• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    SJUZNKA
    SJUZNKA --- ---
    ..snad to neni moc OT :)

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SJUZNKA
    SJUZNKA --- ---
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    PJT ELHO_CID NAVARA:

    Kdo hledá, najde rok vzniku 1998, viz http://www.kollinger.cz/mathalysis
    CEAR
    CEAR --- ---
    PJT: Nevím, jestli mi to bude uznáno do vědeckého humoru, ale u nás na FA ČVUT na první přednášce pozemního stavitelství - střechy, někdy kolem roku 2000 začal pan profesor Kutnar rozkreslovat dvě neuvěřitelně detailní skladby plochých střech (pravda, nebylo to klasicky křídou na obrovskou tabuli, bylo to na bílou trojtabuli lihovkama). Používal minimálně čtyři barvy a kreslil dost rychle. Všichni si zuřivě půjčovali chybějící barvičky, snažili se věrně všechno překreslit do sešitů, aby nikomu nic neuniklo. Pan Kutnar po cca hodině dílo dokončil, otočil se k nám a po malé pauze bodl prstem směrem k tabulím:" Tohle si škrtněte, takhle se to už dvacet let nedělá!"
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PJT, ELHO_CID: byl jsem tam někdy právě těch 2002+- a už existovala :)
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    PJT: To bude starší, tu fotku jsem viděl ještě když jsem tam studoval a vylezl jsem 2002. Já chodil na přednášky profesora Míky, ten křídou trochu šetřil, ale nás ani trochu.
    QWIFF
    QWIFF --- ---
    PJT
    PJT --- ---
    QWIFF: RNDr. Jiří Čížek, CSc. přednáška na ZČU (zachycena asi už čtvrtá dvojtabule), myslím někdy kolem roku 2004...

    QWIFF
    QWIFF --- ---
    NASA Scientists, 1961.

    KAERO
    KAERO --- ---
    87HIGHFLYER: jedna je porad jeste v australii, druha nevim, nemecko nebo francie. tak si kup letenku :)

    GAARQ: ano, jak pise GUMBA. jestli si dobre vzpominam, tohle video je celkem dobre popisne:
    World's Roundest Object!
    https://www.youtube.com/watch?v=ZMByI4s-D-Y


    RAGUPKI: uz jenom to pomysleni na tisic kremikovych kouli je draha zalezitost :)
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    GAARQ: Tipuju, ze se plati za to, ze obsahuij (opravdu velice) presny pocet atomu kremiku, co pak vazi jeden presny kilogram ;-)
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    KAERO: Však správně se měří tisíc identických koulí za sebou pomocí pásma na milimetr a pak se to vydělí tisícem, ne?
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    KAERO: k čemu jsou křemíkové koule za tři mega?

    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ARCHIMEDES: chápu, pak by sis mohl tu kouli koupit sám a neotravovat s tim ostatní jako já.
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    87HIGHFLYER: Já chci vidět u sebe na účtu ty tři mega!
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    KAERO: já chci vidět křemíkovou kouli za tři mega!
    KAERO
    KAERO --- ---
    Lidi hledaji vadne obrazky jejich profesi a komentuji:
    #BadStockPhotosOfMyJob - Twitter Search
    https://twitter.com/search?q=%23BadStockPhotosOfMyJob

    Tak jsem to zkusil taky a nasel jsem vtipny obrazek z meho oboru:
    V primarni metrologii zasadne merime superpresne kremikove koule v cene 3 milionu dolaru pomoci mikrometru za tisicovku korun:
    KAERO
    KAERO --- ---
    HWLLFFRDD: Hurr durr, title!:
    "Fixating on this seems unhealty. But in general, the more likely I think a crash is, the less likely one becomes, which is a strange kind of reverse placebo effect."
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    Hurr durr, jsou to grafy, takže to dám rači sem než do komiksů

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam