• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILOSHITRegina Spektor


    http://reginasplash.warnerreprise.com/


    http://www.myspace.com/reginaspektor


    http://www.youtube.com/reginaspektor


    Regina Ilyinichna Spektor. Americká písničkářka narozena v Sovětském svazu roku 18. února 1980. Její hudba je řazena do antifolkového žánru. Narodila se v hudební rodině, její otec je fotograf a amatérský houslista, matka je učitelka na konzervatoři. Regina byla od malička vedena k dráze koncertní pianistky, doma se učila hrát na pianino Petrof po dědečkovi. V roce 1989 – v době perestrojky – emigrovala se svými rodiči do New Yorku. Rodiče ji bohužel nemohli dovést její staré piáno, a tak chodila hrát na rozlazené piano do sklepa místní synagogy. V New Yorku také hru na piano vystudovala.

    Původně se zajímala pouze o vážnou hudbu, později však objevila hip hop, rock a punk, ještě později písničkářky Joni Mitchell a Ani DiFranco, které podstatnou měrou ovlivnily její další hudební směřování. První a cappella písničky napsala v šestnácti, o dva roky později se u nich už doprovází na piano.


    První dvě alba 11:11 (2001) a Songs (2002) si vydala svým vlastním nákladem. V roce 2004 podepsala smlouvu s Warner Brothers a vydala alba:
    Soviet Kitsch (2004)
    Begin to Hope (2006)
    Far (2009).
    rozbalit záhlaví
    KALLIOPEA
    KALLIOPEA --- ---
    MILOSHIT: Škoda no, ale ani se moc nedivím, kdyz jsem tam volala já, měli ještě 6, dorazila jsem tam asi tak za 2 hodiny a měli už jen tři. Možná se daj ještě koupit na netu v bazaru, ale bejvá to dost předražený...
    MILOSHIT
    MILOSHIT --- ---
    KALLIOPEA: sem si řikal jestli bych to náhodou radši neměl odstranit ten tvůj koment, aby mi je někdo nevyfouk, no jasně že vyfouk, podle telefonátu dnes ve 12, už nic nebylo. tak halt nic, a vy ostatní koukejte sem napsat nějakej minireport, až se koncertu zúčastníte .)
    MILOSHIT
    MILOSHIT --- ---
    KALLIOPEA
    KALLIOPEA --- ---
    MILOSHIT: Dneska o půl jedný jsem si byla na hradě pro lístek, měli tam ještě poslední 3. Neprodávaj se v jízdárně, ale v informacích na II. nádvoří.
    MILOSHIT
    MILOSHIT --- ---
    SPLIFFBOY: taky sem to viděl. tak mám asi smůlu a žádnej koncik nebude :(
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    MILOSHIT: teď na idnes píšou,že už je to několik týdnů vyprodáno a objevily se falešné vstupenky...
    MILOSHIT
    MILOSHIT --- ---
    nevíte někdo jestli jsou ještě k mání lístky? Jak se prodávají na jízdárně pražského hradu, tak se nedá zjistit, kolik jich zbývá, dovolat se tam nemůžu :(
    MILOSHIT
    MILOSHIT --- ---
    ajta krajta. nicméně půjdu taky.
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    prej ten prostor je naprosto strašný a hlavně tam chodí divné publikum ve směs politici takže se připravte na snobárničku.....
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    já jdu taky.
    a k té předchozí diskuzi - ano, starší alba byla řádově lepší. přesto mi ta nová přijdou stále jako dost poslouchatelná alternativa k velké části světové hudební produkce. mimo to interpret, který by v rámci turné hrál výlučně věci z posledního alba, je celkem vzácnost. tím spíš, pokud se bude jednat teprve o druhé její vystoupení u nás...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    já jdu
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    jde na ní někdo na ten pražský hrad?
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    tak tak.. je to hodně špatné :-/
    ANGELINE
    ANGELINE --- ---
    Ha! Že! To poslední album je hrůza!
    Nemá smlouvu na tři desky, nebo tak něco? Nesnaží se to jen mít z krku?
    Podle mě jsou tam jen hrozné songy a pár, kde vykrádá samu sebe.
    Ta "Open" není špatná, ale taky bych to viděla spíš na B-side.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    baví mně furt, ale poslední album je slabší. Navíc to jsou přiznané nějaké zbytky, nedodělky z předchozí tvorby. Líbí se mi z toho tak dva kusy, třeba toto je skvělá píseň: http://www.youtube.com/watch?v=0v1U7xTMcg4

    MILOSHIT
    MILOSHIT --- ---
    vás to ba? mně to přijde jako už jen takovej neškodnej folk/popík...
    MILOSHIT
    MILOSHIT --- ---
    vida, něco se tu děje! Hm, Nevěděl jsem že regina bude v praze...ale stejně bude nejspíš hrát svou novou tvorbu, která už mne osobně narozdíl od jejich prvních alb téměř absolutně nebaví...
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    MARTIK: cena je +- dle mych ocekavani... dal bych radsi i min, prave proto ze v celkovem souctu platim za kulturu az moc... ale to uz je otazka priorit, tuhle cenu akceptuju a jsem rad, ze tu akci nekdo dela.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    SPLIFFBOY: a cena je super. Dal bych klidně víc. Tohle je letos můj nejlevnější koncert :)
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    MARTIK: rado se stalo. oni to avizovali teprve v minulem tydnu a predprodej spustili dnes. ja prave po colours zvazoval vloni i vylet na koncert do vidne nebo berlina, tak sem rad, ze nakonec nemusim ani z prahy a to misto by mohlo byt i fajn pro tento typ akce
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    SPLIFFBOY: díky moc za upozornění. Na Reginu od Colours čekám jak na zázrak. Sleduji připravované koncerty a tohle mi úplně uniklo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam