• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TYKVEAntiFacebook
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    No, dobře, Facebook představuje 23% zobrazení inzerce v USA. A co má být? * Daniel Dočekal * POOH.CZ *
    http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2016590
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Facebook zobrazuje přes bilion reklam ročně | Tyinternety.cz
    http://www.tyinternety.cz/novinky/facebook-zobrazuje-pres-bilion-reklam-rocne-2055
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    AUSSIE: jo takle, tak to mě tohle zrovna nevadí, mě vadí, že si sem ITneumětel a ani nevím, jaký informace si to o mě může sbírat a jak, tzn. propojení s třetí stranou a sběr dat; svým způsobem taky paranoia, ale ne kvůli čárce
    AUSSIE
    AUSSIE --- ---
    PALEONTOLOG: Hlavně je pro mě nesnesitelný pocit, že každá moje napsaná čárka, každé moje kliknutí tam se někam ukládá pro budoucí (v lepším případě komerční) využití. To je snad DOST konkrétní důvod.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    AUSSIE: uz zbyva jen 500 000 000...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    AUSSIE: to je dost nekonkrétní, soudružko
    AUSSIE
    AUSSIE --- ---
    account deleted - už mám těch jejich šaškáren po krk
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KRMELEC: jo tak, díky díky
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    PALEONTOLOG: Hm tak napůl. Tu osobu smažeš a neexistuje, ale přátelé jí mají stále v přátelích, zmínky o ní, na googlu ti to takovou osobu pod FB dohledá a pak zjistíš, že neexistuje a musel bys poprosit všechny přátele, aby tě také vymazali, že se budeš mazat... Je to krapet složitější.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KRMELEC: takže to nefachčí ? no to je v prdeli, si to hodím asi
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    PALEONTOLOG: Díky tomuto návodu se mi podařilo jeden účet zrušit. Měla jsem tam vietnamské jméno, fotku nějaké vietnamky z trhů v Saigonu a udělat si e-mail na takové jméno je drobnost až skoro minutová záležitost, o přihlášení se na FB ani nemluvě. Občas se ještě dnes podívám, jak po ní zůstaly zmínky a jak to v praxi (ne)funguje. Pouze takový osobní test.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KRMELEC: dobrej link, dík
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    PALEONTOLOG: Mám na své "zdi" dvě věci. Jedna je citát, druhá je toto: http://www.wikihow.com/Permanently-Delete-a-Facebook-Account

    Myslím, že je to vcelku potřebná rada i osvěta zároveň!
    Smaž a nebuď smazán. Kdo uteče vyhraje... hmm, dalo by se to říci i jinak určitě :c)))
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    XCHAOS: v zasade je mi jedno jak, hlavne at to potopi facebook a ma to pouzitelnou a fungujici api :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERWOLF: spíše přemýšlím, jak propojit existující soc. sítě - vytvořit nějakou úplně novou a přesvědčit všechny jak přejdou ať utopie.

    docela se mi líbí jak reálně funguje twitter... ale uznávám, že tam dost chybí multimediální fičury.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    WYMA: já tenhle klub ani nezaložil :-) jenom prostě upozorňuju, že ani není potřeba vymýšlet složité konspirační teorie jak vás-možná-někdo-sleduje-a-análně-analyzuje... je to daleko jednoduší: prostě si reálně dělají co chtějí, a nikomu se nemusí zodpovídat.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    WYMA: jen at to resi, treba nakonec ukuti socialni sit, ktera funguje rozume a facebookova bublina praskne a jednou pro vzdy zmizi v zapomeni

    (a pak at mi nekdo vyklada, ze jsem pesimista)

    KRMELEC: jasne, pak ale ta osveta preci ma smysl :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    taky proti FB tak nějak brojím jak to jde, linkuju antiFB články na fb, upozornuju známé co to používaj, ale myslím, že to nezabírá :)
    WYMA
    WYMA --- ---
    XCHAOS: asi by mě to nenapadlo. asi by mě to naštvalo. v tom jsem zajedno. zajedno ale nejsme v tom, že bych to tady dva měsíce neřešil :)

    no offence, neudělali nic košer, ale hoď to za hlavu, ne?
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    CYBERWOLF: Dobře, ujedem na chvilku z hlavního tématu. Když někomu něco říkáš formou osvěty - buď ti uvěří a pochopí a hodí do praxe, nebo si zkrátka "sáhne na kamna" a nebo je to prostě klikař a nepotřebuje osvětu. To je vše.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam