• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PADSpolecenska media, web X.0, socialni site, jejich analyza, komunity na webu
    • Jak vyuzivat data ze spolecenskych medii? Jake jsou nove metody data miningu, analyzy a vizualizace techto dat? Jak je vyuzit? Na co se ptat?
    • Co Vam na soucasnych nastrojich k tomu urcenych, jako napr. Nyx, Twitter, nebo Facebook, vadi, chybi, nebo se naopak libi?
    • Jake jsou nove trendy v teto oblasti? Jak je vyuzit? Jak je zachytit?
    • Jak tyto nove formy komunikace ovlivni spolecnost? Blizime se k ere globalniho mozku? Anebo uz v ni jsme? Bude jednou Internet mysli? Nebo uz ji je? A jsme vubec schopni to z pozice pouheho elementu tohoto systemu vubec zachytit?
    Tahle diskuze by tedy mela byt jak technickeho razeni, tzn. algoritmy dolovani a vizualizace, tak i filozofickeho charakteru, tj. co vsecko to vlastne znamena a kam to smeruje. Snad se tu najde dost lidi s podobnymi zajmy:]
    rozbalit záhlaví
    JUVIA
    JUVIA --- ---
    PAD: a ty si hrajes s dynamic features primo v gephi nebo to exportujes z jineho softu?
    PAD
    PAD --- ---
    JUVIA: ja si ted s gephi a jeho dynamic features hraju a zda se mi to uz celkem pouzitelne. dynamicke obarvovani nodu (treba zmena stranicke prislusnosti) tam asi jednoduse neudelas (asi nejspis pres data laboratory), ale pokud si clovek napise primo export do toho jejich formatu souboru, tak by to jit melo i jednoduse. mrkni na http://blog.ynada.com/425
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    JUVIA: nemám ozkoušeno, páč jen pro windows, ale slyšel jsem samé dobré věci: http://www.tableausoftware.com/
    JUVIA
    JUVIA --- ---
    jinak zadnej extremni pocet nodu, vlastne jich bude maximalne par set
    JUVIA
    JUVIA --- ---
    ahoj vespolek, potrebovala bych radu. shanim software na analyzu socialnich siti, ale co jsem zatim prosla mi nevyhovuje a uz jsem ze zkouseni ruznych softu docela zoufala.
    pritom nepotrebuji nic moc sloziteho: chci zmapovat promenu site zastupitelstva a napojenych podnikatelskych subjektu v jedne obci. mam tedy na jednu stranu relativne stabilni site (hierarchie zastupitelstva, spravnich rad atp), ktere jsou v case "syceny" konkretnimi subjekty.
    potrebovala bych, moznost jednotlivym atributum pridavat dynamickou slozku (v podstate by stacilo on, off, ale idealne i kdyby se dala menit treba vaha, pripadne stavy...) a zaroven abych mohla sit vizualizovat.
    zatim nejbliz tomu, co potrebuju jsou gephi, bohuzel dynamicka slozka je tam strasne nedodelana (nebo jsem to nepochopila) a vlastne zatim prakticky nepouzitelna.
    za vsechny tipy dik
    PAD
    PAD --- ---
    Finding statistically significant communities in networks
    Authors: Andrea Lancichinetti, Filippo Radicchi, Jose' Javier Ramasco, Santo Fortunato
    (Submitted on 10 Dec 2010)

    Abstract: Community structure is one of the main structural features of networks, revealing both their internal organization and the similarity of their elementary units. Despite the large variety of methods proposed to detect communities in graphs, there is a big need for multi-purpose techniques, able to handle different types of datasets and the subtleties of community structure. In this paper we present OSLOM (Order Statistics Local Optimization Method), the first method capable to detect clusters in networks accounting for edge directions, edge weights, overlapping communities, hierarchies and community dynamics. It is based on the local optimization of a fitness function expressing the statistical significance of clusters with respect to random fluctuations, which is estimated with tools of Extreme and Order Statistics. OSLOM can be used alone or as a refinement procedure of partitions/covers delivered by other techniques. We have also implemented sequential algorithms combining OSLOM with other fast techniques, so that the community structure of very large networks can be uncovered. Our method has a comparable performance as the best existing algorithms on artificial benchmark graphs. Several applications on real networks are shown as well. OSLOM is implemented in a freely available software ( this http URL), and we believe it will be a valuable tool in the analysis of networks.

    http://arxiv.org/abs/1012.2363
    --

    Jeste jsem necet, ale fakt se tesim, protoze to vypada fakt vyzivne!
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    máte někdo zkušenost s processing? Předpokládám že má GPU podporu - myslíte že zvládne pracovat s milónem edges a renderovat vývoj na časové ose?
    TLAMPAC
    TLAMPAC --- ---
    Díky za tipy na SW, Pajek toho zvladne celkem dost, třeba tady 6.000 uzlů v pohodě. Ale možnosti prezentace sítě jsou slabý.

    Facebok_vizualizace.bmp (3526590 B)
    PAD
    PAD --- ---
    RUDOLF: diky
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    PAD: asi řešit přes jeho právníka, případně se poptat tady: [ WikiLeaks ]
    PAD
    PAD --- ---
    Prominte mi off-topic, ale nejak nevim, kde jinde se zeptat:

    Existuje nejaka spolehliva cesta, jak poslat Assangemu penize na kauci/pravniky? Myslim, ze je bude potrebovat ... ale nechcu, aby skoncily na ucte nejake banky, ktera dany ucet zmrazi :/
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    BARD: to jsem neznal, dik
    BARD
    BARD --- ---
    FRAKTALEK: byl ted tusim social camp
    PAD
    PAD --- ---
    PAD
    PAD --- ---
    PAD: tady jsou popisy tech pozic http://www.deri.ie/about/jobs/ - jedna se o ty oznacene ROBUST
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    BARD: vy (firma) pusobite v Praze? Nevis nahodou, jestli je v Praze neco jako setkani lidi ze startupu nebo zacinajicich podnikatelu ci tak neco?
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    PAD: to na zacatku vypada kazdy projekt :)
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    TLAMPAC:

    http://gephi.org/users/requirements/


    Network size
    (nodes + edges) ~Memory suggested
    ~1000 128mo
    ~10,000 512mo
    ~100,000 2go
    ~1M >8go
    PAD
    PAD --- ---
    TLAMPAC: tak velkou sit pujde visualizovat celkem tezko v nejakem beznem programu - muzes zkusit treba Gephi nebo ten Pajek, ale podle mych zkusenosti to je dost pomale pri vetsich grafech ... nakonec jsme zacal pouzivat JUNG (knihovna pro javu), ktera celkem jednoduse umi tvorit obrazky - vyhodou je, ze si pak ty obrazky udelas, jak chces ;)
    TLAMPAC
    TLAMPAC --- ---
    Doporučili byste mi program pro zpracování velke mátice? Ca 100.000 tisíc uzlů, hran počítám do 1 mil. Starý dobrý Pajek k by to měl zvládnout výpočetně, ale jde mi spíše o něco na vizualizaci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam