• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    KLEIRA
    KLEIRA --- ---
    Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s bedýnkami? Bydlím mimo Prahu a někde jsem četla, že dovážejí bedýnky i mimo Prahu, ale na netu jsem toho moc nenašla...
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    KAREN: jo je to o dost levnější než v pražských "rybárnách" kde mají stejně ryby většinou chlazené, nečerstvé a drahé.
    vždyť říkám, nejlahodnější pstruh mého života... :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    ZUZU: hmm) to mam pocit, ze treba na belohorsky v rybarne to budou mit drazsi (jestli napr. tohle orientacne odpovida)
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    KAREN: 130/kilo
    KAREN
    KAREN --- ---
    ZUZU: a cenove?
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    btw. - trhy na náplavce - vynikající čerstvé ryby. takhle lahodnýho pstruha jsem ještě nejedl.
    RIP
    RIP --- ---
    KAREN: V přízemí v Kotvě je teď hlavně velká rekonstrukce (nebo byla relativně nedávno, když jsem tam byl), ale ta prodejna hub odtamtud zmizela myslím už předtím...
    Jinak pokud se jako Praha počítají i její okrajové části, tak to Samyco má prodejnu i ve vlastním provozu v Satalicích, otevřeno v pracovním týdnu od sedmi do pěti.
    KAREN
    KAREN --- ---
    RETAL: nemivali nejaky houby taky v prizemi v kotve? aha, to je ta Samyco
    RETAL
    RETAL --- ---
    O čerstvé houby v Praze jsem se zajímal minulý rok.

    Prodejci hub musí mít certifikát.
    Čerstvé pěstované houby se musí prodat do 5 dnů, lesní houby do 3 dnů. Houby musí být označené: druh a datum sběru

    V Praze byly tehdy podle mých zjištění jen dvě prodejny pro jednotlivce / menší objednávky.
    Samyco
    Lípová 4, Praha 2
    http://obchod.samyco.cz/index2.php?p=p_1&sName=kontakt

    a Naturinka, Růžová 11, Praha 1
    kam dodává Forestproduce.cz
    http://forestproduce.cz/

    Cena za 1kg hřibovitých hub první jakosti je 150 - 250 Kč podle toho, jak rostou. Hřiby 350,-, lišky 200,-

    Holoubek a pravnuci aka DobreHouby.cz prodávají velkoobchodně ve Velkotržnici Lipence a na poptávku pro soukromou osobu mi neodpověděli.
    Každopádně na trhu v Karlíně to byli právě oni, kdo tam prodával houby. Ale jen sušené v pixle. Čerstvé tam myslím nebyly vůbec.
    COPPY
    COPPY --- ---
    KAREN: přiznám se, že jsem na kulaťáku ještě nebyla, takže nevím..
    KAREN
    KAREN --- ---
    RETAL: ./ a ja tipovala, ze budou cerstvy, nejaka hliva apod. ...no uvidime)
    RETAL
    RETAL --- ---
    KAREN: To bude nejspíš tohle
    http://www.dobrehouby.cz/
    Sušené houby v pixle.
    KAREN
    KAREN --- ---
    COPPY: to budou mozna ty samy jako na kulataku, ne? z jiznich cech...

    btw. koukam, ze na kulataku maj prodavat i houby - mate to nekdo v merku? co tam vsechno maj a jak to vypada?
    COPPY
    COPPY --- ---
    Dnes na Náplavce jsem kopila uzenýho sumce. Je to lahůda! Můžu doporučt:)
    Co si pamatuju, tak jetště nabízeli amura, pstruha, lososa, štiku, tolstolobika, marénu, kapra a další na který si teď nevzpomenu...
    COPPY
    COPPY --- ---
    nevíte někdo jestli budou v sobotu trhy na míráku? nikde se mi to nepodařilo najít:/
    KAREN
    KAREN --- ---
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    Farmářské trhy na Pankráci

    Pravidelně konané trhy v městské části Praha 4 budou od srpna rozšířeny o oblíbenou sezonní nabídku čerstvé zeleniny, ovoce, pečiva a dalších zemědělských produktů.

    Podnikatelská komise MČ Praha 4 se rozhodla vytvořit novou tradici a nabídnout občanům „čtyřky“ produkty soukromých zemědělců a výrobců. „Záměrem trhů je obnova tradic zemědělských tržnic, umožnit lidem nákup čerstvých a kvalitních výrobků a současně v dnešní nelehké ekonomické situaci podpořit i tuzemské zemědělské malovýrobce,“ uvedla zastupitelka Dana Křivánková-Klisáková (ODS), která se na realizaci celého záměru nemalou měrou podílela.
    Farmářské trhy odstartují 4. srpna před Obchodním centrem Arkády Pankrác
    a poté se budou konat pravidelně každou středu na stejném místě, a to až do 25. srpna. „Srdečně zveme všechny zájemce o kvalitní české produkty k návštěvě farmářských trhů a zemědělským výrobcům nabízíme možnost prodeje. Info o podmínkách získáte na e-mailu dana.klisakova@email.cz,“ uzavírá Dana Křivánková-Klisáková.

    zdroj: Tucnak 07/2010 str. 3 (PDF 3,5 MB)
    KAREN
    KAREN --- ---
    MRNOUS: je to nejaka jihoceska firma, myslim, ze to postupne rozsirili i o vyrobnu nejakejch rybich jidel na miste, jinak tam maj vsemozny, ovsem pouze uzeny, ryby na vahu. pstruh byl tehdy super, kousek sem ochutnala, jinak si rodice pochvalovali snad... uhore a este neco, nevim uz
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    KAREN: rybicky, mmm ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam