• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    ZCR
    ZCR --- ---
    ULTRAMARINE: já mám dojem, že autorka kdysi zaslechla něco o buněčné stěně a ... tak úplně ji nepochopila.
    ULTRAMARINE
    ULTRAMARINE --- ---
    ZCR: Tohle muselo dat hodne prace (rozumej stat hodne Ansgtromu) vyplodit takovej zgrynd.
    "Veškerá zelenina i ovoce jsou chráněny pevnými celulosovými obaly, ty se při trávení musí nejprve narušit a rozpustit, aby tělo mohlo živiny zpracovat. "
    Oni to zerou i se slupkama? Bych jim poradil, at si ty banany oloupou, bez ohledu na polaritu bananu, tedy z jake strany to stoji nejmene Angstromu ho loupat.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ZCR: tohle je hodně tenkej led na kterej se vydáváš
    ZCR
    ZCR --- ---
    MAGUMI: beztak záleží na tom, ze které strany ho oloupeš... haHÁ!
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZCR: nojo, já zapomněla, že co banán, to nejmíň 5 deka draslíku ;)
    ZCR
    ZCR --- ---
    MAR_TINA: tak voni sou Becqerely ve všem, v čem je draslík, poněvadž 40K
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    PISKVOR: v banánech jsou Becquerely? No jestli z nich dokážeš odebrat banánový vzduch o objemu 150cm3 a dovézt mi to do tří hodin, tak ti je změřím ;)
    DXTR
    DXTR --- ---
    ZCR
    ZCR --- ---
    PISKVOR: ona nemyslela
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ZCR: Nemyslela becquerely? (Jezte banany, jsou zdrave!)
    ZCR
    ZCR --- ---
    Ona to sice Erika Hájková myslí doopravdy, ale jako vtip je to k nezaplacení:

    Biologická transmutace energie
    A teď se podívejme na elektromagnetickou energii (udává se v Angströmech) potravin, abychom poznali, které potraviny jsou klíčem k regeneraci a vitalitě. Čím více angströmů jídlo vyzařuje, tím větší má energii. Konzumujete-li čerstvé plody natrhané v přírodě, aniž byste je tepelně či jinak upravovali, přesune se jejich vysoká elektromagnetická energie do Vašeho těla a jeho buněk.

    Doplatil Steve Jobs na ovocné šťávy? Potřebujeme ke zdraví syrovou zeleninu, nebo vařené jídlo? Odpověď je méně jednoduchá, než by mainstream chtěl... | PROTIPROUD
    http://www.protiproud.cz/...nebo-varene-jidlo-odpoved-je-mene-jednoducha-nez-by-mainstream-chtel.htm
    XSYS
    XSYS --- ---
    ERGOSUM: Píšou, že je to Ramanův spektrofotometr. To video vypadá příšerně a myslel jsem, že to je hoax. Obávám se ale, že jim to příliš fungovat nebude. Přenosné skorokapesní Ramany už se vyrábí a jeden jsem měl v ruce na laborkách z analytiky II na VŠCHT. Pokud vím, docela dobře se to hodí k určování neznámých chemikálií při likvidacích chemického odpadu. Přiloží se krabička k flašce, sjede se Ramanovo spektrum a podle databáze se vyhodnotí, co je to za sloučeninu. Nejsem si ale jist, že by to nějak zvlášť dobře fungovalo pro komplexní směsi a asi už vůbec ne pro heterogenní směsi s možností určení koncentrace.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ERGOSUM: vážení hadam delaj váhou. prostě na to položíš kus žvance
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    ERGOSUM: hmoťák? není to spíš IR?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ZUZKAOU: Zjednodušený hmotový spektrometr. Je to možné. Jak moc to platí pro tento výrobek netuším. I když o tom vážení mám pochybnosti.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ZUZKAOU: jasně v brmlabu na DIY spektrak byl letos workshop. stačí ti kus dvd a kamera a mas jednoduchej :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Patří to sem? Spektrometr maskovaný za laserové ukazovátko, který navíc jedním mrknutím paprsku zváží porci jídla. A nebo to už je technologicky možné?

    Introducing Tellspec - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kcNj1DknDpg
    MYYYSHA
    MYYYSHA --- ---
    Není to vtip, ale dnešní what-if rozesmálo několikrát...
    Stirring Tea
    http://what-if.xkcd.com/71/
    BOTUL
    BOTUL --- ---


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam