• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    BLACKHEAD: Turbo 6000 = 6000 baudů = 6000 bitů za sekundu = 666 bajtů za sekundu (/9 8+1 kotrolní bit) = 40000 B za minutu = 2400000 B za hodinu = 7200000 B na kazetu (90-tka dvoustopě) = 7031 kB = 6.87 MB na kazetu.
    60GB (moje focení na krátké expozice) / 6.87 MB (velikost kazety) = 9000 kazet (už vím, kde jsem se sekl - dělil jsem 60 GB 8 B ne MB :-) )
    MICRO
    MICRO --- ---
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    HOWKING: Tvoje astrofoceni ma 64TB?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    HNILOB: A proto dělám domácí pizzu zásadně na (obdélníkový) plech... XD
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    KAERO
    KAERO --- ---
    KAERO
    KAERO --- ---
    ARCHIMEDES: ajo, sorry, ja si to poustel behem nudneho online meetingu a skakanim ve videu se mi jaksi nepovedlo zachytit tu podstatu. davam si minus.
    (to jsou ty kolateralni dusledky koronaviru. pri opravdovem meetingu bych si zadne videa nemoh poustet :) )
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    KAERO: Ale přesně o tom Radek Žemlička mluví, mlho :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    VANEK: "exponencialni funkce" a "zlom" jsou antonyma.
    (Posledni dobou to v mediich nejak casto vidim. Furt by lamali funkce, a hned tu nehezci, exponencialni. e rulez!)
    VANEK
    VANEK --- ---
    OMIKRONN: My o vlku, a na FB mi sdílejí
    Kdy nastává u exponenciální funkce zlom a začíná prudký růst?
    https://youtube.com/watch?v=FxmsIUHExjQ

    (Odpovídá správně, ale trvá mu to 8 minut.)
    OMIKRONN
    OMIKRONN --- ---
    "Exponenciální růst je potvora. Nejen proto, že je ke konci rychlý."
    Zdroj: https://www.lidovky.cz/...-mame-mesic-od-relativni-pohody-ke-katastrofe.A200913_180243_ln_nazory_sed
    EKG
    EKG --- ---
    JVCNC: To my, kdyz jsme na zakladce ve vytvarce tvorili vas "Bohy"...
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    VOYTEX: za meho mladi jsme si hrali s kompresi. Trochu jsme to prehnali a vzniknul vesmir a v nem po chvilce planeta na ktere ted machrujes s pazourkem.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    VOYTEX: hral jsem hada na počítači POTAS
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    hahaha! a za myho mlada se delaly zarezy pazourkem do kosti od obeda, prebijejte, feritovi pametnici
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Ten čas letí. Narovnal jsem mámě 5 1/4 a 3 1/2 disketu, CD, DVD. Narovnal to na sebe(tedy částečně :-). K tomu nějaké to povídání o kapacitě. K tomu položil 250M SD kartu. A už tu máme 1T mikrokartu běžně v obchodě.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Klasická audio kazeta 90-tka v turbu 6000 oboustranně dvoustopě nahraná - 8 MB :) Jedno moje astrofocení bych nahrál na 8 milionů kazet. (v podstatě vědecký vtip dnes - už si ani neuvědomujeme, jak moc se to pohnulo dopředu)
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    JANOS: Stavalo se mi s kolegou docela casto, ze jsme tradovali archivy na disketach a ze byl nejakej disk vadnej. Mista bylo malo, takze se obcas stalo, ze kolega necekal na confirm, ze mam vsechny diskety ok. Nicmene kvuli vadnym sektorum na disketach jsme vzycky nastavovali mensi maximalni velikost ARJ casti a kdyz sis pamatoval, jakou hodnotu velikosti a urovne komprese pokazde pouzivas, dalo se to sbalit znovu a vybrat jen chybejici casti - tedy pokud se tam nepripletl nejakej save file nebo podobne... :)
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    XBAHNO: to je aritma colorgraf 512, ne? mel jsem v devadesatkach, svihal jsem na tom v autocad10 vykresy pro celou tridu. hpgl-kompatibilni, sveho casu luxus.
    RAV
    RAV --- ---
    HOWKING: jej, taky jsem byl hrdý vlastník... ale hnede verze
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam