIX --- ---
      PIZI: No já mám teda zkušenost jen z Kubánskýho náměstí a tady se fakt zdá být všechno v pořádku.
      PIZI
      PIZI --- ---
      TAMARIX: Tak treba na kulataku v dejvicich jsem myslim videl prodavat neco, co podle me byli obycejni zelinari se zeleninou z velkoobchodu. Ale ti byli celkem jasni na prvni pohled.
      TAMARIX
      TAMARIX --- ---
      PIZI: Toho bych se nebála - na trhu to většinou mívají dost levný, protože to prodávají přímo a přes překupníky by se jim to moc nevyplatilo. Navíc tam prodávají prověřený firmy mnohdy s tradicí, které toto fakt nemají zapotřebí..
      PIZI
      PIZI --- ---
      http://www.tyden.cz/rubriky/apetit/zapisnik-labuznika/zapisnik-labuznika-pozor-na-prekupniky-ovoce_176014.html

      ...A proto si pečlivě prohlídněte zeleninu nebo ovoce, které je vám nabízeno coby domácí. Obávám se, že dokonce i na těch farmářských tržištích, jejichž příchod vřele vítám, se může občas objevit nějaký vykuk, jehož zboží je stejné (nízké) kvality jako v leckterém supermarketu, avšak o něco dražší. Proto se raději vždy pro jistotu zeptejte prodávajícího, odkud ty plody pocházejí. Myslím, že snadno poznáte, jestli lže, nebo říká pravdu. Já mám na to jeden jednoduchý trik: chci ochutnat. Pěstitel mi ochotně nabídne meruňku či rajče k ochutnání. Překupník se zdráhá.
      RETAL
      RETAL --- ---
      http://cakovice.cz/1148_Venkovske-trhy
      Praha - Čakovice
      Od 4. srpna můžete každou středu od 8:00 do 17:00 hodin na náměstí J. Berana navštívit "Venkovské trhy"

      Můžete nakoupit kozí, ovčí a kravské sýry a ostatní mléčné výrobky, dále čerstvou zeleninu od farmářů, čerstvě uzené salámy a klobásy, koláče, pečivo z rodinných pekáren, mošty, med a výrobky z něj, sazenice, houby, rakytník, košíkářské výrobky, atd.

      Rada městské části měla zájem pořádat trhy o víkendu, nejlépe v sobotu dopoledne. Prozatím bohužel nebyl zájem prodejců.
      COPPY
      COPPY --- ---
      btw...na nástěnce jsou umístěny webové stránky, které by vás mohly zajímat
      COPPY
      COPPY --- ---
      Farmářský trh spolu s bleším trhem na Náplavce - zítra 17.7.!
      http://www.akce.cz/akce/799365/blesi-trh-na-naplavce-u-palackeho-namesti-praha

      RETAL
      RETAL --- ---
      SHAHLAH: Děkuju.
      IDENTITY
      IDENTITY --- ---
      SHAHLAH: Přesně kolem toho zelináře jsem dneska šla... Ale nakupovat zeleninu mi zrovna nebylo lze.
      SHAHLAH
      SHAHLAH --- ---
      RETAL: Já tam chodím odpoledne, mám pocit, že tam bývá do pěti.
      RETAL
      RETAL --- ---
      SHAHLAH: Ve kterou denní dobu tam bývá?
      SHAHLAH
      SHAHLAH --- ---
      MRNOUS: Ano, prosím :)) Řekla jsem si, že to pojmu tak trochu stylově a pokusím se splácat něco lehce inspirovaného kroji - kapsář jsem šila ještě v sobotu ve tři ráno :)))
      RETAL: Soukromník, který si tam před několika lety otevřel stánek s vlastní zeleninou a ovocem... Otevřeno má ale jen po, st, pá a výběr je samozřejmě omezen tím, co právě vyrostlo :)
      RETAL
      RETAL --- ---
      SHAHLAH: Co je ten český zelinář v Kobylisích zač?
      MRNOUS
      MRNOUS --- ---
      SHAHLAH: tos byla ty, v tom kroji s kosickem? :)) me to prislo desne stylovy :))
      jo a jeste jsem vas zvecnil u stanku s kosiky :))
      SHAHLAH
      SHAHLAH --- ---
      Tak i ode mě něco ke Karlínu... Mám "svého" českého zelináře na Kobylisích (u tram. zastávky Ke Stírce), proto jsem na stánky se zeleninou a ovocem moc nehleděla a všímala si spíš ostatních. Obecně se dá říct, že jsem byla spokojená a doufám, že se trhy na Karlíně ustálí. Sice bylo vidět dosti nedostatků a možných vylepšení, ale to přičítám tomu, že se jednalo o první vlaštovku...

      MRNOUS: Koukám, že jsme byly s kamarádkou zvěčněny na odchodu :)
      CNV
      CNV --- ---
      Žádný přínosný příspěvek nemám, ale musím si pofňukat: cca před třemi lety jsem na Zelňáku v Brně na podzim koupila nejlepší jabka svého života. Něco mezi Red Delicious a malináčem, červené, sladké, šťavnaté a voňavé. Prodával je tam nějaký pán z Pálavy. A od té doby pokaždé číhám a nic, už nikdy nepřijel :(
      Koukám v supermarketech na ty debilní jonagoldy z Rakouska a brečela bych.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam