• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    MHO
    MHO --- ---
    ONDRA_99: Jednou jsme si dali z hecu 1000g steak. Namohl jsem si jícen a týden jsem pak byl vegetarián.
    2SDPERCY
    2SDPERCY --- ---
    MMORT7: jen jsem podoknul fakt že tam může být rozdíl při spalné energii.

    Jakakoli dostatečně popsána magie je od technologie nerozeznatelná.
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    2SDPERCY: Spalné bílkovin je vyšší, ale pokud odečteme energii močoviny která je u člověka na konci a nevyužitá, tak dostaneme přibližně to co u cukru..
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    2SDPERCY: Tak tady mas 1.5 kg (1kg masa) a na taliri :D

    https://i.redd.it/r2y41qbaqjjx.jpg
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Nezoufejte, nepanikařte :)

    2SDPERCY
    2SDPERCY --- ---
    MMORT7: Pozor ale u bílkovin je to víc pokud mluvíme o spalné energii.

    THEMAKARESH: Kilový burger jsme neviděl. Na talíři jsme žádný taky neviděl věčnou jsme je viděl v papíru jak padají do někoho.
    Ale jsou to propočty ze kterých už muže jednoduše dosadit velikost a máš představu jak to je energetické.

    MMORT7: pro přesnost je to
    1 kcal = 1000 cal ≈ 4 185 J = 4,185 kJ
    1 kJ ≈ 239 cal = 0,239 kcal
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    2SDPERCY: A to si ty malé a pěkně velké burgery na talíři vydělil nebo si je viděl na talíři?
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    KAERO: 1 tzv. "kalorie" = 1kCal = 4.2 kJ
    1g tuku = 9 kCal, 1g cukru nebo bílkovin cca 4,5 kCal.

    Takže stačí vysušit a vyextrahovat jednotlivé složky toho hamburgeru a spočítá si to každý sám :-)
    2SDPERCY
    2SDPERCY --- ---
    VANEK: a odpověď na otázku je 42 to není přepočet na kJ
    2SDPERCY
    2SDPERCY --- ---
    KAERO: cca 1 000 000J na 100g tedy na 1 kg to je 10 MJ či 1 gram má 10 kJ.
    Nevím jak velké máš burgry ty vyděl jsem malé a vyděl jsem pěkně velké na talíři.
    2SDPERCY
    2SDPERCY --- ---
    SELECTOR_IX: může to vynásobit ale chtěl bych vidět výpočet krok za krokem. Byl by to jistě ten největší objev zde. Pokud by to bylo správně. Ale asi nemá 2 hyper inteligentní Mišky.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    VANEK: nemůže to vynásobit základní otázkou života, vesmíru a vůbec. známe přeci jenom odpověď :D
    VANEK
    VANEK --- ---
    VANEK: Oops, ujel jsem o sloupec na kalorie; takže to vynásob základní otázkou života a vesmíru -- od 1 do 4,6 MJ.
    VANEK
    VANEK --- ---
    KAERO: No řádově MJ, od čtvrt po něco přes jeden, závisí na tloušťce: https://www.mcdonalds.cz/...19/06/2019-17-06_Chute%CC%8C-sve%CC%8Cta_Tasty_Snickers_Hollandia_CZ.pdf Ale interpolovat z toho čistě masovou placku bych nechtěl.
    KAERO
    KAERO --- ---
    VANEK: a ty to umis? tak kolik ma teda ten hamburger kJ?
    VANEK
    VANEK --- ---
    KAERO: Nauč se číst nutriční informace, nebo dělat back-of-envelope kalkulace (86400 sekund denně krát 100W výkon metabolismu průměrného člověka). U jídla se berou "velké", kilo-kalorie, výživové hodnoty jsou v řádu stovek kcal (tj. 4,2* tolik kJ) na 100g.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Dva zaměstnanci T-Mobile dostali za data (1.2 milionu)zákazníků nejprve přes milion korun a posléze dohromady čtyři roky vězení a blíže neurčenou pokutu.
    Kolik dostane Babiš za data nakupujících a prodávajících z EET?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    JON: ale ne dlouho
    JON
    JON --- ---
    KAERO: ja este navrhuju korekci podle vyzareneho tepla - preci jen ani standardizovani vzperaci nejsou dokonale kuloviti, a pri umistovani do vakua zbytecne drzkujou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam