• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IORETHKřížková výšivka
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Vražda účtu
    www.needleart.pl
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    IORETH: :D
    prosím tě, nemohla by ses jich ještě poptat, jestli jim neříká něco bubínkový, struhadélkový nebo pupínkový steh? Je jasné, že se to dělá na rámu a na počítané niti, mělo by to být výřezovou technikou, tedy nějaké nitě se vytahují. Ale víc už se mi fakt nepodařilo zjistit :(

    Děkuju
    IORETH
    IORETH --- ---
    NATHAELEN: upřímně, taky z toho nejsem moc moudrá :-)
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    IORETH: ahoj, díky, ale tomuhle vůbec nerozumím :o) každopádně si ale nemyslím, že by ty staré vyšívačky dělaly každý uzlík zákrutou na tužce :D I tak moc děkuju
    IORETH
    IORETH --- ---
    NATHAELEN: Tady je reakce na tu druhou variantu:

    "Ty vyšívky - nejsou ty stehy vidět. co tak udělat několik zákrutu (na tužce) a pak už tradiční dírku smykovacín stehem a propíchávat do toho kolečka.Tu mřížku nerozpoznám.Otočené nitě vodorovně a svisle?

    Zákruty - no myslím otočit okolo tužky - dookola (přízi) - kolečko s příze :-)"
    IORETH
    IORETH --- ---
    NATHAELEN: jasně :)
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    IORETH: mohla bych poprosit ještě o jeden? Získala jsem fotku novější verze, která nemá tak výrazný ten uzlík. Přesto jsem ho nedešifrovala :(


    moc děkuju
    IORETH
    IORETH --- ---
    NATHAELEN: ještě by to mohlo být něco jako "diamond eylet", ale to je podle googlu podstatně placatější.
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    IORETH: moc děkuju :o) Dostala jsem ještě nějaké tipy, tak možná se na tohle vykašlu a použiju novější typ uherskohradišťského zdobení. Tam je to střídání krokvičky, saténového stehu a obyč uzlíkového :D
    IORETH
    IORETH --- ---
    První polovina alegórie zemského elementu :)

    IORETH
    IORETH --- ---
    Anděl podle staré předlohy. Dokončila jsem to, i když bych tu předlohu nejraději překopala od základů.
    IORETH
    IORETH --- ---
    Dlouho jsem se nechlubila :-)

    Polštářek pro dceru, zadání znělo "modrej".


    Polštářek pro syna. Chtěl allosaura, takže je to allosaurus, jasný!? :-))


    A hotová díla:
    IORETH
    IORETH --- ---
    NATHAELEN: Tož konkrétní odpověď nemám... Přeposílám jednu reakci, možná z toho po prohnání googlem něco vypadne.

    "No kopečky
    dělám něčím co se jmenuje Rhodes - ale ten nemá uprostřed dírku.
    Možná, že by se to dalo udělat jako husté alřírské očko, kdyby byl silný materiál nebo k tomu přistoupit jako k rišelié - udělat čtverec tlustou nití a přes to to očko, aby to bylo vystouplé.
    Nebo Jessicu."
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    Ahoj, mám další dotaz - pracovala jste prosím některá s lesklým kordonetem? Ať už při vyšívání nebo háčkování. Jde mi o to, že přestali vyrábět barvy které potřebuju (sytě žlutá, tmavě modrá, tmavě fialová, tmavě zelená). Jde mi o to, jestli mi neporadíte, čím to nahradit. Perlovka a další vyrábí správné barvy, ale jde mi o to, aby to bylo co nejvíc podobné tomu lesklému kordonetu.
    IORETH
    IORETH --- ---
    NATHAELEN: Tak to netuším, ale zkusím se zeptat se na okounu...
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    dámy, prosím, věnujete se tu některá nekřížkové výšivce? Potřebovala ybch se naučit tohle:
    http://www.siti-kroju.cz/inshop/catalogue/products/pictures/vysivka-pr.jpg
    v detailu: http://img6.hyperinzerce.cz/x-cz/inz/8662/8662296-prodam-vysivku-ke-kroji-2.jpg

    za jakýkoliv návod nebo nasměrování bych byla vděčná. Děkuju
    _ERENDIS_
    _ERENDIS_ --- ---
    IORETH: Má to být trénovací podklad, takže nic speciálně skvělého, jinak nevím, dostala jsem to jako návrh na dárek pro někoho k Vánocům :)
    IORETH
    IORETH --- ---
    _ERENDIS_: hustěji tkané lněné (nebo bavlněné či směsové) plátno. Jen bych ověřila, jestli není moc žmolkové. Jinak, "plným" způsobem jde vyšívat skoro na všechno, co je hladké a není to moc pružné. Záleží spíš na tom, co by z toho mělo být.
    _ERENDIS_
    _ERENDIS_ --- ---
    Lehce OT, ale snad ne zase až tak moc - nevíte někdo, jakou látku koupit jako podklad na plnou výšivku? Případně kde (v Brně)?
    IORETH
    IORETH --- ---
    FRAKIRA: jojo, obouruč, to je velká výhoda. Navíc tak člověk nenamáhá šlachy v zápěstí, což bych poslední dobou taky ocenila. Já takhle vyšívala jenom jednu větší věc, když jsem ještě bydlela u rodičů a můj ručně zbudovaný rám přesně pasoval na opěradla křesla. Vyšila jsem věc cca 170x200 křížků za pár měsíců, šlo to vážně rychle.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam