• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    ASNEK
    ASNEK --- ---
    Night before math exam...
    SATAI
    SATAI --- ---
    NYX
    NYX --- ---
    KAERO
    KAERO --- ---
    VANEK
    VANEK --- ---
    SATAI: Doufám, že Randall udělá totéž o libertariánství.
    SATAI
    SATAI --- ---
    Saturday Morning Breakfast Cereal - The Talk
    http://www.smbc-comics.com/comic/the-talk-4

    (nemam to srdce to sem dat pri te delce jako obrazek)
    (cerveny puntik je tradicne meta a dnes obzvlaste kulervouci)
    SHINING_KATE
    SHINING_KATE --- ---
    VANEK: Tipla bych spíš Wacom Cintiq než obyčejný dotekový monitor, kvůli stylusu. Takže jsi měl pravdu v obojím. Tablet (grafický) i monitor.
    VANEK
    VANEK --- ---
    BLOODRAT: Tohle už vypadá jako (dotekový?) monitor, viz dolní okraj, stojan s vůbec stůl. Ale to novější odflákl už moc.
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    BLOODRAT: A druzka i deti (vcetne nemluvnat) se vice ci mene v kazdem bonusu nesouhlasne mraci :)
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    VANEK: To je Zachův running joke od začátku SMBC. Má to snad u každého stripu, který sám považuje za ano, trapný nevtip nebo na hranici vkusu. Původně tam byla jen družka, teď už mu tam přibývají děti :)

    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    VANEK: Kreslicí prkno?
    VANEK
    VANEK --- ---
    PISKVOR: Napadlo mě, ale není mi moc jasné, co to kreslíř má před sebou za obří objekt; to má být monitor, tablet, ...?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    VANEK: Celá rodina, včetně nemluvněte, to považuje za trapný nevtip?
    VANEK
    VANEK --- ---
    SATAI: Ale after mi úplně nedochází.
    SATAI
    SATAI --- ---
    Saturday Morning Breakfast Cereal - Irrational
    http://www.smbc-comics.com/comic/irrational
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    WRIGLEY: to už jsem psal taky... a odpovědí mi bylo, že si mám jít koupit kalkulačku... tak oplakávám lentilkovou kalkulačku :'(
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    napadlo uz nekoho, ze se proste muze jednat i pouze o predchozi vysledek pred vypoctem?
    Napises libovolnou hodnotu/vypocet a das enter, pak zapises vzorec do zadavaciho radku a vyfotis :-)

    Kdyz uz jsme v tech vedeckych vtipech, tak takhle by vedce slo trollit hezky...
    MALAMUT
    MALAMUT --- ---
    STARE_CASY: :-) bych to viděl jako šest děleno dvě závorky ... ;-)
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    MAR_TINA: Jo, 2(2+1) je 2×(2+1), ale ten zápis není totéž.

    Nahraď tu závorku nějakou neznámou a pak 6÷3a a 6÷3×a budou pokaždé něco jiného (alespoň v té naší klasické základoškolské a středoškolské matematice). Celý ten pseudovtip je postavený na tom, že neexistuje jednotná konvence v tomto zápisu. V zásadě by se dalo říct, že nenapsané krát by mělo současně implikovat, že daný výraz je v závorce (nebo jak píše LAAZI, tohle násobení má vyšší prioritu), tj. 6÷3a = 6÷(3×a). Pak by v takhle chápané konvenci mělo být 6÷2(2+1)=6÷(2×(2+1))=1. Ale protože to není jednoznačně zavedená konvence, budou na tom vznikat nejasnosti.

    Já se pouze škodolibě bavím celou debatou, protože ta sice nemá žádný jednoznačný závěr, ale pokaždé bude dlouhá.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam