• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MYSTICTURTLERoad Trip - cestujeme po 4 kolech
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    TPA: Buzludža - dá se vlézt dovnitř?
    TPA
    TPA --- ---
    Něco z léta když jsme objížděli balkán. Bylo to na měsíc a skoro celé mimo dálnice.
    Dropbox - select
    https://www.dropbox.com/sh/qmjzo68t4e1p8nu/AAACWTV0LPMYYOf7TmR73Pioa?dl=0
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    CUBULA: Tak pochopitelne je dobre si udelat domaci ukol...
    CUBULA
    CUBULA --- ---
    na dálky je vždy nejlepší sednout k pc, vypsat a našprtat velký města přes nebo okolo kterých se pojede, plus pro jistotu i čísla dálnic, ovšem když zabloudíte do nějakého města, které neznáte je navigace dobrá věc
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    AMENOPHUS: bojim se toho, ze az jednou americani cvaknou vypinacem, tak se udelaj velky fronty na mapy a vsichni budou desne bloudit protoze uz davno zapomneli jak se to pouziva...

    Pokud jde o bezny denni pouziti, je to proste nepohodlny, to je cely, ale taky ho pro jistotu mam, v nekolika outdatovanych edicich teda...
    AMENOPHUS
    AMENOPHUS --- ---
    TABORACEK: Treba autoatlas!
    FILTHY_SAD_EMO: Moje nejoblibenejsi autonavigace je poctivy papirovy Michelin. ten vam nic takoveho neprovede. Pokud se to presto stane, clovek muze proklinat leda tak svuj orientacni nesmysl aspon se uci :)
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    TABORACEK: jen jsem to zkoušel, normálně používám igo primo s nějakýma kradenýma mapama a ta je flawless.
    Ale není s tím taková sranda jako s tímhle.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: To mas z tech experimentu, kdyby sis koupil neco normalniho...
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    tak mám návod na pěkný roadtrip. A klidně i po částech světa, kde si myslíte, že to už znáte.
    Navigace here drive+ od Nokia. Je zdarma včetně offline map.
    Jeli jsme Plzeň - Středohoří a zpět. Tak moc jsem snad nikdy v životě necouval. Auto si sáhlo na limit a moje řidičské schopnosti taky. Ta navigace je úplná píča. Nebo ji programoval retard, nebo někdo s velmi vytříbeným smyslem pro humor. Kvůli úspoře 2 km jsme jeli třeba o půl hodiny dýl, skončili v lese, asi 7x najeli do různých závor, polních cest, dvorů, obcí, opevněných statků a podobných srand. A to jsem měl nastavené, ať se vyhýbá nezpevněným vozovkám. A neměl jsem nastavenou nejkratší, ale nejrychlejší trasu. Fakt byla sranda. Třeba když jsme ve statku (sic!) zablokovali kombajn s nasazenou lištou a tak.
    Takže na roadtrip stopro doporučuju, pokud se někam potřebujete dostat rychle, tak stopro nedoporučuju!
    COCA
    COCA --- ---
    Ahoj, nemáte nebo nevíte někdo o někom, kdo by jel do Chorvatska směr Dubrovnik 30.7. zpět 7.8.2014, a volná místa v autě, máme domluvené (zaplacenou zálohu) ubytování v Gradacu, takže popŕípadě jen sem nebo poblíž? Jsme 3, Já, źena + náš syn 3,5roku (sedačku máme).
    Náš odvoz neočekávaně ochořel. :(.
    Díky všem za ochotu.
    4PTO
    4PTO --- ---
    BANANABOY: Vsiml jsem si nabidky. Ale vedel jsem ze letos budu jen po Evrope, vidim to na 2015 tak mrknu aspon na blog ;)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    4PTO: a denicek k tomu vyletu nekde nemas? Jinak slusna zabava, jen skoda ze mam zavazky:(
    4PTO
    4PTO --- ---
    TABORACEK: Koupil v Kanade a prodal zase v Kanade, jednodussi administrativa nez v USA
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    4PTO: Auto jste koupili (ergo tam zijes) nebo pujcili?
    4PTO
    4PTO --- ---
    Kdyz uz jsem narazil na fotku.. Tak prihodim sem kam patri..18000 podzimnich km kolem usa. 3 mesice takze zadna honka. :) moc fajn trip..

    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    Před Vánocema nás čeká zhruba 4-6denní automobilový přesun New Orleans - Washington D.C. Spaní po motelech.
    Zatím mám v plánu jen Blue ridge parkway a Skyline Drive (pokud budou dle počasí otevřené). Co ještě nevynechat? Chtěl bych to ale opravdu formou roadtripu, takže žádné celodenní zastávky, ale spíš juknout a pokračovat. Ať nám zůstane víc času na NY a okolí.
    NATOTATATEKK
    NATOTATATEKK --- ---
    Čau, poradíte mi prosim nejlepší a nejekonomičtější cestu z Prahy do Malagy pro jeden osobák a obytňák se zapřaženym karavanem (dohromady asi 400kg přes 3.5t) ??
    Zatim mi příjde nejlepší jet po dálnici směr Strasburg-Lion-Barcelona-Valencie ... ale řikám, si jestli neznáte někdo lepší trasu, kde bych moh třeba ušetřit za mýto pro obytňák ( nevim kolik to dělá, ale řek bych že dost)

    Nebo neznáte nějakej dobrej plánovač tras s kalukulačkou? jinej než viamichelin kde najde udat typ auta a spotřeba.

    Moc Dík
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    AMENOPHUS: jo, beru zpět. Pokud myslíš jet po dálnici až přes Makedonii a vjet do Albánie z východu, rychlejší to bude. Já jsem nějak automaticky počítal s cestou ze Srbska přes Montenegro a vjíždět do Albánie ze severu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam