SULTHAN: tenhle pokus s CMOS znam a kosmici jsou po cely fotce, autor montaze si evidentne predstavuje, ze se gama zareni da ostrit cockou :))
Za dalsi, aby bylo tolik zasahu v bezny expozici pul metru od zdroje by vyzadovalo prikon minimalne cely graye/Sv tj stovky rentgenu za h, dle plochy cipu a citlivosti. Podobne brutalni zdroj navic tvor i hodne carek, ne jen tecky. Bily pixely vznikaj taky. Zas ale cip od cipu, cim jemnejsi maska, tim vetsi pravdepodobnost zasahu vedlejsi bunky. Von kdyz se rozehraje ten relativistickej kulecnik, tak chvili trva, nez u vsech zucastnenych opadne excitace.
Kazdopadne verim, ze takova fotka je IMHO mozna s memorabili z Cernobylu, pokud by nejaky tydyt odnesl kus paliva napr. ted po tom minometnem cviceni v Pripjati
https://nypost.com/2022/02/04/ukrainian-soldiers-drill-near-chernobyl-amid-russia-invasion-fears/Nebo kdyby nekdo rozdloubal tu plutoniovou baterku, co je meli soveti v majacich :)
XCIDER: Obecne sensory jsou hodne rozdilne citlivy. Tak horkej vzorek jako mas jsem nikdy nemel, ale pomuze sundat objektiv, pytlik se vzorkem prilepit na krytku tela fotaku (zvenku / zevnitr hehe), a nastavit vyssi ISO. Ale nejdriv bez vzorku poridit hodinovej dark frame, abys nasel ISO od kteryho uz centrum fotky nesumi, okraje prakticky dycky (temny proudy etc). Pokud neumoznuje hodinovou expozici, tak video s fixnim ISO a v kompu se pak musi provest integrace a oriznuti falesnych zasahu pri okrajich.