• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    KAERO: Nakonec tahle názvy prvků vznikaly. Vodík z vody, uhlík z uhlí, kyslík z kyselin (živík, hořík), hořčík je hořký, hliník vytavený z hlíny, křemík z křemene, .... :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    Moje děti dnes vyplodily první vědecký vtip. Bavili jsme se s dětmi u pečení o droždí a kvasinkách, manželka řekla že bakterie dělají oxid uhličitý. Já to chtěl dětem zjednodušit a dát důraz na odpadní produkt, tak jsem řekl že "prdí oxid uhličitý". A pak jsem ještě porovnával s člověkem, který prdí "dusík, metan, vodík". Načež nejmenší prohlásíl že "ještě prdíme kadík". Tak jsme si dělali srandu že to je nový prvek kadík, načež prostřední prohlásil "prdek".
    Tedy "nový prdek kadík".
    Já vím, je to pokleslý dětský humor, ale je v tom něco vědeckýho dle zadání klubu :)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    PAN_ILFORD
    PAN_ILFORD --- ---
    JFM: já se teda pokud možno vyhnu palcům v pizze
    KAERO
    KAERO --- ---
    Pizzu musel pojmenovat matematik.
    (Viz znamy vtip: objem pizzy je V = pizza, kde pi = 3.14..., z je polomer, a je vyska.)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    JFM: Pizza v palcích je něco příšerného. Když není na talíři, tak alespoň do ruky.
    JFM
    JFM --- ---
    ROBIN_SNNS:
    HNILOB:
    Já teda hlavně dělám pizzu v SI jednotkách. Pizza v palcích mi moc nechutná a mám z ní nadýmání.
    HOWKING
    HOWKING --- ---

    Anarchista matematik! :)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    BLACKHEAD: Turbo 6000 = 6000 baudů = 6000 bitů za sekundu = 666 bajtů za sekundu (/9 8+1 kotrolní bit) = 40000 B za minutu = 2400000 B za hodinu = 7200000 B na kazetu (90-tka dvoustopě) = 7031 kB = 6.87 MB na kazetu.
    60GB (moje focení na krátké expozice) / 6.87 MB (velikost kazety) = 9000 kazet (už vím, kde jsem se sekl - dělil jsem 60 GB 8 B ne MB :-) )
    MICRO
    MICRO --- ---
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    HOWKING: Tvoje astrofoceni ma 64TB?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    HNILOB: A proto dělám domácí pizzu zásadně na (obdélníkový) plech... XD
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    KAERO
    KAERO --- ---
    KAERO
    KAERO --- ---
    ARCHIMEDES: ajo, sorry, ja si to poustel behem nudneho online meetingu a skakanim ve videu se mi jaksi nepovedlo zachytit tu podstatu. davam si minus.
    (to jsou ty kolateralni dusledky koronaviru. pri opravdovem meetingu bych si zadne videa nemoh poustet :) )
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    KAERO: Ale přesně o tom Radek Žemlička mluví, mlho :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    VANEK: "exponencialni funkce" a "zlom" jsou antonyma.
    (Posledni dobou to v mediich nejak casto vidim. Furt by lamali funkce, a hned tu nehezci, exponencialni. e rulez!)
    VANEK
    VANEK --- ---
    OMIKRONN: My o vlku, a na FB mi sdílejí
    Kdy nastává u exponenciální funkce zlom a začíná prudký růst?
    https://youtube.com/watch?v=FxmsIUHExjQ

    (Odpovídá správně, ale trvá mu to 8 minut.)
    OMIKRONN
    OMIKRONN --- ---
    "Exponenciální růst je potvora. Nejen proto, že je ke konci rychlý."
    Zdroj: https://www.lidovky.cz/...-mame-mesic-od-relativni-pohody-ke-katastrofe.A200913_180243_ln_nazory_sed
    EKG
    EKG --- ---
    JVCNC: To my, kdyz jsme na zakladce ve vytvarce tvorili vas "Bohy"...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam