• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    Chystáte se? Byli jste? Doporučite? Co si o nich myslíte? Cokoliv pro příznivce (možná i odpůrce?) farmářských trhů!





    FARMÁŘSKÉ TRHY NA WEBU

    Nakoupené zboží na FT nejraději ukládám do:

    191 hlasy od 161 respondentů

      rozbalit záhlaví
      ZUZIPA
      ZUZIPA --- ---
      SPLIFFBOY: Abys pochopil nijak tě neodsuzuju (taky baštim mořský ryby a je mi buřt kde je koupim). Ale vadí mi co bude dál. U tuňáka mi dojde že neni z čr (ale jak vidim tak to neni tak očividný jak jsem si myslela), ale co až tam budou rajčata ze španělska? Jak ty poznam (chuť atp jasně, ale na první pohled to nemusí být tak "jasný" jako u toho tuňáka). Jak potom poznam co je český nebo ne? Pomohlo by jasný označení toto není z čech? Už teď pomalu zatracuju trhy potom, co jsem si tam několikrát koupila předraženou (a co si budeme povídat ty ceny jsou tam často extrémně přemrštěný), ale hlavně velmi nedobrou zeleninu (v albertu jsem koupila za polovinu a mnohem chutnější)... Tak si kladu otázku - bylo to z čech nebo to dotyčný koupil v Makru, přisypal to k troše rajčat ze zahrádky (na ty měl ten certifikát nebo jak to funguje) a vesele prodával nám důvěřivejm pitomcům... Jak mam poznat, že jde o podvodníka když mi to provozovatel trhů není schopnej zaručit? Tyhle trhy jsou módní vlna (kterou bych velmi ráda podpořila, protože má smysl), ale nechci být okrádána a nevim jak to udělat...
      SPLIFFBOY
      SPLIFFBOY --- ---
      ZUZIPA: v pohode, chapu :) stanek se sladkovodnimi rybami jsem tam bohuzel nepotkal.
      ZUZIPA
      ZUZIPA --- ---
      SPLIFFBOY: Neni nad tuňáka z český farmy;) (Sorry musela jsem lezou mi tam tyhle stánky na nervy;))
      SPLIFFBOY
      SPLIFFBOY --- ---
      na jiraku ma o vikendu stanek prodejna fishpoint z vinohrad, minule jsem tam bral nejaky steaky z tunaka, mnam.
      CHICA
      CHICA --- ---
      RIP: waaau 660 kaček to je docela velkej "pes"!! jinak na rybí stánek koukám v Holešovické tržnici každou sobotu....ale nějak jsem se ještě neodvážila, rybu jsem ještě doma nikdy nevařila. Snad se ale brzy odhodlám! určitě to stojí za to! mňam :)
      PETRA_CHATEAU
      PETRA_CHATEAU --- ---
      já sem si teď koupila na kubábi pleťový mlíko z konopnýho oleje a konečně mi mizí ekzém
      CULI
      CULI --- ---
      IKARIE: a neni to tim, ze ted to zacal byt velky boom a je to na vice mistech v Praze zaroven a to i pres tyden ?
      RIP
      RIP --- ---
      OLIII: 660 za kilo. Čili jediný filet přes dvě kila. Plus poměrně silná kůže, která se musí sundat, sundavá se dost blbě a výslednou váhu masa to ještě sníží. (Chutná to skvěle, ovšem asi zůstanu u lososa /kterého měl taky/, když je čerstvý, za míň peněz je to snadnější manipulace a chuť přinejmenším stejně dobrá).
      A bylo to v Klánovicích, jenže bez záruky, stánek s rybami tam byl za celou dobu existence trhu poprvé a nemůžu zaručit, že jindy bude zase...
      OLIII
      OLIII --- ---
      RIP: Kolik přesně je "jak pes"?:-)
      A na jakej trh se vlastně mám vydat pro rybky?
      RIP
      RIP --- ---
      V sobotu jsem u rybáře koupil filet z jesetera (čerstvého, v pátek ještě plovoucího), je to drahé jak pes, ale člověk musí zkoušet nové věci ,aby kulinárně nezakrněl :-)
      CMLKA
      CMLKA --- ---
      no jo, rikam, jak neni jeste zadna poradna zelenina a ovoce, tak je to dost o nicem ale ja tam chodim pro chleba a syry, minule jsem vzala uzeny zebra na fleky, biohovezi, vajicka, me to prijde akorat :)
      IKARIE
      IKARIE --- ---
      tak ja byla dneska na jiraku a nic moc, mela jsem z lonska pocit, ze to je vetsi. ty uzasne vypadajici muffiny a cupcakes jak hazela cmlka jsem tam nevidela, koupila jsem si za 60kc tri cesneky a nakou silenou stavu z cervene repy a zas sla .. lidi fura a kdo nemel pruteny kosik pres ruku byl dost out :))
      YFF
      YFF --- ---
      MARTA_KLOFACOVA
      MARTA_KLOFACOVA --- ---
      Virtuální mrkev | Cuketka
      http://www.cuketka.cz/?p=6111

      presne ten duvod proc chci aby ten prodejce o vyrobcich neco vedel, pripadne to byl i primo sam vyrobce ...
      RIP
      RIP --- ---
      Včera první Klánovice, jarní standard, zatím žádné zázraky, ale fajn, klídeček.
      CMLKA
      CMLKA --- ---
      JUDAS: no ony jsou z brna ze jo...
      JUDAS
      JUDAS --- ---
      CMLKA: jezis v Brne :D Ja myslel nekde ve meste tady v Praze :D Skoda dortiku skoda. DIik
      CMLKA
      CMLKA --- ---
      JUDAS: ja myslim, ze nekde v brne jo v par cukrarnach, si zagoogli
      JUDAS
      JUDAS --- ---
      daji se tyhle zakusky koupit nekde v kamenne prodejne pres tyden?
      CMLKA
      CMLKA --- ---
      toz tu pojidam karamelovy dortik kokino s mascarpone a karamelizovanymi makadamovymi orechy, je to trochu takovej cheescake s opravdu bohatou karamelovou polevou, je to dobre, jen asi priste vyzkousim neco cokoladoveho, tohle je na me asi moc karamelove a rikaly tam nejake damy, ze jejich kastanove zakusky jsou skvele...hmm no ale dobre to bylo! klidne bych si dala jeste ;)
      CMLKA
      CMLKA --- ---
      GIO: ja si taky nedala, protoze sem si rikala, ze ten krem bude desne maslovej, ale myslim, ze za ochutnani to stalo, takze priste :)
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam