• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SUN_VU_KUNGSvatostánek Opičího krále - tvorba nejrůznějšího druhu - SUN VU KUNG at work
    BIOH
    BIOH --- ---
    no a piču, za celej tejden nedorazil, tak doufám, že ty vidlácký pošťáci to někde neprohanlovali
    SWT
    SWT --- ---
    REWEGAR_: No, dneska by měli začít rozesílat, tak mi snad brzo dorazí, nekazím si chuť koukáním na video ;) ale plus za namlsání dalších ;)
    REWEGAR_
    REWEGAR_ --- ---
    jen si dovolim :)

    Kalendář 2013 - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=Adn9bWFlD_k


    dalsi informace a objednavky na http://kalendar.maxarea.com za prijemnych 199kc/8euro
    MERLKIR
    MERLKIR --- ---
    No dobře, dobře. ;)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Ani jsem se nenadál a je tu další přednáška:
    DarkArt » Post Topic » Digitální malba na konferenci GDS 2012
    http://www.darkart.cz/?p=1102
    BENKI
    BENKI --- ---
    SUN_VU_KUNG: Super, přesně tak nějak jsem si to představoval, díky! :-) Už se těším... :-)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    BENKI
    BENKI --- ---
    SUN_VU_KUNG: hm, vypadá fajně. ještě miniaturná náhledy jednotlivých stránek by byly fajn O:-) No, stejně objednávám :-)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    SWT: peníze z toho se vrací do připravovaných projektů, zapomněl jsem říct :) Ale kdybyste viděli po Novém roce Rewegara v novém, autě, tak se nedivte :D
    SWT
    SWT --- ---
    Podpořím, díky za tip.
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    Tak Maxarea přichází s dalším projektem - pokud máte rádi kalendáře, tak právě vydali kalendář s 12ti pracemi českých a slovenských digitálních grafiků... odsud je tam např. Merlkir, Temujin, jedna uvláčená opice, a tak. :)

    Koupí symbolicky podpoříte rozvoj oboru :)

    KALENDÁŘ 2013
    http://kalendar.maxarea.com/
    SWT
    SWT --- ---
    SUN_VU_KUNG: Mě přesvědčovat nemusíš ;) já si díla a/nebo licence k jejich používání kupuju :)))
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    SWT: Všimnul jsem si, že někteří lidé považují můj důrazný odpor vůči takovému zneužívání jako nějakou známku přehnaného sebevědomí. A míchají do toho všechno možné. Ale tak to není - mě prostě jen vadí, že někdo, kdo má prostředky na to, si férově koupit licenci a podpořit tak autora a obecně celý obor, aby se uzdravil, tak na tohle kašle a snaží se to obejít i proti zákonu. To je všechno, můj odboj proti tomuhle nijak nesouvisí třeba s filmy nebo hudebními alby, jak se už někdo snažil taky poukazovat. Já taky nesouhlasím s tím, jak se filmy a hudba distribuují a jsem pro změnu modelu. Ale velká komerční firma si tohle prostě nesmí dovolit.
    SWT
    SWT --- ---
    SUN_VU_KUNG: přesně tak jsem to myslel
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    SWT: Proto to dělám. Fakt není nic příjemného neustále se s někým dohadovat, psát podobné články, zveřejňovat a jít takříkajíc s kůží na trh, protože jsem to pak já, kdo musí takhle křičet a kdo je vidět. Ale je to pomoc i ostatním autorům a kolegům, kteří se s tímhle taky setkali nebo setkají. Když si nikdo nebude hájit svou práci a mávne nad tím rukou, tak nebude existovat zpětná vazba a ti, kdo podobně práci zneužívají získají pocit, že to vlastně nikomu nevadí. Jde prostě o to, aby pochopili, že autoři znají svoje práva a nenechají komerční firmy, aby se na jejich úkor obohacovaly. Už takhle není snadné si vydělat na živobytí.
    SWT
    SWT --- ---
    SUN_VU_KUNG: Nojo, je to vopruz, nějaký jednoduchý řešení holt asi není, než to důsledně vymáhat, aby se to postupně dostalo do širšího povědomí, že se autorský díla krást nemaj (a snad ve výsledku ani nedaj, přinejmenším pokud na to autro přijde že budou mít problém) ...
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    SWT: no tím jsem myslel zřejmá fakta v tomto případě :) Ale možná to není tak špatný nápad, ale nejde použít odkaz, to musí přijít mailem kompetentní osobě. Jednu dobu jsem používal takový standardizovaný dopis s konkrétními články a paragrafy. Většinou jak se tam objevila citace zákona, tak se dotyční podělali, protože oni samozřejmě z AZ neznají ani větu.
    SWT
    SWT --- ---
    SUN_VU_KUNG: No to jo, ale aby sis ušetřil psaní odpovědí těm, kteří tyhle věci nečtou, tak bys měl připravenej stručnej výcuc s odkazama na zdroje a nemusel bys to pokaždý únavně spisovat, jen bys jim poslal link ...

    prostě by sis zjednodušil - cituji - "popravdě mě to neustále vysvětlování naprosto zřejmých faktů začíná unavovat"
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    SWT: vždyť AZ je na netu, není nic jednoduššího než si ho přečíst.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam