• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HOWKING: jestli ono nebude soucasti problemu to, ze tyhle zmenseniny s JPG kompresi vzdycky evokuji tohle:

    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Navíc kdyby to bylo historické, jak se autor snaží naznačit, tak v té době to jistě nebude "olde" - takže další fail, co ničí dobrý vtip.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    KAERO: Nemám rád ftipy v nihž se uvádí očividné. Podle mě to zabíjí. (ano myslím si, že autor měl dobrý nápad, ale rozvedením to pokazil :D)
    KAERO
    KAERO --- ---
    HOWKING: ech... Ja treba nemam rad upravovani cizich obrazku, neboli "vzdy jdeme az k puvodnimu zdroji", zeano. Navic pismo a styl toho nadpisu je soucasti vtipu, neboli "cizi myslenky prezentuje vzdy uplne". Nizke rozliseni obvykle spis nastve, rozhodne nikdo neocekaval konstrukci typu "male rozliseni vas donuti premyslet a tak vas pozvedne", spis to vnimam jako "nenamahal jsem se dohledat puvodni zdroj a poradne rozliseni". Ale minus jsem ti nedal, za to mi to nestalo :)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Tak já mám dva mínusy proto že jsem spoléhal na to, že vás víc pobaví, že tam nebude jak pro hlupáky napsáno co to je, ale užijete si radosti z vlastní dedukce? (jsem fakt ve vědeckých vtipech?) Zdá se že víc potěší obrázek co vysvětli do mrtě po lopatě celý vtip. :-( (ano, nadpis pro debily jsem smazal úmyslně - dostal jsem se ke stejnému zdroji s nadpisem, ale doufal jsem v jistou mentální úroveň)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    QWWERTY: tipnul bych si na "Here"
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SIRIEN: prvni slovo nedekoduju
    "... be solid", "... be not solid", "... be transition"
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    HOWKING: em... rozlišení? Co tam sou ty popisky?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    QWWERTY: plus za nadherny tvar "yote" = D
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    entomology

    "i stepped on it, i'm so sorry, it was dark out and the specimen was very small"
    "Impromptu dissection was performed under less-than-optimal lighting conditions."

    "the little fucker bit me and I yote it into the undergrowth on reflex"
    "Specimen was removed from the study pool due to abnormal interaction responses."
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    NELLAS: Ne tak docela. 1kg hmotnosti je pořád 1kg hmotnosti ať jsi na jakékoliv planetě. MHO to vysvětlil, že tím asi mysleli gravitační sílu na jednotku hmotnosti.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    KAMAHL: Pozemské podmínky jsou popsané tím bílým písmem na hnědém pruhu, ne?
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    PAN_SPRCHA: v améru nikdo
    MHO
    MHO --- ---
    Ok, stydím se a za trest jdu vážit našeho psa.
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    VOMAJDA: hele, nehaň vzdělávací hry pro děti!
    Zrovna jelen evropský ani kosatka v kartičkách nejsou!:))

    MHO: už jsi to dlouho nehrál, co? ;)

    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    MHO: taková laň jelena evropského může vážit klidně kolem 150 kg. Tolik ke vzdělávacím hrám pro děti.
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    MHO: velký (červený) klokan 2m vejšky a 90 kilo kolego, běžně, někteří i víc A skáče se jim velmi dobře. Tolik ke vzdělávacím hrám pro děti.
    MHO
    MHO --- ---
    KAMAHL: znamená to, že někoho bavilo umísťovat fotky zvířátek na fotky planet. Nějaká přesnost nebo smysl mu v tom nemohly zabránit.

    Když pomineme obligátní záměnu hmotnosti tělesa a gravitační síly působící na těleso, tak i ty zvířata jsou blbě. Namátkou:
    - Navíc nevím co je to přesně za zvíře na Saturnu, ale většina gazel, srnců a podobných váží mnohem méně (tak 20-30kg). Dokonce překvapivě méně proti běžné intuici, ale díky tomu umí běhat těmi šílenými skoky.
    - Klokan to samý. 80kg? To by si moc nezahopsal.
    - Naopak 1,5tunová kosatka je spíše malá samice. Většinou je to tak dvojnásobek
    - ...

    (tyto znalosti jsem získal opakovanou hrou deskovky Fauna s mými dětmi. https://www.fantasyobchod.cz/fauna-deskova-hra . Byť jsem biologii nikdy moc nestudoval, tak jsem díky ní schopen s velkou přesností tipovat hmotnost, výšku a délku ocasu mnhoha zvířat. Nikdy nevíte, kdy se podobná věc může hodit.)
    KURE
    KURE --- ---
    KAMAHL: záleží jaká váha :) když to bude decimálka tak všude ukáže stejně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam