• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    Pokud je v tom něco vědeckýho a je to k něčemu, hažte to sem. Berem všechno: chemii, fyziku, filozofii, matematiku, psychologii... a další


    Za přílišné a především opakované OT budou dárkové poukazy v podobě RO a ovocných košů s banány.

    Kecy k věci tu nechám, hlavně když budou vtipný. Zbytek mažu.





    Ňáký odkazy... vozte to sem na dvoukoláku a pište to tam hráběma.
    http://wiki.matfyz.cz/wiki/Category:Humor
    http://www.frozen-planet.mysteria.cz/pages/vtipy/m-vtipy.php
    http://fora.tv/2009/11/08/Science_Laughs_Science_Comedi
    rozbalit záhlaví
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    ERGOSUM: Aj, teď vidím, že o autopilotovi psal už GILHAD.
    Musel jsem mít ještě zalepené oči, když jsem to četl/psal (v neděli jsem se vrátil domů za rozbřesku).

    Tímto se omlouvám.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GILHAD: SPIKE411: Ne RADILO. Zapneš autopilota a pak mu do toho kecáš. Případně ještě hamtáš na pedály. Disciplina oblíbená u manželek.
    Ostatně to je důvod, proč se autopilot nejspíš neprosadí. Není mnoho větších důkazů lásky než toto snášet a nechat ruce na volantu.
    BTW Automobilky testují režim autopilota, "Když jsi tak chytrý, tak si to řiď sám!" ;-)
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---

    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SELECTOR_IX: V kýblu také nebudou optimálně uspořádané
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    AXTHEB: a co teprve, kdybys to skládal cik-cak (ne čtyř, ale šestiúhelníkově) :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SEJDA: Rubly (7.5g) jsou spíš jako desetikoruna (7.62g). Na jeden metr čtvereční se vejde zhruba 1600 mincí (je 40 mincí do metru), to je 12.2 kilo. Takže na 360 kilo je třeba 30 vrstev, to je necelých 77mm. Metr * metr * mililitr je litr, čili je to 77 litrů, kýbl běžný má 10 litrů, kýbl větší 30l. Takže se můj vtíravý pocit mýlil :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SEJDA: Váhy nebo hodnoty?
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    AXTHEB: samozrejmne nenajdu presnou referenci, ale google si mysli, ze gallon penci je cca 50 liber :D
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    GILHAD: Řadit? V Tesle?
    Navíc zapneš autopilota…
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SEJDA: Mám takový vtíravý dojem, že na 360 kg rubových mincí by stačil větší kýbl
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SEJDA: Ne, myslel jsem toto: mějme krabici a v ní plnou krychli. Objem mincí, které se do krabice vejdou, není plus mínus autobus závislý na tom, zda je ta vnitřní krychle naležato nebo postavená na hraně.
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    ALDARION: rulička rublovek by se jistě vešla i do výfuku
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    BALAENA: To by jistě šlo, jen varuji, že tato metoda nebyla experimentálně otestována bramborovou zátěží. :)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ALDARION: škoda sedadla pro spolujezdce. chce to udělat ohrádku jen na řidičovo sedadlo, ne na obě přední
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    GILHAD: Za predni sedadla vzepres drevotriskovou desku, zadni sedadla nechas doma a (protoze nemas stresni okynko) sypes to tam pootevrenym bocnim okynkem. :) (Kdyz se tak na Horehroni kradly brambory, proc by tak neslo plnit Fabie mincemi.) :D
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    SEJDA: Kdyby to byla Tesla, mohl by v ni sedet ve skafandru :) ale blbe by se mu pak slapalo na pedaly a radilo, takze bys musel mit tu s autopilotem.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ARCHIMEDES: za tento napad bych ti dal 10 palcu nahoru. Akorat problem je, ze bychom to sypali ridici za krk :D
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    SEJDA: Pokud to bude Fabia se střešním oknem, půjde to ní sypat shora jako do pokladničky :)
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    PISKVOR: chapu, narazis na to, ze je jedno zdali mince ulozis do krabice o rozmerech 10x10x10 cm, nebo do krabice o rozmerech 100x10x10cm. Pak te ale musim upozornit na to, ze pro ulozeni stejneho objemu minci, ti mensi krabice spotrebuji i vice objemu i exrta hmotnosti.
    Coz je vlastne i chyba, kterou udelal iDnes, nebot mince zjevne nemohou byt v aute ulozeny volne.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SEJDA: Sklopená sedačka zabírá v interiéru týž objem, jako vzpřímená, jak to pomůže?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam