• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    Pokud je v tom něco vědeckýho a je to k něčemu, hažte to sem. Berem všechno: chemii, fyziku, filozofii, matematiku, psychologii... a další


    Za přílišné a především opakované OT budou dárkové poukazy v podobě RO a ovocných košů s banány.

    Kecy k věci tu nechám, hlavně když budou vtipný. Zbytek mažu.





    Ňáký odkazy... vozte to sem na dvoukoláku a pište to tam hráběma.
    http://wiki.matfyz.cz/wiki/Category:Humor
    http://www.frozen-planet.mysteria.cz/pages/vtipy/m-vtipy.php
    http://fora.tv/2009/11/08/Science_Laughs_Science_Comedi
    rozbalit záhlaví
    CELLINDRA
    CELLINDRA --- ---
    GALE: Jé, dík za tip na diskusi! ;)
    GALE
    GALE --- ---
    ZCR: kradu do ateistů
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    ZCR: Creation Research Society jde do bookmarků!
    ZCR
    ZCR --- ---
    A Bůh stvořil článek - kreacionistická fyzika at its best:

    The Creation of Planetary Magnetic Fields
    http://www.creationresearch.org/crsq/articles/21/21_3/21_3.html
    SHAKE
    SHAKE --- ---
    Tenhle je opravdu vědecký
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SIRIEN: no, google jeden zná. Ale teda není nic moc. Holt evoluční psychologie nikomu za vtipkování nestojí.

    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    LISTICKA: Jung je podobně zcestnej jak Freud - další hlubinný nesmysly, tvrzení podložená úvahami stojícími na nevyvratitelných tvrzeních, teorie založené na překombinovaných důkazech... narozdíl od Freuda měl hodně přínosu co do faktických poznatků (jeho práce se studiem asociací, např.), ale jeho paradigma je totálně mimo. Ještě víc jak to Freudovo - na Freuda aspoň někteří zvládli navázat, Jung žádné výrazné nástupce neměl (i když followerů má požehnaně)
    Jinak u nás se na psychologii učí fakt kdeco :)



    A mimochodem, vysvětlení přes sex je vzásadě správně, jen Freud k tomu přistupoval ze špatného směru - všechny ty komplexy a podobné záležitosti. Kdyby se místo toho věnoval troše biologie...

    ...interesting. V mojí krásné sbírce vtipů z dob studia psychologie není ani jeden na účet evoluční psychologie. Škoda.
    KAERO
    KAERO --- ---
    KAERO
    KAERO --- ---
    VASEKT
    VASEKT --- ---
    A,

    sory, že se sem vkládám, ale: Psycholog, Psychiatr,Psychoanalitik a Psychopat? ... Někdo musí zůstat na víkend v ústavu ... :D

    A, V.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LISTICKA: né, to byla taková postavička, slovutný freudián, alkoholik a už skoro deset let mrtvý. A kromě toho, že von měl kocovinu, tak já měla PMS a prostě jsem ho zjevně prudila už svou existencí, natož tím, že jsem si dovolila nesouhlasit ;-)

    A teda čím jsem starší, tím zjišťuji, že základní Freudovy principy nejsou úplně od věci, ale ne ty, co aplikuje na společnost, ty co jaksi vypozoroval na lidech. Jen se to nesmí aplikovat ortodoxně.

    A mírná, tematická úlitba topicu.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SIRIEN: byla jsem první na řadě, hned ráno, von měl hodně špatnou kocovinu a stejně se během příštího semestru uchlastal.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    ZUZKAOU: Relativně mě děsí, že v dnešní době silně převažujícího evolučně psychologického paradigmatu založeného na kognitivní psychologii zkombinované s moderními evolučními teoriemi, které přizvukuje sociální psychologie se zbytky gestaltu a humanismu, lze ve světě narážet na "psychoanalytiky", natož jimi být vyhozen ze zkoušky (...jiné než historické).
    Což je asi důvod, proč moc nelituju že sem psychárnu opustil... a člověk se pak ani moc nediví, když se setkává s takovými názory na psychologii, s jakými se běžně setkává.

    a ať tu nejsem naprosto OT když už se tu vyžvaňuju:

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    PISKVOR: no rozhodně lepší, než ta Freudova, že jazyk vznikl z toho, že když pralidi kopali jámu na mamuta, tak u toho dělali rytmické zvuky jako u soulože, aby se jim kopalo lépe. (to si prosím nevymýšlím, na tom, že jsem toto zkoušela zpochybnit u zkoušky jsem byla jedním psychoanalytikem vyhozena.)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    THOMASMORTA: Popis ti přišel správně, nebo ještě lépe "potřeba efektivněji drbat bližního svého podnítila vývoj jazyka." Kulturní antropologie, nevím kdo přesně, ale snad Desmond Morris (?).
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    ano, člověk se ani tak nepotřebuje dorozumět, člověk si prostě potřebuje pokecat (J. (da) C.)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    LIUK: V současnosti s tím tuším pracuje sociální psychologie. Ale z popisu mi to přišlo spíš tak, že tato funkce předcházela vzniku jazyka:-)
    LIUK
    LIUK --- ---
    PISKVOR: Od koho je ta teorie?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAGUPKI: No co co, existuje teorie, že právě tlachání, holedbání se a vůbec "utužování skupinové identity" je primární a původní funkcí jazyka.
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    KAERO: A v ušetřeném čase geek kreslí grafy, které akorát poplácají ego jiných geeků, kteří ve svém ušetřeném čase brouzdají po netu.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    SOLNAKAR: nezapomeň, že pak je třeba geeka vyhodit, protože je overqualified a jeho social skills stojí za pendrek :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam