• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    ASNEK
    ASNEK --- ---
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Finding X | A Mathematical Short Film
    https://www.youtube.com/watch?v=MGp77CmhhLw
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    x=10
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    OZYMANDIAS
    OZYMANDIAS --- ---
    OZYMANDIAS
    OZYMANDIAS --- ---
    VOYTEX: No jasně "oška" = posádková ošetřovna. Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande.
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    OZYMANDIAS: ale ja psal o lekarskym teplomeru.
    Kazdopadne jsme uz delsi dobu OT
    OZYMANDIAS
    OZYMANDIAS --- ---
    VOYTEX: Zásadně ťukáním, zkus si na "ošce" jen tak švihat teploměrem ;)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    AXTHEB:
    ± 1 C je takova odchylka ze z vlastnosti rtutoveho teplomeru, bych usuzoval ze je rozbity, nebo zmetek uz z vyroby. Mozna tak ± 0,05 C (zalezi na velikosti a rozsahu stupnice). Jakykoliv dalsi mereni je takovym teplomerem dlouhodobe neduveryhodny. Kontrola bublin/poruseni rtutoveho sloupce je bez debat.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    AXTHEB:
    to je z ranku "jsem linej merit/neni cas, tak tam napisu odhadem, jako by to asi melo vyjit"
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Je potřeba utratit Číňany, shodli se křečci. Prokazatelně přenášejí Covid-19, který by mohl být třeba přenosný i na křečky. To zatím nebylo pozorováno, ale jistota jistota. Všichni kteří si po 22.1.2021 pořídili děti je musí odevzdat křečkům.
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    KAERO: bublinku jsem nekolikrat resil jako nemocnej harant, kdyz mi upadl na zem a vytvorila se. Spis nez spravnosti poklepu byl uspech danej poctem pokusu a intenzitou. Svihnutim to slo lip nez tukanim IIRC. Taky jsem videl bublinku ve spodni casti, dostat ji kapilarou nahoru zahrivanim o topeni trubicka nevydrzela. ups :))
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    KAERO: Prostě na něj fixou napíšeš "delta -1 stupeň" je opraveno ;D
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    KAERO:
    Ok, dekuji za odpoved. Smysl kalibrace chapu, jen sem nikdy nevidel ze by nekdo kalibroval rtutak.
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAGNAROK: tak obecne se muze pokazit cokoliv. u kazdeho pristroje musis mit cas od casu novy kalibrak, abys vedel ze ta data predtim mela smysl. kdyz si nechas pristroj overit po 50 letech, a nevyjde, tak zahodis 50 let mereni.
    U rtutaku se muze stat ze se objevi bublinka ve rtutovem sloupci, a lidi si toho pry casto ani nevsimnou. je to opravitelne 'spravnym' poklepanim. A osobne jsem videl rtutaky, kterym se uvolnilo upevneni stupnice, to uz asi opravitelne moc neni, leda ze by to sklar otevrel a zas zatavil.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    KAERO:
    to se pak rtutovej vyhodi, pokud je mimo, nebo se odectene data upravujou? Mel jsem dojem ze kalibrovat ani nejdou tak aby se dala odecitat primo hodnota vizualne, jen overit spravnost mereni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam