• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    KAERO: Podle této stránky se od roku 2015 snaží s alternativní medicínou habilitovat na MU:
    PhDr. Eva Křížová, Ph.D. | Masarykova univerzita
    https://www.muni.cz/lide/238910-eva-krizova/kvalifikace
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    KAERO: Na evangelické-teologické. Tak už chápu to její zatížení na osobní, nepřenositelný prožitek. Kamarádka tímto ústavém prošla a má problém s rozlišením oběktivní / prokazatelné skutečnosti a osobního pocitu.
    Občas to vede u ní k poněkud obskurním tvrzením.
    KAERO
    KAERO --- ---
    FJERTIL: zajimave je, ze ta Krizova uci metodiku vedecke a vyzkumne prace na karlovce:
    PhDr. Eva Křížová, Ph.D. - výuka
    http://www.etf.cuni.cz/vyuka/v-krizov.htm
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Je to obecně s většinou vědecko-populárních medií stejné. Většinu řídí a redigují sice zapálení, ale nekritičtí ignoranti. Vidím to všude. A ne jen u nás.
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    Jsem měl tuhle pořádný mindfuck, až se mi mozek sevřel v pěst:

    "Současná přírodověda se s těmito systémy poznatků neshoduje a někdy ani nemůže shodovat vzhledem ke zcela odlišným paradigmatům, v jejichž rámci jsou různé medicíny provozovány. Hlavní výhradou vůči alternativní medicíně tedy je, že vědění a principy neodpovídají modernímu vědeckému poznání a že postupy nebyly dostatečně empericky a experimentálně ověřeny. Námitka, že samotná metoda zajištění vědeckého důkazu je dítětem moderní vědecké doby a těžko přenositelná do jiných paradigmat, není brána vážně.
    Žádá se, aby alternativní medicína dokázala svou účinnost stejným postupem jako vědecká, tedy statisticky. Většina alternativních medicín je ale velmi individualistická a osobní. Obvykle neexistují algoritmy řešení přenositelné z pacienta na pacienta."
    - PhDr. Eva Křížová, Ph.D. "Alternativní medicína - diskuse v kruhu" Vesmír 2018/11, str. 640-641

    ... jako žil jsem v představě, že mají ve Vesmíru něco jako věeckou radu, aby takovéhle výpotky poslali hned do... stoupy. Asi jsem se mýlil.
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    tri fabie kulicek
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    A jinak obecně k debatě o fabiích a hřištích - problém nejsou přirovnání a alternativní jednotky. Problém je, když se uvádí jen tyto jednotky a neuvedou se přesná čísla v jednotkách SI. Co by to novináři udělalo, kdyby napsal, že se oddělí "ledovec o rozloze 1700 km2, což je jako polovina Karlovarského kraje". Někteří to tak píší, ale bohužel spousta článků to tak nemá. Vzhledem k tomu, že spousta těch "měr" velké částí těch lidí představu nedá, tak je to kontraproduktivní. Karlovarský kraj, Vysočina či fotbalové hřiště třeba pro mne nejsou užitečné míry. Fabii dokážu vzít v úvahu jako délkovou či hmotnostní jednotku, ale už ne rychlostní či objemovou.

    Jinak si sám taky převádím jednotky SI do něčeho, co si představit umím (kde to jde), ale nemůžu chtít po ostatních, aby si to představili po mém způsobu, když máme jiné zkušenosti. Takže třeba ten ledovec jsou pro mne více než tři Prahy (Prahu mám prochozenou a projetou, zejména pak ty okrajové části a vím, jak je všechno daleko), nebo to je pás dlouhý z Prahy do Pardubic a široký jak pěšky z domova do práce. Ale přeci to nebudu cpát ostatním jako jedinou míru, když si to nepředstaví ani většina lidí v okolí.
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    PISKVOR: tu stezku mohu jedině doporučit. Dá to celkem přístupnou formou slušnou představu, jaké jsou vzdálenosti. Dá se to spojit i s tím, že si přepočteš rychlost světla v daném měřítku - vychází to zhruba na 30 cm/s, resp. 1 km/h, tedy hodně, hodně pomalá chůze.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    koukám na YT na dokumentární seriál:

    "Jedno je jisté. Až znovu vybuchne supervulkán, život na této planetě se změní."

    do toho skočí reklama:

    "Chtělo by to změnu!"
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SULTHAN: No vidíš, tu planetární stezku za Trójou jsem chtěl navštívit! Docela štreka...
    PJT
    PJT --- ---
    ELIJEN: A tak vzniknul mezinárodní systém SI... :-D
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    SIRIEN: Jak jste zacali rozebirat efektivitu jezdni Fabii na Mesic, tak jsem si nemohl vybavit analogii s Teslou a Marsem... ;-)
    Ale nejsem si jistej jak je to s tema SuperChargerama po ceste na Mars...
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    Dnešní fakultní oběžníkový mail:



    Vážení,
    dovolte mi vás informovat o vyhlášení BALZAN PRIZE 2019.

    V LETOŠNÍM ROCE SE CENA UDĚLUJE V NÁSLEDUJÍCÍCH KATEGORIÍ:
    - Filmové studie
    - Islámské studie
    - Teorie parciálních diferenciálních rovnic
    - Patofyziologie dýchání: od základních věd až po lůžko

    Více informací v příloze a na webových stránkách: https://www.balzan.org/ [1]

    Odměna za každou kategorii je 750 000 švýcarských franků.
    ...


    Je to jasné: "Filmový dokument o patofyziologii dýchání islamistů pokoušejících se řešit parciální diferenciální rovnice" - a 3 000 000 švýcarských franků je v kapse!
    DREWDARK
    DREWDARK --- ---
    JVCNC: Ale je, z D1 unikne vetsinou i Fabie
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ERGOSUM: hlavne fabie neni schopna dosahnout unikove rychlosti
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KAERO: Fábie po D1 na Měsíc nedojede protože
    1) D1 není dostavěná
    2) Je to do kopce
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    ELIJEN: a ty si myslíš, že fotbalová hřiště mají pevně dané rozměry? ;-)
    KAERO
    KAERO --- ---
    SIRIEN: jako myslis ze se fabie po D1-zeme-mesic jen hodne rozjede a pak uz tam dojede setrvacnosti? ja si teda myslim ze vzhledem ke konstrukcni rychlosti bude porad bojovat s gravitaci a tedy spotrebovavat znacne mnozstvi paliva a nadrz fabie je celkem mala.
    jo holt fabia neni tesla, starmanovi stacilo zaradit na pridavne rakete plnou vpred a ta jeho tesla to dotahla skoro az k marsu na jedno poradne vykopnuti.

    CHOROBA: tak sorry, ja mel za to ze jsme tady ve vtipech, a ne v rozborech mysleni bezneho pepy ci franty. a jestli ti nedosel ten humorny nadech, tak se priste polepsim.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam