• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    Chystáte se? Byli jste? Doporučite? Co si o nich myslíte? Cokoliv pro příznivce (možná i odpůrce?) farmářských trhů!





    FARMÁŘSKÉ TRHY NA WEBU

    Nakoupené zboží na FT nejraději ukládám do:

    191 hlasy od 161 respondentů

      rozbalit záhlaví
      COPPY
      COPPY --- ---
      KAREN: přiznám se, že jsem na kulaťáku ještě nebyla, takže nevím..
      RETAL
      RETAL --- ---
      KAREN: To bude nejspíš tohle
      http://www.dobrehouby.cz/
      Sušené houby v pixle.
      KAREN
      KAREN --- ---
      COPPY: to budou mozna ty samy jako na kulataku, ne? z jiznich cech...

      btw. koukam, ze na kulataku maj prodavat i houby - mate to nekdo v merku? co tam vsechno maj a jak to vypada?
      COPPY
      COPPY --- ---
      Dnes na Náplavce jsem kopila uzenýho sumce. Je to lahůda! Můžu doporučt:)
      Co si pamatuju, tak jetště nabízeli amura, pstruha, lososa, štiku, tolstolobika, marénu, kapra a další na který si teď nevzpomenu...
      COPPY
      COPPY --- ---
      nevíte někdo jestli budou v sobotu trhy na míráku? nikde se mi to nepodařilo najít:/
      KAREN
      KAREN --- ---
      KRALIK
      KRALIK --- ---
      Farmářské trhy na Pankráci

      Pravidelně konané trhy v městské části Praha 4 budou od srpna rozšířeny o oblíbenou sezonní nabídku čerstvé zeleniny, ovoce, pečiva a dalších zemědělských produktů.

      Podnikatelská komise MČ Praha 4 se rozhodla vytvořit novou tradici a nabídnout občanům „čtyřky“ produkty soukromých zemědělců a výrobců. „Záměrem trhů je obnova tradic zemědělských tržnic, umožnit lidem nákup čerstvých a kvalitních výrobků a současně v dnešní nelehké ekonomické situaci podpořit i tuzemské zemědělské malovýrobce,“ uvedla zastupitelka Dana Křivánková-Klisáková (ODS), která se na realizaci celého záměru nemalou měrou podílela.
      Farmářské trhy odstartují 4. srpna před Obchodním centrem Arkády Pankrác
      a poté se budou konat pravidelně každou středu na stejném místě, a to až do 25. srpna. „Srdečně zveme všechny zájemce o kvalitní české produkty k návštěvě farmářských trhů a zemědělským výrobcům nabízíme možnost prodeje. Info o podmínkách získáte na e-mailu dana.klisakova@email.cz,“ uzavírá Dana Křivánková-Klisáková.

      zdroj: Tucnak 07/2010 str. 3 (PDF 3,5 MB)
      KAREN
      KAREN --- ---
      MRNOUS: je to nejaka jihoceska firma, myslim, ze to postupne rozsirili i o vyrobnu nejakejch rybich jidel na miste, jinak tam maj vsemozny, ovsem pouze uzeny, ryby na vahu. pstruh byl tehdy super, kousek sem ochutnala, jinak si rodice pochvalovali snad... uhore a este neco, nevim uz
      MRNOUS
      MRNOUS --- ---
      KAREN: rybicky, mmm ...
      KAREN
      KAREN --- ---
      MRNOUS: ja tam kupovala med/medovinu (z domasova u domazlic snad), nejaky ty jablka [zeleniny je tam na muj vkus malo, ale mozna je to tim, ze sem tam vzdycky byla az v poledne;)], pak uzeny ryby - ovsem napoprvy se mi stalo, ze byly vynikajici, za dalsi dva tejdny zas vysuseny a moc slany, tak leda to tam ochutnat nebo se modlit;) jinak tam maj docela zajimavy "alternativni" peciva snad... a jestli jis uzeniny, tak tam je Svacek, tusim - udajne vyborny klobasky, ale tomu ja nerozumim;)
      MRNOUS
      MRNOUS --- ---
      prosim radu :)

      uvazuju, ze bych se zitra vydal na farmarsky trh na kulatak, a to teda nejen fotit :)
      nejake tipy, co si tam koupit, nebo naopak nekoupit?
      jsem pro kazdou spatnost - maso, ryby, zelenina, i sladky :)
      LOONA
      LOONA --- ---
      KAREN: tak nějak to bude. Proto si myslím, že je dobré koukat na cedule s názvem "firmy" a pokud není, tak se vyptávat, koštovat, prohlížet... Protože jinak fakt nevím.
      KAREN
      KAREN --- ---
      LOONA: no jasne, cena je vedlejsi - pokud ovsem za ni dostavas odpovidajici zbozi. tohle vypada tak, ze na tom pan vydelava
      LOONA
      LOONA --- ---
      KAREN: 4 kč stála malá vejce, 5 Kč velká. Ale když mně je ta cena někde, já chci vajíčka od slepiček, kt. běhaj venku ;o)
      KAREN
      KAREN --- ---
      LOONA: a ceny mel jako za vejce z podestylky nebo bio??
      TAMARIX
      TAMARIX --- ---
      LOONA: Fakt?? To se docela divím. Já jsem tam zatím pokaždé viděla jenom bio vajíčka. Jak píše TRISSIE - vajíčka orazítkovaná být musí. Neorazítkovaná bych se fakt bála koupit, pokud by nebyli přémo od zdroje. Brácha jednou koupil neorazítkovaná vajíčka ve vietnamské večerce. Kdo ví odkud je měli.. :-(
      TRISSIE
      TRISSIE --- ---
      LOONA: orazítkovaná být musí - jediná výjimka je prodej přímo v místě snůšky (tzn. přímo na farmě).

      Což ale samozřejmě nijak neomlouvá toho tvého prodejce, který přeprodával vajíčka ze supermarketu...
      LOONA
      LOONA --- ---
      Mně se stalo na Kubáni, že jsem si koupila vejce od jednoho pána (ani ceduli s názvem neměl, tuším) a doma jsem zjistila, že jsou orazítkovaná a ještě navíc z klecového chovu. Myslím, že třeba fakt domácí vejce jsou od slepic pobíhajících venku a neorazítková. Nevím no... asi je důležité koukat po názvech - třeba poklady Znojemska a tak. Jsem z toho taková rozpačitá a fakt by se mi hodilo pár tipů, jak bezpečně zjistit, zda je někdo podvodník nebo skuteční pěstitel, kvůli kt. na ten trh jdu !
      TAMARIX
      TAMARIX --- ---
      PIZI: No já mám teda zkušenost jen z Kubánskýho náměstí a tady se fakt zdá být všechno v pořádku.
      PIZI
      PIZI --- ---
      TAMARIX: Tak treba na kulataku v dejvicich jsem myslim videl prodavat neco, co podle me byli obycejni zelinari se zeleninou z velkoobchodu. Ale ti byli celkem jasni na prvni pohled.
      TAMARIX
      TAMARIX --- ---
      PIZI: Toho bych se nebála - na trhu to většinou mívají dost levný, protože to prodávají přímo a přes překupníky by se jim to moc nevyplatilo. Navíc tam prodávají prověřený firmy mnohdy s tradicí, které toto fakt nemají zapotřebí..
      PIZI
      PIZI --- ---
      http://www.tyden.cz/rubriky/apetit/zapisnik-labuznika/zapisnik-labuznika-pozor-na-prekupniky-ovoce_176014.html

      ...A proto si pečlivě prohlídněte zeleninu nebo ovoce, které je vám nabízeno coby domácí. Obávám se, že dokonce i na těch farmářských tržištích, jejichž příchod vřele vítám, se může občas objevit nějaký vykuk, jehož zboží je stejné (nízké) kvality jako v leckterém supermarketu, avšak o něco dražší. Proto se raději vždy pro jistotu zeptejte prodávajícího, odkud ty plody pocházejí. Myslím, že snadno poznáte, jestli lže, nebo říká pravdu. Já mám na to jeden jednoduchý trik: chci ochutnat. Pěstitel mi ochotně nabídne meruňku či rajče k ochutnání. Překupník se zdráhá.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam