• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    pár vtipů o tchýních:

    your mum is so slow, that her de broglie wavelength is visible on macroscopic level.

    your mum is so big that she has mass whether or not the higgs boson exists.
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    THX_1138: je to čistota dané látky. Prostě tam je přidanej čistej líh.

    To, jak se látky mají uvádět v příbalovém letáku, je dáno normami a zákony. Čistý líh je holt označen jako "ethanol 96%". Je hezké, že ti to přijde vtipné, ale je to takové cimrmanovské - sice to je nesmysl, ale tím si takovou pěknou anekdotu nenechám zkazit.

    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    THX_1138: co je na tom divného? je tam pětaosmdesátiprocentní glycerol a šestadevasátiprocentní líh. To není podíl ve stopanginu, ale koncentrace přidané látky. Koneckonců - není tam u symbolu procent mezera, čte se to tedy jako jedno slovo n-procentní.
    HURDA
    HURDA --- ---
    ZCR: BOD (1)???

    (1) It stands for "Haploid." This is an old bio major joke, referring to the unique (not to say immaculate) circumstances of Christ's conception. Having no biological father, J.C. was shortchanged in the chromosome department to the tune of one half. Ingenious, I'll admit, but whimsy has no place in a serious investigation such as this.
    ZCR
    ZCR --- ---
    HURDA: leda by to H mělo nad sebou malou trnovou stříšku, to by byl tzv. mučednický hamiltonián (srv. tzv. Eye of Providence, jímž Bůh shlíží na svět skrze laplacián)
    HURDA
    HURDA --- ---
    TMA,SULTHAN: abych urychlil hledani i ostatnim :-)
    The Straight Dope: Why do folks say "Jesus H. Christ"?
    http://www.straightdope.com/columns/read/30/why-do-folks-say-jesus-h-christ
    TMA
    TMA --- ---
    Q: What does H. in Jesus H. Christ stand for?
    A: Haploid.
    CHORSUKONG
    CHORSUKONG --- ---
    je slabej, ale prece:-)

    - tyjo ona ta kvantova fyzika vazne funguje.. normalne sem zavrek kocku do uplne prazdny krabice, pak ji zas otevrel a kocka byla vazne mrtva

    -to se mi nezda... kdy's tu krabici otevrel?

    -asi za mesic, proc?
    DARMONLOR
    DARMONLOR --- ---
    A byte walks into a bar and orders a pint. Bartender asks him "What's wrong?" Byte says "Parity error." Bartender nods and says "Yeah, I thought you looked a bit off."
    GEE
    GEE --- ---
    An SQL query walks into a bar and sees two tables. He walks up to them and says 'Can I join you?'
    B4NAN
    B4NAN --- ---
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    _OZZY_: Těch citací je od té doby, co to napsal u 143 :-)
    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    Kdyz uz se tak bavite o tom vystrihovani:
    Medical researcher discovers integration, gets 75 citations « An American Physics Student in England
    http://fliptomato.wordpress.com/2007/03/19/medical-researcher-discovers-integration-gets-75-citations/
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    RAGUPKI: ADAMJ: sorry za OT: osobně si pamatuju, jak jsme dostali na nějakém cvičení z elektrotechniky 12 odporů (možná stejné možná různé) a spájeli jsme krychli, každý odpor byl jednou hranou krychle (10 - 15 minut), zapojili a změřili odpor (asi minuta) a pak jsme to měli spočítat - to už se až do konce smál jen profesor - ale od té doby si uvědomuju, že některé řešení je opravdu jednodušší reálně změřit než počítat.)
    NASA
    NASA --- ---
    WILDENBURY_SQ: to mi pripomnelo:

    bavi se takhle dva inzenyri a jeden rika: "ty woe, franto, kdyz vim, jakej ja jsem inzenyr, ja ti mam strach jit k doktoru..." :-))
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    Ja jsem asi stastnej clovek, z kouzelnejch krabicek mi lezou nejaky podivny čáry, kterejm fakt nerozumim, tak kliknu na tlacitko "Full FT", stane se kouzlo a mam krasny spektrum, pak kliknu na "integrate peaks", to se stane druhy kouzlo a mam integralni intenzity :)

    Naprosto vyjimecne musim neco delat rucne, kdyz je velkej šum nebo rozhozena baselajna ..

    Je to docela usmevny, rozdil mezi aplikaci a principem nejake metody. Rikam si, jak docela i pekne umim lustit treba NMR, ale kdyz jsem se začetl do teorie NMR, nejdriv jsem mel chut se obesit (nastesti jsem publikaci vcas zavrel) a pak pul dne premyslel, koho tohle napadlo, sakra, kdo tohle vymyslel, koho napadlo takovej stroj postavit! A dalsich pul dne mam pocit, ze jsem pomerne dost hloupej, obycejnej clovek a premyslim, ze bych spis zkusil stesti treba u Metrostavu.
    GEE
    GEE --- ---
    ZCR
    ZCR --- ---
    THE_BALROG: to je (resp. býval) celkem normální postup - když nemáš mašinku, která ti to zintegruje automaticky a jedná se o nějakou divnou křivku... vážení je velmi přesné
    THE_BALROG
    THE_BALROG --- ---
    NYX: btw. Kamarad mi ted prave rekl, ze tuhle metodu se na laborkach z chemie opravdu ucili ... wtf? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam