• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SUN_VU_KUNGSvatostánek Opičího krále - tvorba nejrůznějšího druhu - SUN VU KUNG at work

    Tvorba ID SUN VU KUNG. Digitální práce, kresby, malby, plastika...

    KNIHY (přehled nejdůležitějších knih z mé knihovny, kdyby někoho zajímaly jakékoliv informace ke konkrétní knize, stačí napsat)
    www.jdolezalek.com - portfolio
    rozbalit záhlaví
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    RIVEEK: Díky, Století páry je fajn knížka, kdo má tenhle žánr rád, nebude zklamaný.
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    SUN_VU_KUNG: Aha, rozumím. Každopádně můžu říct, že i pro mě to je "skvostné." Toho nového Schinka si časem určitě koupím.
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Struktura - v podstatě relaxační malba, kdy člověk naprosto bezmyšlenkovitě generuje různé útvary... má to něco do sebe, docela doře se při tom odreaguje... ale měl jsem to dělat větší, abych si to mohl případně vytisknout, takže ve strukturách budu asi pokračovat pro případné velkoformátové tisky.
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Jedna taková stíhačka :) Tehdy jsem si testoval ArtPen, co jsem si koupil k tabletu a který je mi teď k ničemu, protože na I4 nefunguje :-/
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Ilustrace inspirovaná níže zmiňovanou knihou Století páry...
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    RIVEEK: JFK byl absolutní začátek, se vším, co k tomu bohužel patří... tablet jsem si koupil pár dní před tím, než jsem s tím začal, takže jsem se učil za pochodu...
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    SUN_VU_KUNG: tak rozhodně proti jiným obálkám od tebe (zejména některé JFK) je to super - ale beru zas, že je to o požadavcích zadavetele a penězích :-)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Ilustrace na obálku knihy J. Velinského Nebezpečí odjinud. Ta tedy v tisku dopadla hodně špatně, protože se barvy posunuly tak, že ve žluté se objevila magenta, takže místo jasně žlutého tónu je tam cosi růžového... Samotná ilustrace byla celkem trápení, protože autor popisuje kosmické lodě velmi konvenčně a nedařilo se mi namalovat něco, co by se k tomu hodilo...
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    HAWLIS: Díky, skvostné - to je na mě moc superlativ, nic není bez chyb :)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    smekám! skvostné práce!
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Pandemonium od Daryla Gregoryho... tuhle obálku považuji za jednu z nejpovedenějších, ani ne tak kresebně, jako tím, jak působí samotná kniha, i když je to malý paperback, tak je v regálu dobře vidět a barevné podání je prostě příjemné... nicméně zahraničním fanouškům Gregoryho se moc nelíbila, kvůli odklonu spíš k hororu...



    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    V podobné době vznikla i obálka pro knihu Špinavá práce, také od P. Schinka. Postupem času se stala asi mojí nejznámější ilustrací. Dnes bych ji také udělal jinak, a tak jen čekám, až Petr vydá pokračování :)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Trojice obálek k sérii knih Erica Browna, i když vycházely s určitým odstupem, podařilo se udržet vizuální návaznost... Prakticky po čtyřech letech se na ně už dívám jinak a dnes bych je dělal odlišně, ale byly to jedny z mých prvních obálek.

    NEWYORSKÉ NOCI


    NEWYORSKÉ BLUES (postava v ilustraci dělá takovou malou poctu jedné klasice žánru:)


    NEWYORSKÉ SNY
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Před časem vyšla u nakladatelství Triton v knižné edici Trifid kniha mého kamaráda Petra Schinka s názvem Století páry. Ke knize jsem dělal obálku i vnitřní ilustrace...




    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    PLUMM: jj, ten je s tou svou sochařskou anatomií nezaměnitelný... ale teď jedu podle jiných knih a vůbec nejsou špatné... stejně je nejlepší mechanická, konstrukční anatomie, z té se člověk naučí úplně nejvíc.
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    SUN_VU_KUNG: Hogarth?:)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    A pak takové "sklici" co vznikají když třeba s někým telefonuju, občas když se pak na ně koukám zpětně, tak mě některé pobaví :)

    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Pár kompilací skic, některé jsou staré, když to tak vidím, vzniká toho málo :) A to si vždycky beru s sebou skicák, ale obvykle pak stejně všechno raději vyfotím - to je ten moderní věk a slabá vůle :( Tak aspoň skicuju sem tam třeba podle knížek kvůli anatomii a podobně.







    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    LEON_CHAMEAU: je, ale je nejpravdivější :)
    LEON_CHAMEAU
    LEON_CHAMEAU --- ---
    SUN_VU_KUNG: To je ta najstarsia vyhovorka na svete!
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    MEJLA77: Díky, ale s tím dotahováním je to právě dost problém, kolik rozdělaných věcí nebo nápadů mám a není vůbec prostor to dokončit...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam