• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    Pokud je v tom něco vědeckýho a je to k něčemu, hažte to sem. Berem všechno: chemii, fyziku, filozofii, matematiku, psychologii... a další


    Za přílišné a především opakované OT budou dárkové poukazy v podobě RO a ovocných košů s banány.

    Kecy k věci tu nechám, hlavně když budou vtipný. Zbytek mažu.





    Ňáký odkazy... vozte to sem na dvoukoláku a pište to tam hráběma.
    http://wiki.matfyz.cz/wiki/Category:Humor
    http://www.frozen-planet.mysteria.cz/pages/vtipy/m-vtipy.php
    http://fora.tv/2009/11/08/Science_Laughs_Science_Comedi
    rozbalit záhlaví
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    NELLAS: Pokud bude platit nejaky specialni "placatozemni" gravitacni zakon, tak samozrejme muze tihova sila smerovat pro mne za mne treba do Mekky. Kdyz se to spocita pro placatou zemi (disk), tak to vyjde tak, jak jsem psal.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    GUMBA: A proč by gravitace na placaté Zemi musela směřovat do bodu? Stačilo by, aby směřovala kolmo dolů k rovině...
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    Tak ono si taky staci uvedomit, jak by vypadalo gravitacni pole placate Zeme a jake by to melo dusledky: s vyjimkou stredu by vsude byl cim dal strmejsi kopec, stromy by tam rostly nasikmo, atmosfera by par tisic km od stredu uz nebyla dychatelna atd. atd.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Tak mě napadla anketa. Otázka:
    Myslíte si, že naše sluneční soustava se otáčí kolem
    a) Země
    b) Slunce
    c) jiného bodu
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KAMAHL: Sledováním fází Měsíce si sám mohu odvodit, že kulatá Země je pravděpodobnější.
    Odvodit podobným nezávislým způsobem, že
    1) dochází ke globálnímu oteplování
    2) je to špatně
    3) je to vinou člověka(sugestivní obrázky tajících ledovců poněkud kazí nález geotermální činnosti a vliv roztátí plovoucího ledu na hladinu vody si může vyzkoušet každý sám)
    4) je možné to vyřešit
    5) je správné to řešit způsobem a prostředky které jsou nám předkládány(připomínám, že jedním ze způsobů bylo pěstovat řepku na bionaftu a stálo nás to hezký kus pralesa)

    Tedy důkaz na který si mohu "sáhnout" a nemusím tomu věřit jen proto, že to někdo říká, ten mi ještě nikdo nenavrhl.

    Darwinova myšlenka o vývoji druhů mi připadá správná, ovšem v druzích jak je Darwin rozdělil byly po testech DNA nalezeny chyby. Vliv prostředí se ukázal mnohdy významnější než geny.

    Takže zpochybňujme a požadujme důkazy.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Samý „mám pocit“ tady. Google je asi daleko. ;)

    Tady v obrázcích.
    The Facts In The Case Of Dr. Andrew Wakefield - Tall Guy Investigates
    https://tallguywrites.livejournal.com/148012.html
    GORYTHC
    GORYTHC --- ---
    KAERO: Mám pocit že ten doktor snad sám ty svoje prohlášení odvolal, ale už bylo pozdě. Jak se blbec něčeho chytí, tak se nepustí.
    KAERO
    KAERO --- ---
    AUDIAC: ale ne. antivaxx hnuti zacalo jendim doktorem, ktery napsal v sedmdesatkach clanek o tom jak nejaky kluk zemrel po podani vakciny, plus k tomu pridal nejakou pochybnou staistiku. nakonec ten clanek stahli, protoze to ani nebyla vedecka metoda, a ten kluk mam pocit taky asi umrel kvuli necemu jinemu. jenze ten doktor byl silene aktivni a zacal to resit v mediich atd. (veskere informace v tomto prispevku maji znacne velkou nejistotu, ale tak nejak jsem to nekde cetl :) )
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ROBIN_SNNS: JE to 5! :-D
    MHO
    MHO --- ---
    GREATDRAKE: Navíc nezřídka popírají tak nějak všechno "oficiální" dohromady.
    https://video-images.vice.com/...g?crop=0.9998222222222223xw%3A1xh%3Bcenter%2Ccenter&resize=2000%3A*
    GORYTHC
    GORYTHC --- ---
    5!=120
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    HOWKING: Není to 5. Je to 120. Při rovnici bez závorek mají operace násobení a dělení přednost před sčítáním a odečítáním.
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    KAMAHL: ja bych souhlasil tady s rozumnejma
    ale nektery lidi si fakt opravdu myslí, že při letnim času má den hodinu navíc.
    ostatni wtf fakty eliminuju,
    ale na verejnopravni radio snad podam žalobu za jejich "pravé poledne"

    sry za OT, ale svyho casu, kdyz vychazel Hrom, vybornej humoristickej casopis, tak kolegyne povidala - tohle už snad neni pravda ;)
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    NEON5: Podobně začalo i antivaxx hnutí. Bohužel trouba co tvrdí, že je země plochá, nenadělá tolik škody jako trouba, co neočkuje svý děti :(
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    NELLAS: Čekal jsem odpověď: Jo, 5! Nebo Je! :-D
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    HOWKING: Ne, je to 5!
    AMANT
    AMANT --- ---
    HOWKING: ne, je to 5 faktorial
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    230 - 220 : 2 = ?
    Fakt je to 5?
    AMANT
    AMANT --- ---
    JOHANNSTEIN: protoze je jedina, kde zijou lidi. z tech kulatejch planet by spadli.
    NEON5
    NEON5 --- ---
    KAMAHL: jsem slyšel, že to původně začalo jako trolling na 4chanu, nebo kde. A pak se našli lidi, co tomu začali věřit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam