• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    KAERO
    KAERO --- ---
    BROUKOID: anebo proste muzeme pouzit klasickeho Maxwellova demona, v tomhle pripade spis Fermatova demona. ten jak znamo umi nektere fotony pustit, a nektere zastavit. mozna kdyz mu dost zaplatime, tak bude makat.
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    ZCR: Ne, ne, tím bys rozbil design, že jsou spolu všechny skupiny v nějakém vztahu. Potřebuješ vybudovat alespoň 10 takových trojlaboratoří, lépe 20.
    Ideálně po dvou na různých pracovištích, abys mohl nějak odfiltrovávat vliv ústavu.
    Samozřejmě, že musíš ještě jako kovariátu vzít osobnost vedoucího laborky - viděl bych to minimálně na dělení do tří psycho-skupin, tj. egocentrický megalomaniak, světospasitel a ten, co to dělal celou dobu jako jeho školitel a tak to po něm podědil.

    Navíc tohle bude jen vstupní pokus. Ten pak bude navazovat druhá fáze, kde část laborek bude věřit tomu, že je financuje ERC a druhá, že GAČR, a ty budeš moct porvnávat vliv jaký bude mít nějaký vnější impakt, jako třeba snížení hranice pro investice o 15 tisíc během běhu projektu.
    MHO
    MHO --- ---
    SHEALA: uznávám, v náboženské oblasti má mé vzdělaní značné mezery. Zjevně jsem si roli duchovních vůdců idalizoval na základě skandálů v katilické církvi a naučně populárních článků o Guru Járovi.
    BROUKOID
    BROUKOID --- ---
    HOWKING: barevny osvetleni a zrcadla vyladeny na propousteni pouze jedny barvy.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ZCR: :D
    ZCR
    ZCR --- ---
    HOWKING: navrhuji kompromis, na kterém vyděláme všichni: n ---> ∞, t ---> ∞
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Jak by to asi dopadlo, kdyby se za to okno místo další skupiny dalo zrcadlo a za další okno další tak aby skupina koukala na sama sebe (aniž to ví). :D
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ZCR: Ne. Počet skupin se supluje cykličností. ne n-> ∞, ale t-> ∞
    ZCR
    ZCR --- ---
    ROBIN_SNNS: to je zásadní otázka, ale dovolím si upozornit, že pokud od tří skupin přejdeme ke čtyřem, výsledky se nejspíš zpřesní - takže se přímo nabízí přejít k pěti, šesti atd. Čili k pravdě se jistě dostaneme, pokud n ---> ∞
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    QWWERTY: Tak nějak si nedovedu představit jednosměrná zrcadla bez rozdílu osvětlení místností.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    QWWERTY: Bylo by zajímavé porovnat v čem by se lišily závěry každé z těch tří skupin...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    BAKTA
    BAKTA --- ---
    PAN_SPRCHA: Mas pravdu. Nicmene to nebrani plochozemcum prichazet s novymi ideami, jak je to mozne... Nekteri napriklad tvrdi, ze tim, ze Zemi prezentujeme jen jako jednu z miliard planet v jedne z miliard galaxii. Ba dokonce s moznosti existence i jinych mist, kde je snad inteligentni zivot lidem bereme jejich vyjimecnost a zakryvame tim existenci Boha.
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    ROBIN_SNNS: cedník ze santropé?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    KAERO: Když už je řeč o věřících, jeden vědec si víru vymyslel:
    Létající špagetové monstrum – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/L%C3%A9taj%C3%ADc%C3%AD_%C5%A1pagetov%C3%A9_monstrum

    A někteří u nás to dokonce berou tak vážně, že se na občanku fotí s cedníkem na hlavě:
    Fotografie s cedníkem :: Pastafariani.eu
    https://www.pastafariani.eu/bojujeme-za-sva-prava/fotografie-s-cednikem/
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    MHO: šmárjá, chápu tvoji logiku, ale ty je nemáš šukat, ty jim máš nabizet produkt, za ten vydělat peníz, za peníz nakoupíš drogy/auta/intelektuální literatury, na ty sbalíš pařmenky/basic bitches/intelektuálky ... :)
    MHO
    MHO --- ---
    KAERO: dekuji za podporu, ale byl jsem na pane Bendove prednasce osobne spolu s dalsimi zrudami z okouna. A ty verici jsem videl nazivo. Jsou to padesatilete, zivotam znavene bydlenky (tenkrat byl ovsem miminazar jeste neznamy) a opravdu si je pan Benda muze nechat. Vsechny.
    KAERO
    KAERO --- ---
    MHO, ARCHIMEDES: Tohle ma myslenku. Nechcete to zacit ve velkem prpagovat a prevzit A. Bendovi vsechny verici? Samozrejme ze z Bendy by se udelal nejaky prvni prorok, ale uz na odpocinku, a vy byste byli 2. a 3. Pry to dost nese.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    NELLAS: mělo mi dojít že chyba je u Nyxu a ne u mě a že to mám přestat mačkat, má omluva.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    ARCHIMEDES: sakra
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam