• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IORETHKřížková výšivka
    Křížková výšivka a vše, co s ní souvisí.
    rozbalit záhlaví
    ELLANOR
    ELLANOR --- ---
    Prosím, doporučíte mi nějakou knihu o současné křížkové výšivce? Chápu, že "současné" nebo "moderní" je relativní pojem. Jde mi o knihu, která není ze 70-80. let a není v ní kýč za kýčem (třeba abecedy atd)... Je to pro babičku, to ano, ale potřebovala by rozšířit obzory :).. Díky :)..
    IORETH
    IORETH --- ---
    GENEVIEVE: To by mohlo klapnout... Jak to chceš vyšívat? Křížkem nebo "volně"...? Já bych asi doporučovala volně, lineárním motivům, jako jsou větve, to sluší...
    Pokud do pinterestu zadáš "tree of life embroidery", vrátí to docela hodně jakoby naivizovaných obrázků a lineárních děl, které můžou posloužit jako předloha pro vykradení :-).

    Pokud budeš vyšívat volně (ne křížkem) na běžnou látku plátnové vazby (ne úplet), tak ani fólii nepotřebuješ. Lineální předloha se dá přímo na látku nakreslit speciálním fixem, který zmizí po kontaktu s vodou. Používám jich několik druhů a bez nich už bych byla v loji :-). Vzor se podloží pod látku a pokud dostatečně prosvítá, obkreslí se rovnou, jinak na okně.

    - Na linie asi bude nejlepší tento supertenký:
    PRY-611808 Vypratelný extra tenký značící fix - modrý | Nbvysivani.cz
    http://www.nbvysivani.cz/vysivaci-pomucky/pry-611808-vypratelny-extra-tenky-znacici-fix-modry/

    Další možnost je přenést vzor na látku přímo pomocí obyčejného kopíráku. Výhodou je, že obtahuješ přímo vzor a nepotřebuješ k tomu okno. Kopírák je čistý uhlík, takže se dá vyprat, nevýhoda je, že se rychleji opotřebí a jakoby se vypráší. Ale u malých věcí to nebývá problém. Pár kopíráků ještě doma mám, můžu nabídnout. Ve skutečnosti i ten fix, kdyby byla nouze :-).
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    ano :-) nakonec to nebude k vánocům, ale k narozeninám, protože nestíhám a nechci to odfláknout. Našla jsem si, že existuje folie, kterou přistehnu k látce a pak se rozpustí ve vodě, takže asi půjdu touhle cestou, že nakreslím tu věc na folii a potom vyšiju a rozpustím. Hm?
    IORETH
    IORETH --- ---
    GENEVIEVE: Je to ještě aktuální? Na nyx už chodím minimálně, takže mi spousta věcí uniká, koukám...
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    chtěla bych vyšít polštář s motivem dvou stromů, propletených. A potřebovala bych nějaký vzor jak na to. A neumím vyšívat, esp. jenom málo, takže potřebuju trochu návod jako pro dementy. Mám představu něčeho takového jako tyhle obrázky. Poradíte prosím někdo jak na to?

    http://nd01.jxs.cz/224/888/ac6a181b3c_44209111_o2.jpg

    http://2.bp.blogspot.com/-zLhRFC6SLUU/TXQdxRUKhcI/AAAAAAAAD40/mpKqhH5__es/s1600/Tree.jpg

    http://img11.deviantart.net/87d2/i/2011/085/9/9/the_two_trees_by_jankolas-d3cfp1b.jpg
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Nejsem si uplně jistá, jestli to dávat i sem... ale třeba někoho zaujme... a zahlasuje pro založení... :-)

    [ NIENNA @ nyx :: kluby :: hobby, sport ]
    MARUSIA86
    MARUSIA86 --- ---
    MONELLE: wow.. Respekt.. Já mám rozdělanou mona lisu a to není zdaleka tak složitá
    MONELLE
    MONELLE --- ---
    Už mi z toho jebne.. 40x30 cm to bude (zatím část jednoho dítka) a 64 barev.

    MAYKA
    MAYKA --- ---
    daruji za odnos dva vyšívací dřevěné kruhy a několik časopisů se vzory, Praha Hostivař
    MONELLE
    MONELLE --- ---
    MONELLE: už vím, 407 :)
    MONELLE
    MONELLE --- ---
    Prosímvás nevíte čím je nahrazeno dmc 3773? okolní 3772 a 3774 jsou výrazně odlišné. A v obchodě mi paní řekla, že toto číslo nemá ani v nabídce - není na to stojan, jinak měla všechno. Díky.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Vražda účtu
    www.needleart.pl
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    IORETH: :D
    prosím tě, nemohla by ses jich ještě poptat, jestli jim neříká něco bubínkový, struhadélkový nebo pupínkový steh? Je jasné, že se to dělá na rámu a na počítané niti, mělo by to být výřezovou technikou, tedy nějaké nitě se vytahují. Ale víc už se mi fakt nepodařilo zjistit :(

    Děkuju
    IORETH
    IORETH --- ---
    NATHAELEN: upřímně, taky z toho nejsem moc moudrá :-)
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    IORETH: ahoj, díky, ale tomuhle vůbec nerozumím :o) každopádně si ale nemyslím, že by ty staré vyšívačky dělaly každý uzlík zákrutou na tužce :D I tak moc děkuju
    IORETH
    IORETH --- ---
    NATHAELEN: Tady je reakce na tu druhou variantu:

    "Ty vyšívky - nejsou ty stehy vidět. co tak udělat několik zákrutu (na tužce) a pak už tradiční dírku smykovacín stehem a propíchávat do toho kolečka.Tu mřížku nerozpoznám.Otočené nitě vodorovně a svisle?

    Zákruty - no myslím otočit okolo tužky - dookola (přízi) - kolečko s příze :-)"
    IORETH
    IORETH --- ---
    NATHAELEN: jasně :)
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    IORETH: mohla bych poprosit ještě o jeden? Získala jsem fotku novější verze, která nemá tak výrazný ten uzlík. Přesto jsem ho nedešifrovala :(


    moc děkuju
    IORETH
    IORETH --- ---
    NATHAELEN: ještě by to mohlo být něco jako "diamond eylet", ale to je podle googlu podstatně placatější.
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    IORETH: moc děkuju :o) Dostala jsem ještě nějaké tipy, tak možná se na tohle vykašlu a použiju novější typ uherskohradišťského zdobení. Tam je to střídání krokvičky, saténového stehu a obyč uzlíkového :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam