• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    Regionální výrobky: Uši ze Štramberka a další speciality | Nazeleno.cz
    http://www.nazeleno.cz/bio/volny-cas/regionalni-vyrobky-usi-ze-stramberka-a-dalsi-speciality.aspx
    WYNDMYLL_238
    WYNDMYLL_238 --- ---
    GIDDY: viz ten clanek:) "Podle předsedy Asociace soukromého zemědělství Josefa Stehlíka se jedná patrně o jedinou prodejnu v Praze, kterou provozuje soukromý zemědělec. Podobná prodejna už je sice na Vinohradech, tu ale nevede přímo farmář."
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    COPPY: to prvni nebude ne? treba na vinohradske je taky farmarsky kram
    COPPY
    COPPY --- ---
    SURICATA
    SURICATA --- ---
    PIZI: a co zboží? A kolik tam bylo lidí?
    PIZI
    PIZI --- ---
    sedm stanku obsazenych, pet stanku prazdnych. Tot vse.
    PIZI
    PIZI --- ---
    Aktualni report z probihajicich trhu v marianskych horach. Viz muj predchozi prispevek.

    Je to malé a i ty obsazené stánky vypadají dost prázdné. Podezřívám město že jim nedovolili navézt stánky zbožím a musí si pro něj odbíhat někam bokem do auta. Nebo nechápu co tam chtějí prodávat. Kdo to máte vyloženě blízko, nebo po cestě, zkuste se tam podívat. Ale kdo byste tam kvůli tomu jeli přes půl Ostravy, raději asi ne.
    PIZI
    PIZI --- ---
    Pro Osravaky:

    Radnice v Mariánských Horách a Hulvákách se
    rozhodla, že dne 13. října 2010 zorganizuje zkušební FARMÁŘSKÝ
    DEN, abychom věděli, jaký zájem je mezi občany o zemědělské produkty
    drobných pěstitelů nabízejících své „výpěstky“. Oficiální průzkumy
    nás ubezpečují, že hospodyňky by volný trh přivítaly. Nechme se překvapit
    ... dne 13. 10. 2010 ve 13.00 hodin (cca do 17.00) na prostranství před
    radnicí v Mariánských Horách na ulici Přemyslovců.Váš zájem bude
    naším vodítkem pro dny, měsíce či roky příští. Parkování je zdarma
    za radnicí na ul. Nivnické.

    Ing. Jiří Jezerský,radní MH+H

    http://www.marianskehory.cz/down/zmh197.pdf
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Co doporučíte ze zítřejších Dejvických farmářských trhů na Kulaťáku? Něco by mi nemělo uniknout? Předem děkuju :)
    RIP
    RIP --- ---
    Jasnačka, ale na druhou stranu nemá cenu nad tím lamentovat. Malíři taky jásají, když se jejich obrazy začnou krást, protože to je spontání důkaz kvality :-) Tudíž i selský trh jako jev může jásat, že je konjunkturně vykrádán, a brát to jako důkaz, že se fakt chytil.
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    LIMONADA: V tom s tebou souhlasím, jo. Když chci v zimě ledovej salát, tak asi českej nebude. A ano, přiznávám, jsem přiliš zmlsaná na to, abych přežila zimu na mrkvi, kyselým zelí, jabkách a cibuli. Spíš jsem tím myslela, jak se městská část svezla s vlnou farmářských tržišť tvrdíc, že farmářské tržiště je tam denně. Sotva pár týdnů před první akcí na Kulaťáku se jim do toho moc nechtělo, a teď ze sebe dělaj tržištní stachany. Prostě taková polopravdička.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    IDENTITY: zase na druhou stranu co chces na jare od ceskych farmaru? vetsina muze nabidnou tak maximalne zasoby trvanlivy zeleniny -brambory, mrkev, celer, zeli, cibule a mozna zbytky zimnich jablek...
    to je logicky, nezijem na jihu. pak pozdeji mozna prvni sklenikovy salat, redkkvicky karotka, vsechno ostatni proste musi byt dovezene;)

    jasne ze kdyz to porovnam s farmarskymy trhy jak se ted vyrojili tak je to nesrovnatelne, ale v zime mame smolika, jeste radi zajdem do holesovic. a jak rikam, ja si tam vzdycky svy slusny stankare nasla....clovek nesmi byt linej si to cele obejit.
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    RIP: Máš pravdu. Když se zjara začalo mluvit o trzích na Kulaťáku a už to nabíralo na obrátkách, ptala jsem se na stránkách sedmičky, jestli se nechtějí inspirovat. Mj. jsem argumentovala tím, že tržnice je pro to ideální místo, že by stačilo opravdu málo. Odpověděli mi, že tržnici má v pronájmu firma Užnevímjaká a že to je na dlouhý lokte a složitý a že MČ v tom zas tak moc udělat nemůže. A vida - trhy se od tý doby rozjely ve velkém a radniční plátek ve svém zářijovém čísle hlásá, že farmářské trhy jsou nejen každou sobotu, ale dokonce denně. Abych pravdu řekla, jakkoli to tam mám k českým výpěstkům nejblíž, chodím tam nejmíň ráda. Protože kdykoli jsem tam zavítala, našla jsem sice klasický zahrádkáře a sedláky, ale zrovna tak vykuky v teplákovkách, co skoupili od Vietnamců nahnilý papriky a pomela a prodávali je hrdě v hale č. 22. V zájmu objektivity musím říct, že někdy od dubna/května jsem tam nebyla, takže je možný, že vykukové mezitím vysmahli, ale to, co jsem tam na jaře potkala, bych rozhodně nenazvala farmářským trhem, jak je to chápáno...
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    TURBOMRDAC: no zee teda jsem nemyslela cerstvy, ale maj "jenom"uzenych asi 10 druhu ryb....protoze cerstvy ryby se preci jen hure skladuji. ale mozna maj i certvy, nevim.

    Farmářské trhy na Kulaťáku - Seznam farmářů 18. 9. 2010 od 8:00 do 14:00
    http://www.farmarske-trhy.cz/farmari/farmarske-trhy-na-kulataku---seznam-farmaru-18-9-2010-od-800-do-1400-114/
    cislo stanku 49
    TURBOMRDAC
    TURBOMRDAC --- ---
    LIMONADA: nechapu
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    TURBOMRDAC: maj tam uzeny, aby bylo spravne pochopeno
    TURBOMRDAC
    TURBOMRDAC --- ---
    LIMONADA: ty,a kdy tam maj ty ryby a kde je to tam schovany?
    RIP
    RIP --- ---
    LIMONADA: Nevím, co blbnu, možná blbnu to, že "nejmíň půlka" mi přijde málo na to, abych tomu říkal hrdým názvem trh. Stejně jako by mě asi neuspokojilo, kdybych přišel do vinotéky a tam bylo nejmíň půlka víno a ostatní ch***ky :-(
    Ale je to fuk, nechme toho.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    RIP: co blbnes? vzdyt tam byvalo trziste venku, ted je vevnitr v hale uz pres rok a minimalne pulka zbozi je ceska (i prodavacu), mam tam treba oblibeneho ovocnare roky....pamatuju ho jeste kdyz jsme tam nakupovali jako deti s mamou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam