• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAR_TINAMarmelády, džemy a jiné zavařování
    Výroba marmelád, dženů, rosolů a klevel. Zavařování - ovoce, zelenina, houby. Zásoby dobré na chuť i hezké na pohled.
    rozbalit záhlaví
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    BALAENA: Doufala jsem právě, že někdo zkušenější než já to s nima umí. Tak nic, jdou do skla.
    TABBY
    TABBY --- ---
    BALAENA: Beee beee :( Myslela jsem si to....
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    TABBY: to jsou ty, jak nejdou zavařovat
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    TABBY: Vypadá to, že je to tohle:
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    TABBY: Právě že jiný - má to profil závitů, ale ty profily jsou nižší. Víčka od Hello na to nejdou. Je to od přesnídávek Cvrček, detail prázdné jsem nikde nenašla, pokusím se nafotit.
    TABBY
    TABBY --- ---
    ATUARFIK: Co prosim te znamena "závit takový ten jakože šroubovací, ale mělký"? To je asi neco jineho nez klasicke sroubovaci presnidavkove uzavery napr. od Hello?
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Poslední pokus, než to odnesu do skla. Nechcete někdo sklenice od přesnídávek?
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Prázdné sklenice od dětské přesnídávky (cca.50ks) / Tuchoměřice, Praha ]
    TABBY
    TABBY --- ---
    Proč se do povidel přidává ocet?
    ADD
    ADD --- ---
    Jde pouzit obycejny masomlynek z Lidlu na odstavnovani rybizu? Pokud ano, ktery nastavec? Diky.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    někdo tu psal kdysi, že dělá mirabelkový sirup? Prosím prosím postup!
    GALE
    GALE --- ---
    BLANITCHKA: Lehce jsem povařila a rozmixovala třešně a meruňky a nakydala do většího tvoritka na led. Kostičky skladuji v zip pytlíku a v případě potřeby hodím do jablek, jogurtu nebo jogurtu s jablky.
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    TRISSIE: Rozumím a děkuju mockrát!
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    BLANITCHKA: a ano, zamrazila bych teď pyré a na podzim přihodila k jablkům/hruškám.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    TRISSIE: Moment- takovej ten lis, jak jede šťáva a padá talovej had ze šlupek a stopek/listí? To měl svýho času děda na chatě na ruční pohon!

    Máš přímo link- na telefonu se mi blbě hledá..? Pokud je to standard příslušenství k Božence (jako , že se do dá objednat), tak to asi nutně potřebuju :))) to bude akvizice jak bič. Vím, že tam byl lis na citrusy (odstředivej) a ten byl dost na h***.

    Takže nejlepší z tvý zkušenosti se jeví mrazit drobné ovoce (nebo pyré/ štávu z něj teď a na podzim smíchat v nějakém poměru s jabka/hrušky/ švestky a společně zavařit/ sterilizovat?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    když jsme u odšťavňování
    mám odšťavňovací nástavec na robot typu rotující šnek, viz obrázek
    dají se do toho nasypat višně s peckama? pořád mi přijde, že ne a ne,a le kdyby ... :)

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    BLANITCHKA: pokud nebudeš dávat cukr, tak musíš použít chemii nebo sterilizovat, to je základní pravidlo.
    Jinak letní ovoce je po tepelné úpravě překvapivě kyselé, doporučuju kombinovat s jablky, které to osladí.

    Jo a samozřejmě dobré odpeckovávání, nemůžu si vynachválit odšťavňovací nástavec na Boženku...
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    Má někdo ultimátní recepty na dětské přesnídávky z letního ovoce- maliny, rybízy, josty, angrešty, který nejsou rozvařený do mrtva s kilem cukru?

    Topíme se v domácím (dokonale zralém a bio ovoci), tak bych si připravila na podzim/zimu, kdy pojedeme příkrmy ve velkým.


    Něco zamrazím, ale je toho prostě na jeden mrazák moc, plus bych měla ráda trvanlivej "špajzovej" výrobek, co se dá otevřít kdykoliv a jíst (třeba na cesty/ výlety a tak).

    Děkuju předem za jakýkoliv nasměrování/ zkušenosti
    AIJA
    AIJA --- ---
    WERKA:
    Aha, tak to se mi zdálo málo barevné. U nás v cukrárně to dobarvují.
    WERKA
    WERKA --- ---
    AIJA: Já si myslím, že na vůni to nebude nijak výrazné, ale pokud se barva vyvede jako u toho sirupu, bude to aspoň dekorativní. U sirupu se ta barva ztratí naředěním sodovkou a zatím mne nenapadlo jiné použití.
    AIJA
    AIJA --- ---
    WERKA:
    Fialkový cukr je voňavější, ale vlastně ho používám jen k povrchnímu pocukrování. Jiné využití, třeba jako vanilkového cukru, mě nějak nezaujalo.
    TABBY
    TABBY --- ---
    WERKA: Barva pěkná :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam