• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Očekáváme v oblasti obnovitelných zdrojů radikální akce. Majitelé slunečníků jsou odhodláni odpojit se od veřejné sítě a za výkupní ceny dodávat jen svým rovněž odpojeným příznivcům. Propagátoři větrných elektráren se pro zlepšení jejich mediálního obrazu chtějí uvazovat k větrným stožárům.
    Podle zatím neověřených zdrojů je vše připravováno na letošní zimu.
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    Připomněli jste mi blog pana Nejedlého:
    Kterak zaoceánská loď způsobila blackout polovině Evropy.
    Jak „Norwegian Pearl“ srazila Evropu do kolen. Blog - Petr Nejedlý (blog.iDNES.cz)
    http://nejedly.blog.idnes.cz/c/39287/Jak-Norwegian-Pearl-srazila-Evropu-do-kolen.html
    Jak němci slavnostně ustoupili od jádra k...uhlí. A co dotují proto, aby mohli dotovat něco jiného.
    Jak se Angela Merkelová stala „uhelnou kancléřkou“. Blog - Petr Nejedlý (blog.iDNES.cz)
    http://nejedly.blog.idnes.cz/c/347997/Jak-se-Angela-Merkelova-stala-uhelnou-kanclerkou.html

    Blog doporučuji, je i pro laika zajímavý a hemží se to tam vědeckými vtipy. Bohužel dost drahými.
    ZCR
    ZCR --- ---
    ERGOSUM: jo - a radioaktivita v uhlí pochopitelně je, zejména v tak uranem promořené oblasti jako Česká kotlina... znovu bych připomněl jeden dávný článek ve Vesmíru, který se zabýval právě "jadernou bezpečností" uhelných elektráren a shledal ji tristní, neboť se v prachu takhle ten uran koncentruje a dostává znovu do oběhu...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHRMLE: Patří to sem
    [ URBAN LEGENDS - need your experience!!! ]
    Škváráků se to týkalo v menší míře. Šlo hlavně o některé pěnosilikáty. Stručně řečeno, když je radioaktivita v uhlí, je i ve škváře a popílku.
    CHRMLE
    CHRMLE --- ---
    Hele měl bych takovej dotaz... Dneska jsme shazovali strop v baráku. Je to klasický starý barák ještě pojištěný u Slavie. Poté, co jsme odendali vrstvu rákosu držící stropní omítku, dostali jsme se do vrstvy, o které táta prohlásil, že to jsou škvárové desky. Dále prohlásil, že technologický postup jejich výroby způsobil jejich mírnou radiaci. Je to možné nebo si ze mě zas dělá prdelky??? :-)
    ZIVA
    ZIVA --- ---
    VANEK: No nektery Hinduisti bezne pocitaj na prstech 1008 trikrat denne:)
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    WELES: plamen jde sice nahoru ale podle toho jak otvira oci bych to videl jeste na prehravany pozpatku
    SKRU
    SKRU --- ---
    FURAN: rychlost v km/h se rovna rychlost v m/s krat ctyri minus deset procent;)
    FURAN
    FURAN --- ---
    Já jsem zastánce tradičních metod. Ty alternativní jsou to samé v jiném převleku. Spíš bych výuku doplnil základními fígly pro počítání z paměti, jako je
    a*5 = a*10/2
    (a-b)*(a+b) = a^2-b^2 (Např, kolik je 13*17 = 225-4)
    Naprogramoval jsem si do kalkulačky generátor příkladů, + - * a celočíselné dělení, vše se vzrůstající obtížností a užil si při tom hodně srandy a velmi rychle zdokonalil svoje schopnosti.
    47*34 = 50 * 34 - 3*34 = 100 * 34 / 2 - 90 - 12 = 1598 se dá spočítat z hlavy během pár sekund.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    WELES
    WELES --- ---
    YGGDRASSIL: Bych hádal nějakej chlast. Plamen jde nahoru, takže by jí to takhle nemělo popálit. Podobný blbinky dělají plyvači ohně, ale jako dobrej nápad bych to nehodnotil.
    YGGDRASSIL
    YGGDRASSIL --- ---
    Mate nekdo tuseni, jak? Huba plna vody a nejakej plyn, tezsi nez vzduch, kterej vyhori a neulpi na kuzi?
    Bezne to tu nesleduju, takze jestli jsem moc offtopic, tak se omlouvam a poslete me do riti:)

    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    TOOMIX: Na chvíli uvažuj jen pravé dolní cípy. Začínáš v pravo dole a vždycky, když polezeš o čtverec nahoru nebo doleva, posuneš se v jednom ze součinitelů o řád výš. Zároveň tě to na těch diagonálách posune doleva nahoru, takže vždycky, když násobíš, dané číslo se přičte ke správnému řádu. No a levé horní cípy jsou přenesené desítky, které jsou posunuté o další řád výš. Je to pořád ta samá metoda dokola - násobíš všechny cifry mezi sebou, každému součinu přiřadíš řád a sečteš.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    FLAD: 5:10 - čumim jako blázen, jaktože to funguje
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    FLAD
    FLAD --- ---
    Ostatne viz nesmrtelne video http://www.youtube.com/watch?v=Tr1qee-bTZI
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    THOMASMORTA: Ten tvůj pocit je... wait for it... naprosto správný.

    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    OSTROVAN: Není, lze abstrahovavat pro násobení libovolných čísel v desítkovém zápisu, dokonce nemusí mít ani stejný počet cifer. Prostě vždy rozkouskukješ po diagonálách.
    V každém uzlu roznásobíš vodorovné se svislými a pokud je v nějaké diagonále více uzlů, sečteš je po roznásobení mezi sebou. Jenom musíš zavést nějaké značení nuly, nicméně i s ní to funguje velice dobře.
    Ve skutečnosti mám pocit, že tyhle čárky jsou jenom jiným zápisem algoritmu, který pro násobení používáme v Evropě.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    KENJIRO: Mendela s Mengelem jsem měla taky, error se vysvětlil až po mých dvacetinách. Přišlo mi i celkem logické, že nejdřív dělal biopokusy na hrachu a pak přešel na lidi.
    JORIM
    JORIM --- ---
    OSTROVAN: Již brzy ve vašich knihkupectvích pod názvem "Den trifidů II".
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam