• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    ID ZETOR_13 filozofuje v dětských perlách (https://nyx.cz/discussion/12599/id/56362493):
    "teorii detskych cernych der teprve zpracovavam. Uz je mi jasne, ze poziraji cas, energii i penize, nemluve o prostoru ktery neustale zabiraji. Snazim se prijit na nejake rozumne rovnice. Ale po 6 letech vyzkumu jsem dospel k jedine konstante: VSE. Nicmene ve vicedimensionalnim prostoru musi existovat duvody, proc ty parazity proste nevyhubime. Jen neni nejsnadnejsi v teorii superstrun definovat takove veci jako je roztomilost, laska, touha po dustojnem duchodu..."
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    ZCR
    ZCR --- ---
    V77: vidíš, ještě jsem vlastně zapomněl na lutecium, to je od Paříže, a je taky dost na hovno
    V77
    V77 --- ---
    ZCR: kde byla Francie, když byli Galové před branami Říma?
    Prosím nespojovat Ga a Fr.
    CHAOS_RK
    CHAOS_RK --- ---
    SHEALA: neni to ten prasek, co snupou priznivci micovych kolektivnich sportu, nez jdou na stadion?
    NOHOUS
    NOHOUS --- ---
    QWWERTY: to je top
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    SHEALA: To si pleteš, ze Skandia se vyrábí jedna značka náklaďáků.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ZCR: jasně, ale když nemáš galium, dáš tam francium
    KAERO
    KAERO --- ---
    ZCR: ted, ted jsem o tom skandiu cetl: "plátky tantalátu skandia a olova":
    :: OSEL.CZ :: - Nové elektrokalorické tepelné čerpadlo překonává klasickou klimatizaci
    https://www.osel.cz/13190-nove-elektrokaloricke-tepelne-cerpadlo-prekonava-klasickou-klimatizaci.html
    ZCR
    ZCR --- ---
    SHEALA: co si z těch protonů, neutronů a elektronů v pytlíku sestavíš, takový prvek máš!
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    ZCR: nevyrábí Ikea ze Skandia nábytek?
    ZCR
    ZCR --- ---
    SHEALA: ono je vlastně vtipné, že zrovna ty dva prvky, které se jmenují po Francii (francium a gallium), jsou jeden na hovno a druhý velmi užitečný. Člověk by čekal, že budou na hovno oba.

    (Co si pamatuju, tak když odhlédneme od těch radioaktivních, co většinou ani nejsou dostupné v makroskopickém množství - Pm, Ac, At... - tak hodně na hovno bývalo skandium, ale mám dojem, že už taky k něčemu je... )
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    QWWERTY: zjistila jsem, že vědkyně, co to objevila, to chtěla nazvat Catium, protože je to nejvíc elektropozitivní kationt ze všech prvků.

    Zatrhla jí to supervizorka (Irena Joiliot Currie) protože měla obavy, že by název Catium připomínal kočku.

    Jako chovatelka koček nechápu, co je špatného na tom, když název prvku připomíná kočku, ale co už.
    ZCR
    ZCR --- ---
    CERMI_FOX: jmenuje se to gallium a je to po všech stránkách užitečnější než francium. Francium je na hovno.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    QWWERTY: jasne,ale zas na teplotu tani 27C, hezky blizko teplote tela, to by slo, kdyz se odmysli radioaktivita, pouzit treba do kremu misto palmovyho oleje?
    ZCR
    ZCR --- ---
    ZETOR_13: The true exercise in futility: FrAt
    ZETOR_13
    ZETOR_13 --- ---
    ZCR: Ja si predstavil scenku, jak studentik prijde do laborky s tim, ze ho jejich prace fakt zajima, ma pripravenych nekolik temat, jenze kazde mu smetou ze stolu: To uz tu nekdo dela, to je prekonane, to by bylo moc drahe, moc malo narocne, prilis narocne, malo specificke, prilis specificke... No a tak se nesmele zepta, co by tedy navrhovali, ze ma opravdu velky zajem a ze vezme cokoliv. No, v tom pripade, by tu bylo Francium, s tim uz si leta nevime rady, protoze je to fakt svine, ale kdyby se to nekomu podarilo alespon natuknout, tak z toho koukaji granty, mozna i nobelovka...

    Pokud je to vysledek celozivotniho dila, tak doporucuji misto trolleni wiki, tesat jako epitaf na nahrobek...
    ZCR
    ZCR --- ---
    ZETOR_13: že je francium naprostý šit úplně na hovno člověk zjistí dávno před tím, než si vůbec vybírá téma... spíš bych řekl, že jsou to výsledky celoživotního zájmu a napsal to nějaký ubohý profesor, který se tou sračkou zabýval celý život a má o něm papery i v Nature.
    ZETOR_13
    ZETOR_13 --- ---
    QWWERTY: To vypada, ze nejaky ubohy postgrad nekde zjistil, jak blbe tema si vybral pro diplomku... :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam