• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    ZONICEK: Stejně ten pocit mít Boha v hrsti, že musí na slovo poslechnout kdykoli si zamaneš i když ho vůbec netěší dělat ... :)
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    SALVATOR: Vždycky když v mobilu pouštím aplikaci SS Helper, tak přemýšlím, jestli ten název byl autorův záměr... ;-)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    PRAASHEK: Věřím, že kdyby se to psalo SS disk, že zrovna tobě by se to líbilo.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    ZONICEK: to zabije i když řekne SEO.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    TRILOBYTE: no ono do "D" znamená "drive", disk bys hledal v SSD marně
    KURE
    KURE --- ---
    TRILOBYTE: tp ne, ovšem Le Dioda je super.
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    Já vždycky říkám, že když někdo řekne SEO optimalizace, tak bůh zabije štěňátko...
    TRILOBYTE
    TRILOBYTE --- ---
    PRAASHEK: Zase SS disk neni uplne idealni :).
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    ERGOSUM: takových je. Třeba SSD disk nebo LCD displej.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BTW Už jsem slyšel i "svítivé LED diody". :-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Copak zeměpisné názvy. Ale takových "LED diod" se už asi také nezbavíme.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    KAERO: občas se něco najde:

    BBC. The Story of Maths. The Language of the Universe
    https://www.youtube.com/watch?v=pb0MSMGSIeY
    KAERO
    KAERO --- ---
    HOWKING: srovnatelne proste nejsou. Z extreme engineering jsem videl cast jednoho dilu, kde popisovali problemy proudeni vetru kolem kulatych struktur a vznikajici kmity, spolu s popisem potlaceni nebo posunuti rezonancni frekvence. Sice to bylo vsechno popsano bez rovnic, ale byla to pomerne odborna zalezitost. Pocitani 2+2 je rozhodne na jine urovni, a z matematiky nic lepsiho jsem v telce nevidel. Ty jo?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    87HIGHFLYER: To nerozporuju. Já jen, že ty úrovně matematiky, fyziky a techniky v tv jsou srovnatelné.
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    Já mám rád třeba 3Blue1Brown - za mě by klidně mohl běžet v telce, člověk s maturitou by měl být schopný ho chápat, je to spíš o mentalitě.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    HOWKING: Zas na druhou stranu, dost dětí právě takovéhle pořady a encyklopedie k té fyzice pro "neblbečky" dovede :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    HOWKING: no tak to zas tak neshazuj. nebo ocekavas ze hodinovy porad o cernych dirach nebo o staveni mostu zacne hromadou rovnic o 4 prostoru nebo youngove modulu? Kdezto porady o matematice treba ve stylu Veritasium (youtube) v televizi proste nejsou.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    KAMAHL: Ono to má sice pro techniku a fyziku bobastičtější přebal jak pro matematiku ale je to úplně stejně nenáročné. (technika a fyzika pro blbečky)
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    AUDIAC: (z wiki:) Torpenhow, Cumbria, England, supposedly meaning "hill hill hill", exaggerated into an (unsubstantiated) "Torpenhow Hill = hill-hill-hill hill" for effect;[19] it may only be a single tautology, torpen expressing "the top or breast of a hill" (rather than "hill-hill"), with the tautological addition of Old Norse howe (haugr) "hill".
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam