• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COPPYFarmářské trhy
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    PSYCHOPATICK: na Náplavce vajíčka z farmy Jezero u Benešova (cena 4 - 6 kč podle velikosti) a z farmy Štěpánovsko a je fakt potřeba si přivstat protože hysterie kolem vajec je v plné síle, český česnek na trhu je a letos ho bude dost, farmáři mají zasazeno :)
    imho si nemyslím že by Němcovi měli nějak extra předraženo
    CHANA
    CHANA --- ---
    MARIPOSA: v jaké obchodní síti mají bio vejce za 5 Kč? V Tesku vyjde jedno asi na 8 Kč, tedy pokud je za poslední čtvrtrok nezlevnili, což pochybuji:)
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    PSYCHOPATICK:
    kupuju oboje, častěji ty od Němců, chutnají mi víc.

    (i když mi chuť poněkud kazí skutečnost, že jsou dražší než bio vejce z běžné obchodní sítě, ale ony jsou obecně všechny výrobky od němců dost předražené)
    JUDAS
    JUDAS --- ---
    ad cesnek z teska - nijak to tu nechci obhajovat, ale moje zkusenost je ze vydrzel 2 mesice uplne na pohodu (3 palice normalni clovek do ty doby musi snist). Neni pravda ze by nejak smrdel - proste dobrej cesnek. Je teda chutove slabsi nez to co si vypestujem ale ve srovnani s Cinou je to mana z nebes.
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    MARIPOSA: díky, vyzkoušíme uvidíme, zkoušela jsi vajíčka od této firmy někdy? jaká jsou?
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    PSYCHOPATICK:
    Na Jiřáku vejce prodávají dva prodejci: farma Němcova (5,50 Kč/ks) a ze Štěpánovska (myslím, že 5 Kč/ks, ale je možné, že i méně, protože mají víc velikostí). Ohledně vajec si doporučuju přivstat, v sobotu jsem tam byla po deváté a šnek asi třinácti lidí mě od jejich nákupu celkem odradil.
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    PAULINA: já sem si ho právě taky koupila a po chvíli začal plesnivět a to mi pak máti eště řekla řekla, jestli sem si spočítala, že kilo vychází asi tak na 500... no to sem si samozřejmě nespočítala, páč neumim počítat, ale málem mě to položilo. never more
    PAULINA
    PAULINA --- ---
    PETRA_CHATEAU: jo a smrdi zatuchle, ja ty prachy do nej vlastenecky (a po dlouhe uvaze) vrazila (Tesco Narodka) a pak jsem to stejnak cely vyhazovala, pac se ta cesnecka (a ani na jine zpusoby) nedala jist. Koupila jsem si v sobotu na Jiraku ceskej, enonuno, 150Kc za kilo, ale to za tu krasne vonavou obri palici s velkymi strouzky s radosti dam (nevim, jestli vyjde kolem dvacky ci min), no proste jedna radost.
    RIP
    RIP --- ---
    PETRA_CHATEAU: Máme ve vsi jednu pidizeleninu, tak malou, že (bezpochyby nezákonně :-)) ani neuvádí zemi původu, tak vždycky jen zavřu oči, koupím to a myslím na Anglii :-)
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    vajíčka a česnek to bude celoroční boj...(budu muset letos na moravě nasadit dvojnásob česneku či co..)
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    OIIIK: mě zajímají ty vejce nevíš náhodou, jak se tam ta cena pohybuje a od koho či z jaké farmy jsou?
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    RIP: a nějaká malá zelenina? teď sem ho viděla za 150/kg, levnější než na trhu
    RIP
    RIP --- ---
    JUDAS:
    PETRA_CHATEAU: Na mém okraji Prahy, až kam mám čas a chuť dojet, je to bída bídoucí.
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    RIP: tesco má sice taky, ale 3 hlavičky stojí skoro 60 k
    JUDAS
    JUDAS --- ---
    RIP: v supermarketech je cesky bezne k dostani uz peknych par mesicu. Tesko Andel, Billa sem tam..
    RIP
    RIP --- ---
    OIIIK: Díky.
    Já s napětím čekám, jestli se někomu povedlo tak kvalitně uskladnit česnek, aby něco bylo hned teď. Výpočet zásob mi nevyšel, takže cca od února už zase supermarketová Čína :-(((
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    v podstatě všechno na co si vzpomeneš, akorát zelenina má samozřejmě omezenej výběr, ta je zatím kořenová, zelí a kapusty a pár bylinek
    jinak mlíko, máslo, vejce, jogurty, tvarohy, pečivo, koření, ryby, vyzrálé maso, uzeniny, vína, květiny, ruzný delikatesy, marmelády, sirupy, medy
    RIP
    RIP --- ---
    OIIIK: Co tam vlastně zhruba tak je? Tady v Klánovicích absťák do sedmého dubna, tak abych věděl, jestli má cenu se tam vláčet :-)
    OIIIK
    OIIIK --- ---
    Kubáň bude ale letos pořádat sama městská část, tak uvidíme jaký budou
    Jinak Náplavka už v plné síle, tuhle sobotu bylo 70 stánků
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    PSYCHOPATICK: čekám na kubáň, sem líná chodit dál.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam