• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    Pokud je v tom něco vědeckýho a je to k něčemu, hažte to sem. Berem všechno: chemii, fyziku, filozofii, matematiku, psychologii... a další


    Za přílišné a především opakované OT budou dárkové poukazy v podobě RO a ovocných košů s banány.

    Kecy k věci tu nechám, hlavně když budou vtipný. Zbytek mažu.





    Ňáký odkazy... vozte to sem na dvoukoláku a pište to tam hráběma.
    http://wiki.matfyz.cz/wiki/Category:Humor
    http://www.frozen-planet.mysteria.cz/pages/vtipy/m-vtipy.php
    http://fora.tv/2009/11/08/Science_Laughs_Science_Comedi
    rozbalit záhlaví
    KAERO
    KAERO --- ---
    87HIGHFLYER: jedna je porad jeste v australii, druha nevim, nemecko nebo francie. tak si kup letenku :)

    GAARQ: ano, jak pise GUMBA. jestli si dobre vzpominam, tohle video je celkem dobre popisne:
    World's Roundest Object!
    https://www.youtube.com/watch?v=ZMByI4s-D-Y


    RAGUPKI: uz jenom to pomysleni na tisic kremikovych kouli je draha zalezitost :)
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    87HIGHFLYER: Já chci vidět u sebe na účtu ty tři mega!
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    KAERO: já chci vidět křemíkovou kouli za tři mega!
    KAERO
    KAERO --- ---
    Lidi hledaji vadne obrazky jejich profesi a komentuji:
    #BadStockPhotosOfMyJob - Twitter Search
    https://twitter.com/search?q=%23BadStockPhotosOfMyJob

    Tak jsem to zkusil taky a nasel jsem vtipny obrazek z meho oboru:
    V primarni metrologii zasadne merime superpresne kremikove koule v cene 3 milionu dolaru pomoci mikrometru za tisicovku korun:
    KAERO
    KAERO --- ---
    HWLLFFRDD: Hurr durr, title!:
    "Fixating on this seems unhealty. But in general, the more likely I think a crash is, the less likely one becomes, which is a strange kind of reverse placebo effect."
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    Hurr durr, jsou to grafy, takže to dám rači sem než do komiksů

    GILHAD
    GILHAD --- ---
    V dobách, kdy u nás začínal TP 5.5 s Turbo Vision (textová okna), jsem demonstroval funkcionalitu takto:
    Menu "Uživatelé":
    položky:
    "Založ uživatele" - otevře dialog "Zakládám uživatele - [OK]"
    "Oprav uživatele" - otevře dialog "Opravuji uživatele - [OK]"
    "Smaž uživatele" - otevře dialog "Smažím uživatele - [OK]"
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MHO: Oproti tomu jsou moje "server vrací správnou odezvu, ale v textovém poli, explicitně označeném 'není určeno pro strojové parsování' vrací nečekané texty" dost chabý - ale myslím, že je to ještě v provozu: místo 200 OK je 200 Meh, a místo 303 See Other je 303 Sea Otter.
    MHO
    MHO --- ---
    Ano tyhle trojští koně v dokumentacích. Dvě historky, z vlastní zkušenosti.

    1) Výběrové řízení na IT systém. Zákazník měl požadavek abychom popsali prevenci proti "zásahům vyšší moci." Kolega popsal jednak to se čekalo, tedy více geograficky dislokovaných serverů a loadbalancingy a další IT infrastrukturní fintyv době před cloudy. A pak na jednu A4 popsal doporučené magické rituály, které by se měly provádět. On sám se hlásil k neo-pohanství, takže to mělo dost štávu a nechyběly ani zvířecí oběti. Prošlo to přes celý tým sestavující nabídku až ke klientovi. Zakázku jsme vyhráli.

    2) Kamarád co pracoval na nejmenovaném magistrátě jako projektant dopravy narval do projektu úpravy výpadovky inovativní značku "Motoristo zastav stopařovi". Prošlo to přes všechny a pak to horko-těžko dostával ze schválené dokumentace ven, aby nebyl průser.
    PYVERRN
    PYVERRN --- ---
    TRUHLIK: nn, mel jsem to delany jako samostatnou kapitolu "montaz serveru do stolu" (byl to rack mounted server), takze jestli to bude chtit montovat dovnitr do stolu tak budu hooodne prekvapenej... :-D
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    PYVERRN: Otazka je, cim si to nahradil a jestli mu to dneska v tom projektu nechybi :-D
    PYVERRN
    PYVERRN --- ---
    ERGOSUM: ja to jednou vlozil do dokumentace technickeho schematu... proslo to u vsech vcetne zakaznika, pak jsem mu to vyhodil az z uplne finalni verze... :-D
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BIHARYS: Tohle jsem přinesl klukům, že bych to potřeboval vyrobit a nevím jak na to.
    Napřed údiv, že si JÁ s tak jednoduchou věcí nevím rady. Dotaz na materiál. Po pěti minutách konstatování, že je to nějak blbě nakreslený. Do deseti minut všichni vtip pochopili a plánek začal kolovat podnikem. :-)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    GUMBA: na druhé straně... rozdíl mezi britským a evropským závitem není nic, co by nezvládl i průměrný ruský montér :-)
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    THAIGRR: Kdyby ti britsti previti meli u sroubu jine jenom ty rozmery, oni maji i jine stoupani zavitu, zvracenost ;)
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    BIHARYS: protože mícháš metrický a imepriální jednotky, jinak by to šlo
    BIHARYS
    BIHARYS --- ---
    Mám problém to smontovat...


    OLTSKUL
    OLTSKUL --- ---
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    KAERO: pokud si dobre vzpominam tak cilem tehle hry bylo zneskodnit nepratelskou vysilacku (to na zadech teda nebyly maxwellky ale nejaky kod) a v pripade dopadeni spolknout "kyanidovou" tabletku. Tu predstavovala tableta vitaminu C. Jeden ucastnik ve chvili kdy na nem lezeli 3 clenove druheho tymu ji do sebe kopnul, pak chvili koukal a pak prohlasil "vzdyt to nic nedela?!". Jo, to byly casy...
    KAERO
    KAERO --- ---
    DOTCOM: tak me napada, jestli jste pak delali miss fykos? ze by se treba vyhlasovalo ze vitezi miss maxwelky a druhe misto obsadila miss vlnova rovnice :)
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    KAERO: zajimave, na soustredenich fykosu to melo trochu jiny "aranzma" :)

    KAERO
    KAERO --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam