• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    Pokud je v tom něco vědeckýho a je to k něčemu, hažte to sem. Berem všechno: chemii, fyziku, filozofii, matematiku, psychologii... a další


    Za přílišné a především opakované OT budou dárkové poukazy v podobě RO a ovocných košů s banány.

    Kecy k věci tu nechám, hlavně když budou vtipný. Zbytek mažu.





    Ňáký odkazy... vozte to sem na dvoukoláku a pište to tam hráběma.
    http://wiki.matfyz.cz/wiki/Category:Humor
    http://www.frozen-planet.mysteria.cz/pages/vtipy/m-vtipy.php
    http://fora.tv/2009/11/08/Science_Laughs_Science_Comedi
    rozbalit záhlaví
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    RAGUPKI: Vzhledem k tomu, že algoritmus je platný pro sbalení holky z FB a určuje šanci na "sbalení do postele", tj. na jednu noc, se dá předpokládat, že bez sexuální zkušenosti je sbalení holky z FB nemožné a počáteční zkušenost je potřeba nabrat jinde.
    Testování tohoto předpokladu můžeme zahrnout do experimentu jako takového a v případě že bude hypotéza vyvrácena lze rovnici upravit dle získaných výsledků.

    Parametry, které nelze určit jednoznačně (r), určíme buď pomocí aritmetického průměru hodnot přiřazených náhodně vybranou posuzovací skupinou po ořezání 5% nejvyšších a 5% nejnižších hodnocení (objektivní výsledek), nebo necháme každý testovací subjekt dosadit je dle své úvahy (rovnice tak bude náchylnější k výkyvům, na druhou stranu v případě úspěšného ověření o ní bude možné tvrdit, že si zvládá poradit s individuálními měřítky užívajícího jedince)
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    RAGUPKI: Do Acta Nyxis by to možná nebylo přímo na Reject, asi by stačilo postrašit s Major revision :)
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    ADAMJ: Není uvedeno, jak některé obsažené parametry objektivně měřit, teorie není podložena a evidentně tam nejsou postihnuty některé závislosti a parametry. Např. faktor věku objektu, korekce na vzhled a věk vzhledem ke kontu apod. Uvedený model navíc vykazuje panickou rekurzivní nestabilitu, tj. pro nutnou počáteční podmínku n_s(t=čas porodu) = 0 je pravděpodobnost konstantně nula a není umožněno žádné sexuální zkušenosti získat.

    Zkrátka tohle by vám nevzali ani v neimpaktovaném plátku Acta Nyxis.
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    ADAMJ: To je pravda, a myslím, že testování na zvířatech by tu už vůbec neprošlo :)
    Z47TC
    Z47TC --- ---
    bohuzel dokud na to nebude App tak bych rekl ze se nebude jednat o plnohodnotnou studii...ted jen premejslim by mohla vypadat gausova krivka pokud by se ucastnili jen ti co si to dokazou spocitat :)
    ADAMJ
    ADAMJ --- ---
    A uz vite, kde to budem publikovat? Taky potrebujeme zaver eticky komise, protoze tohle je testovani na lidech :DD
    ADAMJ
    ADAMJ --- ---
    Tak, a hura overovat. Kolik potrebujeme data pointu, abysme potvrdili teorii? :D
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    HARDY: takhle je to zábavnější a navíc to pak můžou zkusit i lidi kterým se to nechce mlátit do kalkulačky kterou by museli vyndavat a tak podobně

    hm. Odmocnina nad 500/Nf?
    To je zajímavá myšlenka - já jí totiž umístil nad celej ten výraz od alpha dál (ta ^/1/2) na konci výrazu) - jsem tak nějak zvyklej ze školy že se spousta učitelů nenamáhá odmocniny korektně dokončit a prostě předpokládají "tady začala a kde končí je snad jasné, ne?"

    Přepis pro odmocninu jen nad 500/Nf

    (2*((Ns/(2,2*ln(Age-15)))*((500/Nf)^(1/2)*(((Ryou-1)/(Rher+1))^2)))/((2*(Ns/(2,2*ln(Age-15)))*((500/Nf)^(1/2)*(((Ryou-1)/(Rher+1))^2)))+1)
    HARDY
    HARDY --- ---
    SIRIEN: teda máš to hezký, ale chybí ti tam odmocnina nad 500/nf. a můžu se zeptat proč to takhle přepisuješ? :-D myslim že spočítat kalkulačkou to zabere tak 1 minutu :D
    s tím parametrem 500 se to má tak, že bych to upravoval vždy k průměru skutečným hodnotám - např. já mám maximálně holku s nf = 600 a většinou tak okolo 100-150, což z odmocniny vyleze (2.24) okolo 2, což je hrozně moc (IMHO).
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    damn, gCalc tam doplní nějaké vlastní další závorky:

    (2*((Ns/(2,2*ln(Age-15)))*(((500/Nf)*(((Ryou-1)/(Rher+1))^2))^(1/2))))/((2*((Ns/(2,2*ln(Age-15)))*(((500/Nf)*(((Ryou-1)/(Rher+1))^2))^(1/2))))+1)

    nicméně kamarád to prohnal ještě standardním způsobem (papír, kalkulačka) a prej to sedí, takže to je asi jen nějaká interní gCalc úprava.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    HARDY: jinak nevim, pro 500 mi to vychází rozumně, pro 140 mi to ustřelí

    každopádně kdyby někdo chtěl:

    (2*((Ns/(2,2*ln(Age-15)))*((500/Nf)*(((Ryou-1)/(Rher+1))^2))^(1/2))/((2*(Ns/(2,2*ln(Age-15)))*((500/Nf)*(((Ryou-1)/(Rher+1))^2))^(1/2))+1)


    Pokud by to po mě někdo i zkontroloval...
    ---

    ctrl:
    ALPHA:
    (Ns/(2,2*ln(Age-15)))

    FÍ:
    (500/Nf)^(1/2)

    (Ryou-1)/(Rher+1)

    ((Ryou-1)/(Rher+1))^2

    ((500/Nf)*(((Ryou-1)/(Rher+1))^2))^(1/2)

    CELEK:
    (Ns/(2,2*ln(Age-15)))*((500/Nf)*(((Ryou-1)/(Rher+1))^2))^(1/2)

    KOREKCE:
    (2*((Ns/(2,2*ln(Age-15)))*((500/Nf)*(((Ryou-1)/(Rher+1))^2))^(1/2))/((2*((Ns/(2,2*ln(Age-15)))*((500/Nf)*(((Ryou-1)/(Rher+1))^2))^(1/2))+1)

    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    HARDY: fuck... nadatlovat tohle do Google se všema potřebnejma závorkama dalo práci :D
    ULTRAMARINE
    ULTRAMARINE --- ---
    a funguje pouze pro holky, ktere jsou na facebooku

    KAERO: 4,5 rikas? Tak ze bychom zkusili nafitovat parametry o dozvedet se neco o tobe? :D
    HARDY
    HARDY --- ---
    KAERO: pardon ještě korekce 2φ/2φ+1
    KAERO
    KAERO --- ---
    HARDY: vyslo mi 4.5 pro modelovy priklad. asi jsem buh a nema smysl mluvit o pravdepodobnosti, protoze to je jistota :)
    HARDY
    HARDY --- ---
    HARDY: funguje pro podmínky ns=!0 a věk je větší než 15. FB parametr si snižte z 500 na 140, neboť to autor IMHO docela přestřelil
    HARDY
    HARDY --- ---
    Pravděpodobnost na sbalení holky do postele
    L_O_G
    L_O_G --- ---
    Q: Why do mathematicians, after a dinner at a Chinese restaurant, always insist on taking the leftovers home?
    A: Because they know the Chinese remainder theorem!

    Q: What is the value of the contour integral around Western Europe?
    A: Zero.
    Q: Why?
    A: Because all poles are in Eastern Europe!
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    Snad se to hodí i sem...


    - Na myšlence homeopatie mi nikdy nebylo jasné, proč by to mělo fungovat jen jedním směrem, tedy že extrémně nízká koncentrace škodlivé látky funguje jako lék. Nebylo by pak logické očekávat, že extrémně nízká koncentrace prospěšné látky bude škodit?

    - Kápl's na to. Jen se podívej, kolik škody natropí lidé s extrémně nízkou koncentrací inteligence.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    a tenhle ?
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    COCHRAN: To si ji pamatuješ špatně. Ta otázka zněla "Bude většina odpovědí na tuto anketu NE?"

    A fór je v tom, že ať hlasuješ jakkoliv, přispěl jsi k tomu, že tvoje odpověď bude špatná -- kdo dá ANO, snižuje množství NE, kdo dá NE, zvyšuje množství NE a tudíž přispívá k tomu, že správná odpověď měla být ANO.
    CHORSUKONG
    CHORSUKONG --- ---
    COCHRAN:
    -Nasledujici tvrzeni je pravda.
    -Predchozi tvrzeni je lez.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam