• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    B4NAN
    B4NAN --- ---
    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    JAMEELA: hehe... jestli tohle neni sranda jako feministky.com tak nevim :D
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PIZI: Měl jsem na mysli uhlík uložený v rašelině, ropě, uhlí, nábytku a pod. Na uhlíky v popelu jsem nevzpomněl. Díky. CO a CO2 pokud nejsou v láhvích se opět rozptýlí ve vzduchu a cyklus CO2-rostlina-CO2 se opakuje.

    MARWIN_KOVAREX: Jistě. Dnes pálíme v kamnech uhlík uložený v generacích rostlin před námi(v době kdy se ukládal tu rovněž žily rostliny a živočichové). Žádný jiný tu není. Pokud by zmizely všechny rostliny, nebude problém dýchání, ale že není co žrát.
    PIZI
    PIZI --- ---
    ERGOSUM: Při spalování rostliny část uhlíku odchází jako oxidy uhlíku. Tedy CO a CO2, takže není to jen to co zůstane v popelu.
    MARWIN_KOVAREX
    MARWIN_KOVAREX --- ---
    ERGOSUM: P.S. Docela zajímavé je, že podle tohoto odhadu by nám vzduch stačil na tisíce let i kdyby všechny rostliny zmizely.
    What If The Sun Disappeared? - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=rltpH6ck2Kc
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    JAMEELA: No tak je tam jeden kousíček pravdy. A to, že nás ve škole učili zastaralé věci a média to dodnes opakují. Ve skutečnosti rostliny na sebe naváží pouze tolik uhlíku z kysličníku uhličitého rozptýleného ve vzduchu, kolik ho obsahuje jejich zuhelnatělý zbytek. Pokud je rostlina spálena, nebo sežrána živočichem, vrací se uhlík do oběhu.
    Zbytek jsou bláboly.
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    Zbásněný jeden z nejznámějších důkazů v matematice

    To prove irrational square root two,
    Suppose there are integers p and q
    with p over q entirely reduced
    and when their ratio is taken, root two is produced.
    
    squaring both sides of this faulty equation
    yields p squared over q squared is two, a relation
    so p squared is even, a fact that is true
    if and only if it is divisible by two.
    
    But since two is prime, evenness of p squared
    says that p is even, (a fact that Euclid declared).
    We can now deduce a little bit more;
    the number two q squared is divisible by 4.
    
    But then q squared is divisible by two
    And we know that this fact, is simply not true
    Because then q is even, that just cannot be
    because p,q are both even, contradiction, QED.
    
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    FALUCIUS: ano, to uz jsem pochopil, proto se k tomu dal nevyjadruju .)

    dalsi reakce prosim do posty nebo proste kliknete na minus.
    FALUCIUS
    FALUCIUS --- ---
    ESTEN:
    1) V podstatě máš pravdu
    2) Nikoho to nezajímá...
    http://www.splitreason.com/Product_Images/10822ad1917e-xl.jpg
    KAERO
    KAERO --- ---
    Typical metrological seal application: Even in Las Vegas, people prefer not to leave volumetric gasoline measurements to chance.

    ESTEN: blbe kecy. radsi nahod vtip!
    MYSHAAK
    MYSHAAK --- ---
    ESTEN: S vtipy je to jako s vědeckými studiemi. Nejsou všechny dokonalé, ale své příznivce si najdou...
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    MYSHAAK: no, cekal jsem, kdy to sem nekdo hodi. Ale zda se mi, ze s vedou to ma spolecnejch jen par terminu (z nichz jeden k tem ostatnim ani vubec nepatri), jinak je to jen pomerene slaboducha slovni hricka, podobne jako vetsina vtipu na tema schrodingerovy kocky...
    MYSHAAK
    MYSHAAK --- ---
    Z textových:
    „Hele, Schrödingerová.“
    „Hmm, kočka! Představ si jí v nějaké super pozici.“
    „Takových holek jsou kvanta.“
    „To je relativní."
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    GAARQ: což mi připomíná tu výbornou flignu s Gingo Bilobou, kdy účinek nebyl nikdy jednoznačně prokázán, což ale farmaceutickému průmyslu nevadí, hlavně že se chytla představa... (a dost, zpět k jokeům)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    87HIGHFLYER: Tak určitě!
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    GAARQ: aha takže takový ty palcový titulky "vědecky ověřeno" se čtou jako "ve statisticky významném množství se ve vzorcích vyskytuje enzym podobné funkce jako hledaný"
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    ZUZKAOU: to ne, ale třeba plody jako ananas či papája obsahují enzymy značně podobné trypsinu (funkcí) - např. papain a bromelain. osobně jsem také k těm proteinovým a enzymovým preparátů nedůvěřivý a vím o tom jenom proto, že jsme kdysi na komerční bázi dělali nějaké analýzy pro lidi, co vymysleli a vyrábějí wobenzym. tak jsem si k tomu nastudoval, co šlo. stojí to jen na čiré empirii, data žádná nemají, ale kombinace té jejich empirie a našeho zdánlivě odtažitého výzkumu se ukazuje, že něco na to být může. otázka je, jak moc něco ;)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam