• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    MHO
    MHO --- ---
    HOWKING: hele vtip to neni, ale konrétně tyhle věci pěkně řeší Greg Egan v různých knihách / povídkách.

    Třeba konkrétně povídka o 1:1 náhradě mozku je v:
    Axiomat - Greg Egan | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/axiomat-15395
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SEJDA: tvoje varianta zni, jako ze s vynalezem teleportu budeme moci realizovat soylent green a zaroven se nikdo nebude tak moc ptat, kam ti lidi mizi
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    HOWKING: protoze je v podstate zakazane vytvaret odpad, nesmi se teleportovana tela zahazovat, ale musi se sekundarne vyuzit = budou predana kanibalum. No a protoze se teleport vlastne silne podoba replikatorum, bude nove telo v cilove stanici napadne podobne chutnat jako palacinky nebo steak.


    BLACKHEAD: Hokinguv velky tresk .. na vtip teprve dojde.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    BLACKHEAD: To záleží na každém čtenáři. Volba je na tobě :D
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    konkrétně to byl tom raiker
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    HOWKING, HOWKING, HOWKING, HOWKING: A ten vtip je kde?
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Při nehodě transportéru se stalo že existoval subjekt na startovní pozici i na cílové, což znamená že tě transportér zničí a vytvoří znovu.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Pokud budou postupně nahrazovat každý můj neuron procesorem se stejnou funkcí. Budo to na konci výměny já, nebo moje kopie? Co bude uprostřed? Nezamije mě už první vyměněný neuron? (A jelikož mi neurony v mozku umírají neustále, neumírám neustále? Jsem to já, kdo byl před okamžikem? Žiju vůbec?) :D
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Pokud mé vědomí zkopírují do stroje, budu žít věčně, nebo jen moje kopie?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Nebo pokud tam ty atomy pošle a složí mě z nich tam. Zabil a složil kopii, nebo jsem to já?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Pokud mě Scotty rozebere na atomy a jinde mě z jiných atomů složí. Budu to já, nebo mě zabil a vytvořil moji kopii?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    QWWERTY: Není vtip. Vážná úvaha!
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---


    FANFAN
    FANFAN --- ---
    PAN_ILFORD: Černomirdin - Madam kyrý rozbíjí atom, už zase.
    PAN_ILFORD
    PAN_ILFORD --- ---
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    Koupil jsem si skleník, jehož půdorys má tři prostorové rozměry. Očekávám, že kurýr přiveze teserakt :D

    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    KAERO: Tři úchopové body jsou naprosto přirozené...a ten zdánlivě iracionální kus navíc by z toho udělal reálně použitelnou věc.
    KAERO
    KAERO --- ---
    No, na jednu stranu jsem rad ze mame 10 prstu a (obvykle) pouzivame desitkovou soustavu. Na druhou stranu, kdybychom meli pi prstu, tak by se nam lip pocitaly vsechny uhly a faze a tak vubec.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    KAMAHL: informaticky je to 0000 0011 1100 0000, coz mi pripada jako konecny zapis ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam