• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SUN_VU_KUNGSvatostánek Opičího krále - tvorba nejrůznějšího druhu - SUN VU KUNG at work

    Tvorba ID SUN VU KUNG. Digitální práce, kresby, malby, plastika...

    KNIHY (přehled nejdůležitějších knih z mé knihovny, kdyby někoho zajímaly jakékoliv informace ke konkrétní knize, stačí napsat)
    www.jdolezalek.com - portfolio
    rozbalit záhlaví
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    NYEMI: :D
    NYEMI
    NYEMI --- ---
    SUN_VU_KUNG: To samy rikam o svym aute :D
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    PLUMM: Je to tak, souhlasím... ale lensflare byl už opravdu hodně noob projev. Aberace má smysl hlavně u 3D, u těch 2D maleb je to dost diskutabilní. Ale je fakt, že když se udělá hodně citlivě, tak to má určitou spojující tendenci, ale hlavně u kontrastních maleb. Zaráží mě třeba použití aberace u fantasy artworků :D Jako by bylo možné elfy fotit širokoúhlým objektivem :) Na druhou stranu - aberuje každá čočka, i lidská, ale simulovat to se hodí fakt jen někam...

    Ta loď je taková ošklivka, není to nějak líbivý design, ale proto jsem to i dokončil, že mi přišla taková jiná. Těch aerodynamických krás je všude plno :)
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    SUN_VU_KUNG: No ono to jeden čas vypadalo, že chromatická aberace je takovej novodobej lens flare. :D Kam se ček podíval, tam byla nějaká malba s aberací nesmyslně vyhnanou do extrému. Hlavně i na obrázcích, kde pro to nebyl žádnej důvod. Na tý lodi je fajn, má tam svuj smysl. I se mi líbí tvarově. Mam rád když na nějaký členitější konstrukce navazuje nějaká masivnější hmota.
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    THE_BALROG: Tak oroginál od FP seženeš normálně na netu v PDF nebo se můžeš podívat na stránky parkablogs, kde je její recenze... jako ani ten originál nemá nějak extra super tutorialy, je to spíš taková lehce druhá liga, z níž se mnoho věcí už povalovalo v na netu.

    Jinak překlepů a vypadlých písmenek je tam celkem dost, ale musím to přečíst celé. Navíc jsem už zvyklý číst ty knihy v angličtině a tak mě některé obraty v češtině týkající se Photoshopu trochu nesedí :)
    THE_BALROG
    THE_BALROG --- ---
    SUN_VU_KUNG: hmm, rád si poslechnu, zda v tom jsou užitečné informace. Tak sem s recenzí! :)

    Ukázková kapitola, co mají na webu, karikatura, mne zatím moc nepřesvědčila - a letmým prohlédnutím jsem tam našel i překlep (Evaser). :)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Jsem si dnes v Luxoru všimnul, že ComputerPress přeložil knihu Digital Painting Techniques 2 od Focal Press/3D total. U nás je pod názvem Digitální malířské techniky - Postupy a inspirace od expertů z oboru. Vybrali opravdu nevkusnou ilustraci na obálku a co jsem to tak prolistoval, tak jsem našel některé kiksy v odborném překladu - např. Oblý štětec jako Round Brush atd. Netuším, kdo je Jiří Matoušek jako odborný redaktor, ale nechci to soudit, když jsem to celé nečetl. Každopádně ze zvědavosti jsem to koupil a dám si to jako recenzi :D Nicméně - je to asi úplně první kniha tohoto druhu u nás (sice jen jako překlad).

    Digitální malířské techniky | knihy - Computer Press
    http://knihy.cpress.cz/digitalni-malirske-techniky.html
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    R0C3S3K: Jo. nedokáži to posoudit, jen mě pobavilo, že se tu Lukáš objevil. ;)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    R0C3S3K: já myslím, že z toho komentáře je zřejmé, že ne.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    BUBLINKY: fakt? vyetovany je to imo na houby,,,
    SUN_VU_KUNG: lichoti ti to?:)
    YAZZMAN
    YAZZMAN --- ---
    SUN_VU_KUNG: kdyby to aspoň bylo dobrý pivo :D
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    SUN_VU_KUNG: Heh, ten tatér je můj kamarád. ;)
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    SUN_VU_KUNG: Neznáš? A to je škoda. ;)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    BUBLINKY: vůbec neznám, ale je to klišé, takže to bude připomínat leccos.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    SUN_VU_KUNG: Hmm, připomnělo mi to Veru ze Cybercomicsu od Bondyho. ;)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    PLUMM: ta bez byla dřív, a nemá tolik detailů, takže na ní pak aberace vypadá špatně. Tak jsem to použil až na tu druhou. Obecně nemám tuhle úpravu rád, ale některé věci může opticky sjednotit.
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    Proč je jedna loď s chrom. aberací a druhá bez aberace? :)
    SWT
    SWT --- ---
    MERLKIR: Bezva, už vím proč se mi to líbí ;)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    MERLKIR: dík, kompozice je úplně základní a protože jsem to dělal dlouho vždycky tak deset minut deně, tak to má i blbě perspektivu... ale nakonec jsem to nechal, protože to projednou nejsou roboti, rakety nebo něco takového :)
    MERLKIR
    MERLKIR --- ---
    SUN_VU_KUNG: tohle je strašlivě příjemné, kompozičně i těma values. A lokální ostrostí a měkkostí a tak celkově.. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam