• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    GORYTHC
    GORYTHC --- ---
    To ste slyšeli, že se teď do potravin bude dávat kromě chemie taky fyzika?
    HOWKING
    HOWKING --- ---

    :-D
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    KAERO
    KAERO --- ---
    ALCATOR: Huste! Mimochodem typek ve videu jednoznacne podporil hypotezu c. 2 (CHOROBA): Grafik to myslel vazne a chape jak to doopravdy chodi
    :)
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    HOWKING:
    87HIGHFLYER:

    Fšichni jste úplně vedle, samozřejmě :-) Autoři těchto grafik byli pouze vizionáři, kteří předběhli svou dobu.

    Tady je video plně funkční smyčky lichého počtu ozubených koleček, která se volně otáčejí:

    Are odd-numbered mobius-loop cogs possible?
    https://www.youtube.com/watch?v=nWQwrU1qUrc
    KAERO
    KAERO --- ---
    GAARQ: na popohaneni mrtveho kone neni nic spatneho, hlavne pokud je sfericky symetricky a ve vakuu!
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    QUARATH: jo je to jako se souhvezdima. mince ma evokovat nekonecnost vesmiru :)
    QUARATH
    QUARATH --- ---
    A co kdyz sou ty ozubeny kola jen 2D zobrazeni a "ve skutecnosti" se nedotykaji...konec koncu zadna perspektiva tam neni ;)
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    87HIGHFLYER: aha, mea culpa. na odkaz jsem neklikl... úplně jsem ten post přehlídnul a přitom tak zajímavý čtení. ach jo... zkusím se vymluvit, že už je pátek :)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    STARE_CASY:
    je to i v tom odkazu co jsem posilal

    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    NELLAS, 87HIGHFLYER: jakou dvoulibrovku? můžete to sem prosím hodit? Mé google-fu si dnes vybralo dovolenou a nic nenacházím. :/
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    GAARQ: Já si to myslel, že se pletou pojmy a průjmy. https://cs.wikipedia.org/wiki/Metafora
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    HOWKING: jedno ze základních provedení analogie, v lidské kognici sloužící obecně jako prostředek komunikace. jen mě pobavila debata o obrázku z příspěvku HOWKING. způsob, jakým je tu vedena, představuje popohánění mrtvého koně. to je například také metafora ;)

    HOWKING
    HOWKING --- ---
    GAARQ: Povedzte Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovom metafora?
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    slüšel tu někdo někdy pojem "metafora"? :D

    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Vážení, přinutili jste mě vytáhnout dvoulibrovku a konečně si ji pořádně prohlédnout.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    SIRIEN: humble pi, comedy of errors. To s ozubenejma kolama je tam taky, i ten priklad s librou - grafik to navrhl spravne, ale motiv byl moc jemnej, tak se tam proste dal ten nefunkcni koncept s nejaky PR vysvetlenim.

    Shodou okolnosti tu knizku zrovna ctu:)
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    KAERO: nějakej týpek napsal knížku o matematických chybách co způsobily nějaké funn faily a v nějaké své přednášce na YT měl tomhle jako ukázku co se stane když lidi nerozumí matematice. (Doufám teď že sem si nepoplet talky a speakery co si beztak ani nepamatuju) Story v pozadí co pamatuju je, že grafikovi to prostě fakt nedošlo ("grafikovi" - nejspíš nějaká úřednice ve školství...)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    87HIGHFLYER: koukam prikladu je tam cela rada:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam